Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 7.decembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Jumpravas «Gaiļu» parka iesākuma vizītkarte.

Jumpravas «Gaiļu» dabas parks – meža izziņu taka

Uldis Prancāns

Jumpravas pagasta «Gaiļos» mājo Skudru ģimene. Mežsaimnieks Māris, dzimis gulbenietis, piepalīdzot sievai Sandrai, brālim Ansim un dēliem, krietnā laika sprīdī iekopis savu saimniecību, kolektīvā darbā radījis visnotaļ oriģinālu, pamatīgu un izzinošu dabas taku ar interesantiem objektiem, kas mīļi stāsta par dzīvās radības gaitām mežā un tur sastopamajiem augiem.

 

 

Uženu «pilskungs» ziemas baltajā uzsvārcī.

Uženu pilskalns Madlienā – nozīmīgu senvēstures posmu laikabiedrs

Uldis Prancāns

Viens no Madlienas apkaimes kultūrvēsturiskajiem objektiem un pagātnes lieciniekiem ir valsts nozīmes arheoloģiskais piemineklis – Uženu pilskalns.

 

 

 

 

– Vai Aldim Gobzemam, jūsuprāt, izdosies sastādīt valdību?

Lilita Šļahota no Ogres:

– Domāju, ka nē. Ir partijas, kas neatbalsta viņu, un tur tāda muļļāšanās vien sanāk. Brīžiem liekas, ka tā ir bērnu spēle – viens otram kaut ko ieriebt, kaut ko neatbalstīt, vilkt visādas līnijas, šādas un tādas…

 

 

VP Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa darbinieki.

Policijas simtgadē godina labākos Ogres policijas iecirkņa likumsargus

Dzintra Dzene

Trešdien, 5.decembrī, Latvijas Valsts policija (VP) atzīmēja savu  simtgadi un, kā jau svētku reizē ierasts, tika sveikti un godināti arī labākie VP Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa darbinieki.

 

 

 

 

Ikšķiliešu Laugaļu ģimene pieņemšanā pie Valsts prezidenta.

Ikšķilieši Laugaļi viesojas pie Valsts prezidenta un iededz Ziemassvētku egli

Ritvars Raits

5.decembrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni kopā ar aktīvām un kuplām Latvijas ģimenēm pie Rīgas pils iededza Ziemassvētku egli. Starp daudzbērnu ģimenēm, kuras ielūdza uz šo skaisto pasākumu, bija arī ikšķiliešu Laugaļu saime.

 

 

 

Ķeguma novada stipro ģimeņu kopējs foto.

Ķegumā sveic novada stiprās ģimenes

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Ķeguma Tautas namā bija pulcējušies paši stiprākie dzīvesbiedru pāri no visa novada – tie, kuri laulībā jau nodzīvojuši pusgadsimtu un vairāk. Ķeguma novada pašvaldības vārdā zelta un dimanta pārus sveica domes priekšsēdētājs Raivis Ūzuls, kurš uzsvēra, ka novads lepojas ar tik stipriem pāriem, kuri ģimeniskās vērtības spējuši nosargāt daudzu gadu garumā un ar to ir piemērs mums visiem.

 

 

Ķeguma novada dambretistu komanda ar Latvijas vicečempionu kausu.

Ķeguma novada dambretisti – Latvijas vicečempioni

Viktors Kreicbergs

Pagājušās nedēļas nogalē Rīgā risinājās Latvijas komandu čempionāta finālcīņas 64 lauciņu dambretē, kurās piedalījās astoņas komandas, to starpā arī Ķeguma novada dambretisti Guntis Valneris, Alis Balbārzdis, Gunārs Gribuška, Ivars Mauriņš un Antra Valnere. Ārkārtīgi spraigās cīņās Ķeguma novada komanda kļuva par valsts vicečempioni.

 

 

 

Latvijas izlases vārtsargs Jānis Salcevičs uzmundrina savu pārinieku Ivaru Dišereitu.

Trīs lielvārdieši cīnās pasaules čempionātā Čehijā

Ritvars Raits, speciāli «OVV» no Prāgas

Čehijas galvaspilsētā Prāgā pagājušajā svētdienā sākās un līdz svētdienai turpināsies pasaules čempionāta florbolā vīriešiem finālturnīrs, kurā Latvijas komandas sastāvā piedalās arī trīs lielvārdieši – Jānis Salcevičs, Juris Gribusts un Toms Akmeņlauks. Mūsu valstsvienība jau aizcīnījusies līdz ceturdaļfināla kārtai, kurā šovakar krustos nūjas ar titulēto Zviedrijas komandu.

 

 

 

 

«Pus-nakts volejbola turnīra» laureātu kopbilde.

«Pus-nakts volejbola turnīrā» triumfē komanda «Pirtī izdomājām»

Ritvars Raits

1.decembrī Ķeguma komercnovirziena vidusskolas sporta zālē norisinājās sacensības «Pus-nakts volejbola turnīrs», kurās septiņu vienību konkurencē triumfēja komanda «Pirtī izdomājām». Pārējās godalgotās vietas izcīnīja «Jaunieši» un «#ejsporto».

 

 

Neuzticos!

Jānis Arvīds Plaudis

Valdības vezums ripo, smagi čīkstēdams. Vilcēji velk katrs uz savu pusi. Stafete nodota Aldim Gobzemam, bet arī viņš pats velk uz visām pusēm. A.Kaimiņa brīdinājumu, ka KPV LV varot iet kopā ar «Saskaņu», nomainīja Gobzema vārdi, ka neesot saskaņas valodas jautājumos un draudzība neiznāk. Pēc tam viņš solījās sastādīt Ministru kabinetu, kura vārdā parakstīs līgumu ar 100 Saeimas deputātiem, praktiski ar visām frakcijām. Līdz ar to pat opozīcija būs dokumenta cilpā un gribēdama nevarēs no tā atkratīties. Un tad vēl «vēlētāji» pieprasot koalīciju ar «Saskaņu». Atgādina «darbaļaužu vēstules» Maskavas laikos. Vai KPV LV vadoņi katram klāt stāvēja, vērojot, par ko balso vēlēšanās?

Ogres upē izvieto mērlatas

Dzintra Dzene

Vienā no Ogres upes kritiskākajām vietām – iepretim īpašumam Dārziņos, Palienes ielā 4, uzstādītas jaunas digitālās mērlatas un tiek veikta video novērošana, informē Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks un Civilās aizsardzības komisijas koordinators Uģis Ulmanis.

Grib izveidot Ķeguma dabas taku

5.decembrī notikušā Ķeguma novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē deputāti pieņēma lēmumu par piedalīšanos projektu iesniegumu atlasē un līdzfinansējuma nodrošināšanu projektam «Ķeguma dabas taka».

Plāno reorganizēt Ogres novada pašvaldības policiju un palielināt algas

Marta Poga

Šobrīd aktīvi noris Ogres novada pašvaldības iestāžu budžeta pieprasījumu izskatīšana, lai līdz budžeta plāna iesniegšanai domes sēdē būtu pilnīga skaidrība, kā sabalansēt ieņēmumus ar izdevumiem, lai katra iestāde un pašvaldība kopumā spētu ne tikai veikt ikdienas funkcijas, bet arī nodrošināt līdzekļus attīstībai, informē Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas darbinieki.

Ogrē darbu atsākusi medicīniskā atskurbtuve

Dzintra Dzene

Jau aptuveni mēnesi Ogrē, Vidzemes ielā 3, darbu atsākusi medicīniskā atskurbtuve, un diemžēl klientu tajā netrūkst, turklāt daži tur «viesojas» teju vai katru otro dienu, informē Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis

Pārvietojas bez atstarotāja

4.decembrī A. apdzīvotā vietā Ciemupē, Daugavpils ielā, diennakts tumšajā laikā pārvietojās pa ceļa nomali, kur ceļš nav apgaismots, bez atstarojošas vestes vai apģērba ar labi redzamiem gaismu atstarojošiem elementiem. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Noslēdzies R. Blaumaņa 14.literārais konkurss skolēniem

Uldis Prancāns

Ar skaistu, izzinošu pasākumu Ērgļos 1.decembrī tika aizvadīts Ērgļu novada pašvaldības «Braku» muzeja organizētais, izcilā latviešu literatūras klasiķa Rūdolfa Blaumaņa (1863-1908) literārās prēmijas 14. konkurss, reizē dodot impulsu startam nākamajā.

Lai vairāk domātu par tautu, ne par savu kabatu!

Ģertrūde Ivanova, pensionāre Lielvārdē

Nu jau ir pagājušas pāris nedēļas, kopš Rīga staroja vienās ugunīs. Dzirkstis lidoja uz visām pusēm, un lielais ļaužu pulks noskatījās, kā tūkstoši uzskrien gaisā.

Ķeguma novada seniori – 55.sporta spēļu vicečempioni

1.decembrī Rīgā norisinājās Latvijas sporta veterānu – senioru savienības (LSVS) konference, kuras laikā tika apbalvoti LSVS 55.sporta spēļu komandu kopvērtējuma laureāti. Diplomu un kausu saņēma arī Ķeguma novada senioru komanda, kas novadu vērtējuma 3.grupā izcīnīja augsto otro vietu.

Tev, Rūdolf Blaumani!

Ruta Skrebele, Ogresgala pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja

Ir 2018.gada 1.decembris, un es rakstu Tev vēstuli. Jā, jā, tieši Tev, Rūdolf Blaumani, rakstu!