Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 7.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Laura un viņas piecus mēnešus vecais dēliņš Harijs N.Stubajevas prasmīgajās rokās jūtas lieliski.

Sociālajā dienestā svarīgs ir komandas darbs un pleca sajūta

Dzintra Dzene

Ogres novada sociālā dienesta Ogres sociālā centra (OSC) darbinieki jau gandrīz mēnesi strādā jaunās telpās Ogrē, Vidzemes ielā 3. Darbinieku tālruņu numuri un klientu pieņemšanas laiki nav mainījušies. Jaunās telpas tiek pamazām pielāgotas klientiem pieejamākas un ērtākas.

 

 

 

 

Aktīvs darbs šobrīd notiek arī Grīvas prospektā, kur visā ielas garumā demontēts vecais gājēju ietvju asfalts un tiek gatavots pamats jauno bortakmeņu ielikšanai. P.Bužers ieradies apsekot darbu norises vietu.

Šogad tiek sperts nākamais solis gājēju celiņu tīkla sakārtošanā Ogrē

Dzintra Dzene

Līdz ar labvēlīgāku laika apstākļu iestāšanos Ogres pilsētā sākušies aktīvi darbi ielu un ceļu sakārtošanā. Arī šogad, līdzīgi kā pērn, Ogres novada pašvaldības budžetā šim mērķim atvēlēti 350 000 eiro. Uz sarunu par šobrīd jau notiekošajiem un tuvākajā nākotnē plānotajiem darbiem «OVV» aicināja Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieku Tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egilu Helmani, kā arī pašvaldības aģentūras «Ogres namsaimnieks» Ceļu un pilsētvides nodaļas vadītāju Pēteri Bužeru.

 

 

 

 

Par vandāļu apciemojumiem un ēkas pamestību liecina izsistie logu stikli, kas tā vien vilina bērnus iekļūt ēkā un doties nesankcionētā ekskursijā, kura diemžēl var kļūt liktenīga.

Ogrē – sava «spoku māja», kuras apmeklējumi var būt bīstami

Dzintra Dzene

Pirms 11 gadiem kādreizējā Ogres trikotāžas kombināta administrācijas ēkā Ogrē, Ikšķiles ielā 2, durvis vēra grezna viesnīca «Club 1934», kurā apmeklētāju ērtībām tika piedāvāti 63 numuriņi, bārs, četras dažāda lieluma konferenču zālēs, biljarda zāle un skaista Ogres panorāma pa ēkas astotā stāva zāles logu. Jau aptuveni gadu viesnīca ir slēgta, tā tiek demolēta un pamazām pārvēršas par «spoku māju», kurā ir iespēja brīvi iekļūt nepiederošām personām. Policija brīdina – šīs ēkas apmeklējumi var būt bīstami.

 

 

 

 

– Vai jums ir gadījies sastapties ar negodīgiem pārdevējiem?

Kristaps Daugelis no Ciemupes:

– Oi, daudzas reizes! Ogrē lielajos veikalos tā ir bijis. Nepaskatījos, kur cenu izsit, iedevu naudiņu vairāk, atdeva man nepareizu atlikumu. Daudz mazāku! Es jau neiešu iet un lamāties. Dievs nav mazais bērns…

 

Tūlīt savu deju sāks Meņģeles tautas nama senioru deju kolektīvs «Sumulda».

Dejotāji turpina atbildīgi gatavoties lielajiem Dziesmu un deju svētkiem

Uldis Prancāns

2.aprīlī Ogres novada Kultūras centrā notika Ogres deju apriņķa māksliniecisko kolektīvu skate, kurā sevi pierādīja Ogres, Lielvārdes un Ķeguma novada dejotāji – bērnu, jauniešu, vidējās paaudzes un senioru kolektīvi (kopskaitā 33). Mūsu deju apriņķa virsvadītāja ir Iluta Mistre.

 

 

Ainas no izrādes «Citādais no NotrDamas».

Ikšķiles invalīdu biedrība Lieldienas ieskandina ar pašu iestudētu lugu

Dzintra Dzene

Vakar, 6.aprīlī, atjaunotajā Tīnūžu tautas namā notika Ikšķiles novada invalīdu biedrības ieskaņas pasākums «OLIŅ – BOLIŅ», kura laikā tika rādīta pašu iestudētā teātra luga.

 

 

 

Birzgales pamatskolas 5.klase angļu valodas kabinetā.

Birzgales pamatskolas devītie – krāšņs ziedu pušķis jeb atzīšanās mīlestībā

Uldis Prancāns

Mūsu laikraksta rubriku turpina Birzgales pamatskolas 9.klase un tās audzinātāja, angļu valodas skolotāja Žanna Vaļevko.

 

 

 

 

Kultūrvēsturiskā Kaibaliņa mūsu dienās.

Mazās Kaibaliņas kultūrvēstures asās liecības

Uldis Prancāns

Teju vai ikviena Latvijas upe un upīte glabā cilvēku atmiņas, dabas un kultūrvēstures pieminekļus, kuri laikmeta asā zoba vai negudras, postošas homo sapiens darbības dēļ gājuši zudumā, pārvērtušies drupās, noslīkuši, saglabājušies daļēji vai tikai rakstos un nostāstos.

 

 

Ogres un Lielvārdes jaunie dambretisti kopā ar treneri Dzintaru Kaņepu Liepupē.

Mūsu jaunie dambretisti – Latvijas vicečempioni

Dzintars Kaņeps, dambretes treneris

1.aprīlī Liepupes vidusskolā notika Latvijas čempionāts simtlauciņu dambretē U-10 un U-13 vecuma grupu komandām. Vecuma grupā U-10 par Latvijas vicečempioni kļuva apvienotā komanda «Lielvārde/Ogre-1».

 

 

 

 

Madlienieši savā stadionā krāj «Zelta apļus».

Madlienā un Ogrē atklāj skriešanas sacensību sezonu

Ritvars Raits

4.aprīlī Madlienā un Ogrē tika atklāta skriešanas sacensību sezona. Madlienas stadionā skrējēji cītīgi krāja «Zelta apļus», bet Ogrē startēja taku skrējienu seriāls «Apkārt Zilajiem kalniem 2017».

 

 

 

Ogres 1.vidusskolas komanda ar diviem čempionu kausiem, katram dalībniekam pa divām zelta medaļām.

Stafetēs un tautas bumbā uzvar Ogres 1.vidusskola

Ritvars Raits

5.aprīlī Ogres 1.vidusskolas sporta hallē norisinājās Skolēnu sporta spēļu sacensības stafetēs «Drošie un veiklie» un tautas bumbā, kurās piedalījās visu četru mūsu novadu izglītības iestāžu 2. un 3.klašu audzēkņu komandas. Šoreiz ne pārāk viesmīlīgi izrādījās mājinieki, jo visas zelta medaļas un abus čempionu kausus ieguva Ogres 1.vidusskolas bērni.

 

 

Skola maksā naudu

Dzintra Mozule

Pirms kāda laika publicējām lasītājas vēstuli par nepatīkamu atgadījumu Rīgas Centrāltirgū. Sieviete pirka malto gaļu, ielika naudas trauciņā piecus eiro un, kamēr meklēja prasītos centus, papīra nauda jau bija izgaisusi. «Varbūt kāds pārpratums,» viņa nodomāja un maksāja vēlreiz, jo ļoti steidzās. Tomēr promejot noteica: «Nelāgi ir sanācis. Es pie jums nekad vairs neiepirkšos.» «Kāpēc? Man taču tas ir vienalga,» pārdevēja atbildēja tā, ka šaubu nebija – šī viņai ir ikdienišķa piepelnīšanās prakse.

Jaunie velosipēdisti neievēro Ceļu satiksmes noteikumus

Ritvars Raits

Šonedēļ «OVV» pie Ogres 1.vidusskolas, kur, kā jau tas pavasarī ierasts, mācību laikā atrodas ļoti daudz velosipēdu, novēroja, ka mazgadīgie bērni, kuri ar tiem brauc, nelieto aizsargķiveres.

Nozog dīzeļdegvielu

3.aprīlī konstatēts, ka Birzgales pagastā no traktora nozagts 200 litru dīzeļdegvielas.

Čaklākās un prasmīgākās meitenes mājturības un tehnoloģiju olimpiādē

Aizvadīta Ogres novada mājturības un tehnoloģiju olimpiāde 5.-9.klašu audzēknēm. Šā gada radošās sāncensības tēma – «Ziema».

Latviešu valodas un literatūras olimpiādes laureāti

Uldis Prancāns

Ogres novada latviešu valodas un literatūras olimpiādē (skolām, kas īsteno mazākumtautību izglītības programmu) piedalījās 82 Jaunogres vidusskolas 1.-6. un 9.-12.klašu audzēkņi. Paldies par lielisko atsaucību skolēniem un pedagogiem!

«Kurbads» no Ogres atvadās ar čempionu kausu

5.aprīlī ar HK «Kurbads» triumfu noslēdzās Latvijas čempionāts hokejā. Finālsērijas septītajā spēlē, kas notika Rīgā, «Kurbads» ar 2:1 pārspēja HK «Mogo».