Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 5.februāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Egils Helmanis pirmo pasniedza balvu «Par mūža ieguldījumu» Lauberes pagasta bibliotekārei Maigai Livčānei.

Ogrē pirmo reizi pasniegtas gada balvas kultūrā «Zelta liepa»

Dzintra Dzene

Sestdien, 2.februārī, Ogres novada Kultūras centrā (ONKC) notika svinīgs pasākums, kura laikā, atskatoties uz aizvadītā gada skaistākajiem mirkļiem novada kultūras dzīvē un pateicoties cilvēkiem, kas tos radījuši, 12 nominācijās pasniegti apbalvojumi «Zelta liepa».

 

 

 

 

 

Sprediķa noslēgumā Ogres Sv.Meinarda draudzes pārstāvji Z.Stankevičam svinīgi pienesa upurdāvanas, saņemot arhibīskapa – metropolīta svētību.

Zbigņevs Stankevičs aicina aizdomāties par pravieša misiju un Dieva plānu

Dzintra Dzene

3.februāra rītā, kā jau svētdienās ierasts, Ogres Sv.Meinarda Romas katoļu baznīcas zvans ticīgos aicināja uz dievkalpojumu. Šoreiz Sv. Mise bija īpaša – to Ogrē pirmo reizi celebrēja Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kurš, laicīgā valodā runājot, Ogrē bija ieradies reģionālajā vizītē.

 

 

 

 

 

 

Rakstniece Laima Kota tiekas ar lasītājiem Ogres Centrālajā bibliotēkā.

Laima Kota tiekas ar lasītājiem

Anita Zeiliņa

Sestdien Ogres Centrālās bibliotēkas (OCB) Pasākumu zālē rakstniece Laima Kota stāstīja par savām grāmatām, dalījās iespaidos par redzēto un justo un atbildēja uz jautājumiem no klausītāju pilnās zāles.

 

 

 

 

– Vai jums ir gadījies pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus?

Sandis Tauvēns no Ogres:

– Nu jau ļoti sen, bet man gadījās, ka pārkāpu. Vadīju automašīnu un veicu kreiso pagriezienu vietā, kur tas nebija atļauts. Kopumā gan satiksmes noteikumus cenšos nepārkāpt, vismaz apzināti nē.

 

 

Māja Ogrē, kurā tika uzņemta filma «Vecā dārza noslēpums».

«Vecā dārza noslēpums» – Ogrē uzņemta mākslas filma

Ritvars Raits

Janvāra beigās Latvijas kinoteātros sāka demonstrēt Olafa Okonova un Gunitas Grošas režisēto spēlfilmu «Vecā dārza noslēpums», kurā līdz ar aktieriem ļoti svarīgu lomu spēlē arī notikuma vieta – sena māja. Kā izrādās, tā ir grupas «Astro’n’out»

 

 

 

Ziema ledū iekaļ divriteni

Visi gadalaiki ir skaisti un savdabīgi, bet nereti mūs visvairāk spēj pārsteigt ziema, kuras galvenais palīgs ir brīvmākslinieks sals. Lūk, ikšķilietes Andželas Emīlijas Kalniņas fotogrāfija, kurā viņa nofiksējusi, ko šī ziema un sals izdarīja ar kaimiņu velosipēdu, kas bija atstāts zem klajas debess…

 

 

Ja šos salātus attiecīgi izdekorēsit, tie būs burvīga svētku galda rota!

Kārtainie vistas salāti

Agate Gavare

Iveta Apškrūma iesaka izcili gardus kārtainos vistas salātus, kurus noteikti vajadzētu pamēģināt pagatavot ikvienam. Produktu salikums salātos ir tik lieliski sabalansēts un garšas nianses tik perfektas, ka noteikti apēdīsiet vairāk, nekā ieplānots. Tāpēc gatavojiet ar rezervīti… Turklāt, ja šos salātus izdekorēsiet, tie būs burvīga svētku galda rota un patīkams pārsteigums jūsu viesu garšas kārpiņām.

 

 

Kariņš sāk evolūciju

Jānis Arvīds Plaudis

Intervē Krišjāni Kariņu – lielāko ministru no mazākās frakcijas. Varbūt tā arī labi, jo uzreiz jūtams, ka diplomāts. Sola evolūciju, nevis revolūciju. Pagaidām process labo nodomu līmenī. Kaut gan valdībā arī ministri ar grādiem, dažam trūkst pieredzes savā nozarē. Kariņš dzimis Amerikā un pēdējos gadus strādājis Briselē, tā kā saucams par Rietumu un Eiropas cilvēku vārda labākajā nozīmē. Arī ģimenes cilvēks, kas trešdaļu nedēļas pavada Latvijā, tātad pazīst vietējos apstākļus. Līdzsvarots, kas svarīgi šai Saeimā, valdības sadarbībā, kur dažam deputātam histēriskas noslieces.

Tiesnesis Naglis noliedz sadarbību ar VDK

Ritvars Raits

«OVV» jau ziņoja, ka pērnā gada nogalē Ziemassvētku laikā internetā publicētajās Valsts drošības komitejas (VDK) aģentu kartītēs bija atrodama informācija par vairākiem pazīstamiem mūspuses cilvēkiem, tostarp par Zemgales rajona tiesas Ogrē tiesnesi Arni Nagli. Kā nupat publiski paudis A.Naglis, informācija par VDK kartītes esamību uz viņa vārda tiesnesim bijis liels un nepatīkams pārsteigums.

Ivaru Kaļķi pārvēlē LPRA priekšsēdētāja amatā

Ritvars Raits

2.februārī notikušajā Latvijas Politiski represēto apvienības (LPRA) gadskārtējā konferencē par apvienības priekšsēdētāju atkārtoti tika ievēlēts ogrēnietis Ivars Kaļķis.

dziedātājas Māras Upmanes-Holšteines dzimtas māja, kas atrodas Ogrē.

Ikšķiles novada pašvaldības budžets – teju 16 miljoni

Ikšķiles novada pašvaldība informē, ka tās plānotie budžeta izdevumi 2019.gadā būs 15 842 108 eiro apmērā. Liela daļa izdevumu paredzēta pašvaldības teritoriju un mājokļu apsaimniekošanai – 4 850 735 eiro, bet lielākā daļa – izglītībai (5 751 429 eiro). Kultūrai plānoti izdevumi 675 173 eiro apmērā.

Latvijā turpina plosīties Āfrikas cūku mēris

Agate Gavare

Pārtikas un veterinārārais dienests (PVD) ziņo, ka tā inspektori pagājušajā nedēļā konstatējuši 24 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā, tostarp arī Ogres novada Meņģeles pagastā.

Atņem mātei telefonu

Saņemta informācija, ka A. Ogrē, iespējams, atņēmis savai mātei telefonu un maksājumu karti. Policijas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus.

Vērtīgs izdevums lauksaimniekiem

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) konsultantu ierīkoto izmēģinājumu rezultāti apkopoti ikgadējā izdevumā «Izmēģinājumi augkopībā un lopkopībā 2018».