Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 5.jūnija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Mārā Saleniece, kura Ogresgala pagastā dzīvo visu mūžu – 73 gadus – Ogresgalā ieradusies no Ciemupes, lai parādītu savas un kaimiņienes rokdarbu prasmes.

Ogresgala pagasta svētkus aizvada ar sportiskām un radošām aktivitātēm

Dzintra Dzene

Sestdien, 2.jūnijā, Ogresgala pagasta iedzīvotāji un viesi tika aicināti kopīgi atzīmēt pagasta svētkus ar devīzi «Vesela ģimene – drošs pamats veselai valstij». Ogresgalieši varēja piedalīties sportiskās un radošās aktivitātēs, baudīt koncertus un izlustēties ballē. Šāda formāta un satura pagasta svētki Ogresgalā notikuši pirmo reizi.

 

 

 

 

 

Māris Olte apbalvo zīmējumu konkursa pirmo trīs vietu ieguvējus.

Jaunos dabas draugus izglītojošs saiets pie Plaužezera

Uldis Prancāns

Mācību gada nogalē LLKC Ogres birojs sadarbībā ar Latvijas makšķernieku, vēžotāju un zemūdens mednieku biedrību un citiem dabas draugiem rīkoja izglītojoši atraktīvu pasākumu pie Plaužezera, kurā piedalījās Ķeipenes pamatskolas skolēnu grupa direktora Māra Siliņa un skolotājas Skaidrītes Rušiņas vadībā.

 

 

 

– Vai pašvaldībai būtu jāatgūst Ogres estrāde?

Juris Lukjanovičs no Ogres:

– Es domāju, ka, pirmkārt, nedrīkstēja atļaut Ogres estrādi privatizēt. Tiem, kas to izdarīja, būtu jāatbild. Estrāde noteikti jāatgūst, bet par to lai maksā tie, kuri vainīgi pie šīs afēras.

 

 

Iveta Caune – galvaspilsētas gada sporta skolotājs.

Ikšķiliete Iveta Caune – Rīgas gada sporta skolotājs

Ritvars Raits

31.maijā Rīgas skolu sporta nomināciju pasākumā tika apsveiktas galvaspilsētas sportiskākās skolas, izglītības iestāžu sporta organizatori un sporta pedagogi. Nominācijā «Rīgas gada sporta skolotājs» titulu saņēma ikšķiliete Iveta Caune, kuras darbavieta ir Rīgas 49.vidusskolā.

 

 

 

Ikšķiles «Ašie braucēji 2018» pilnā sastāvā.

Ikšķiles «Ašajiem braucējiem» piektā uzvara pēc kārtas

Ritvars Raits

Maija viducī pie Ogres novada sporta centra halles norisinājās Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotā «Jauno satiksmes dalībnieku foruma» pirmās kārtas sacensības. Jau piekto gadu pēc kārtas uzvaru izcīnīja Ikšķiles vidusskolas skolotāja Aivara Birkmaņa vadītā komanda «Ašie braucēji», kas kopā ar vēl četrām labākajām vienībām ieguva tiesības startēt reģionālajā pusfinālā.

 

 

Pirkt vai nepirkt?

Ritvars Raits

Šovasar pēc kārtējā pārtraukuma nedaudz atdzīvojusies savulaik privatizētā Ogres estrāde – jau noticis viens nakts koncerts un pasākums bērniem, būšot vēl. Ir tikai apsveicami, ka mūsu pilsētā kaut kas notiek, bet Ogre jau nebūs Ogre, ja kāds nenāks klajā ar aizdomīgām idejām…

Ar moto «Ogre elpo!» gatavojas pilsētas 90 gadu jubilejas svinībām

Dzintra Dzene

Aizvadītajā nedēļā Ogres novada Kultūras centra (ONKC) direktore Antra Purviņa aicināja uz tikšanos mediju pārstāvjus, lai iepazīstinātu ar plānoto Ogres pilsētas svētku programmu. Lai gan Ogre statusu ieguva 1928.gada februārī, pilsētas svētki tradicionāli tiek svinēti augusta nogalē. Šogad tie būs īpaši vērienīgi ar plašu kultūras un sporta programmu, jo tiks atzīmēta Ogres 90 gadu jubileja.

«Zied Zeme» saņēmusi 12 projektu iesniegumus

Publisko un privāto partnerattiecību biedrība «Zied Zeme» informē, ka sestajā projektu konkursa kārtā saņēmusi 12 projektu iesniegumus, kas Ikšķiles, Ogres, Baldones, Ķeguma un Lielvārdes novados uzlabos vidi, kurā realizēt vietējo ražotāju, zemnieku un amatnieku produkciju.

Daci Māliņu apstiprina Ķeguma tautas nama vadītājas amatā

23.maijā notika Ķeguma novada pašvaldības domes ārkārtas sēde, kurā viens no darba kārtības punktiem bija iecelšana Ķeguma tautas nama vadītāja amatā. Ar pilnīgi visu klātesošo deputātu atbalstu tajā tika apstiprināta Dace Māliņa.

Daži statistikas fakti par mūsu novadiem

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka Ogre ar 23 272 iedzīvotājiem šobrīd ir astotā lielākā pilsēta Latvijā. 7.vietu ar 28 156 iedzīvotājiem ieņem Rēzekne, bet uzreiz aiz Ogres ar 23 063 iedzīvotājiem seko Valmiera.

Iespējams, saņem draudus

Saņemta informācija, ka 1.aprīlī divām personām Lielvārdē, iespējams, izteikti draudi.

Būs bargāki sodi par vairākiem satiksmes noteikumu pārkāpumiem

Pagājušajā nedēļā Saeimas Juridiskā komisija atbalstīja Satiksmes ministrijas rosinātos likuma grozījumus, kas paredz palielināt sodu par vairākiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Lai nodoklis nebūtu nepatīkams pārsteigums

Agate Gavare

Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina pievērst uzmanību, ka nekustamā īpašuma pārdošana ir viens no gadījumiem, kad fiziskai personai var būt jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis 20% apmērā no saņemtā ienākuma. Ieteicams pirms jebkādiem darījumiem ar nekustamo īpašumu konsultēties VID un noskaidrot, vai konkrētajā situācijā nodoklis ir jāmaksā, kā tas aprēķināms un kāds ir tā samaksas termiņš.

Mājdzīvnieki jāsargā no karstuma stresa!

Agate Gavare

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina dzīvnieku īpašniekus īpaši pievērst uzmanību saviem dzīvniekiem karstajā laikā, jo gan lauksaimniecības, gan mājas (istabas) dzīvnieki ir jutīgi pret paaugstinātas temperatūras iedarbību. Dzīvniekam ilgstoši uzturoties paaugstinātā temperatūrā, notiek perifēro asinsvadu paplašināšanās un, ja cirkulējošo asiņu apjoms nepalielinās, tam iestājas sirds mazspēja, kas var beigties ar nāvi.