Laikraksta „Ogres Vēstis Visiem” 7.janvāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]


No 1.janvāra dūmu detektori ir obligāti katrā mājā un dzīvoklī

Dzintra Dzene

SIA «Ogres Namsaimnieks» valdes loceklis Kaspars Grīnbergs atgādina, ka tiem, kas joprojām nav paguvuši iegādāties un savos mitekļos uzstādīt dūmu detektorus, ir pats pēdējais laiks to darīt, jo, saskaņā ar Ministru kabineta 2016. gada 19. aprīļa noteikumu Nr. 238 «Ugunsdrošības noteikumi» 119. punktu no šā gada 1.janvāra viendzīvokļa objekts, daudzdzīvokļu objekta dzīvoklis un publisks objekts, kurā paredzēts izmitināt gulēšanai līdz 10 cilvēkiem, jānodrošina ar autonomu ugunsgrēka detektoru, kas reaģē uz dūmiem, bet privātmājas papildus jānodrošina arī ar ugunsdzēsības aparātu.

Labdarības akcijas «Shoe box» laikā sarūpēta 251 dāvaniņa

Dzintra Dzene

«OVV» jau rakstīja, ka Ogrē sesto gadu pēc kārtas Ogres novada sociālā dienesta darbiniece, grāmatvede Liene Vaskāne pirms Ziemassvētkiem organizē labdarības akciju «Shoe Box», aicinot bērniem un vientuļiem senioriem sarūpēt Ziemassvētku dāvanas, ko var ietilpināt kurpju kastē.

Ogrēniete Gunta Nagle TV šova «SuperBingo» laimē 840 eiro

Ritvars Raits

Jauno gadu ar patīkamu naudas laimestu sākusi ogrēniete Gunta Nagle, kura pagājušās nedēļas nogalē televīzijas šova «SuperBingo» laikā ieguva 840 eiro.

 

Izdota grāmata par pasažieru vilcienu vēsturi

2.janvārī AS «Pasažieru vilciens» valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktoram Andrim Vilkam pasniedza unikālu grāmatu «Pasažieru vilciens laiku lokos». Vēsturnieka Alvila Zauera sarakstītās grāmatas 100 eksemplāri būs pieejami lasītājiem gan Latvijas lielāko pilsētu bibliotēkās, gan pilsētās, kuras atrodamas «Pasažieru vilciena» maršrutu shēmā, tostarp arī Ikšķilē, Ogrē, Ķegumā un Lielvārdē.

2020.gada kukaiņu favorīte – vesela ziedmušu dzimta

Uldis Prancāns

Latvijas Entomoloģijas biedrība (LEB) par šā gada kukaiņiem nominējusi ziedmušu dzimtu (Syrphidae).

 

 

VSAA informē par iespēju mantot pensiju 2.līmeņa kapitālu

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) atgādina, ka kopš 2020.gada 1.janvāra katrs pensiju 2.līmeņa dalībnieks, kurš vēl nav pieprasījis vecuma pensiju (tai skaitā priekšlaicīgo), var izvēlēties, kā izmantot viņa pensiju 2.līmenī uzkrāto kapitālu, ja gadījumā viņš nomirst pirms vecuma pensijas piešķiršanas. To nosaka Valsts fondēto pensiju likums.

CSDD sākusi starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

Ir virkne valstu, kas nav pievienojušās nekādiem starptautiskajiem tiesību aktiem un šajās valstīs, lai vadītu automobili, bieži vien tiek prasīta starptautiskā parauga vadītāja apliecība. Tāpēc pirms došanās uz kādu eksotiskāku zemi CSDD aicina cilvēkus izpētīt pieejamo informāciju par vadītāja apliecības izmantošanu šajā konkrētajā valstī. Tāpat jāņem vērā, ka šī starptautiskā vadītāja apliecība ir derīga tikai kopā ar nacionālo vadītāja apliecību.

Vakances mūsu novadu pašvaldībās

Sagaidot jauno gadu, vakanti amati ir visās četrās mūspuses novadu pašvaldībās. Ogres novada pašvaldība izsludinājusi konkursu uz Būvvaldes vadītāja, galvenā arhitekta amatu, bet Ķeguma novada pašvaldība aicina darbā Administratīvi juridiskās nodaļas vadītāju.

Policija informē

Glabā šaujamieroci bez atļaujas

Saņemta informācija, ka pagājušā gada 7.oktobrī konstatēts: P. Tīnūžu pagastā, iespējams, bez attiecīgas atļaujas glabā šaujamieroci. Uzsākts kriminālprocess.

Nepilngadīgais lieto alkoholu

Saņemta informācija, ka pagājušā gada 11.decembrī L., būdams nepilngadīgs, atradās alkohola reibumā dienesta viesnīcā. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Atrod mirušu

3.janvārī savā darba vietā Birzgales pagastā bez redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm atrasts miris A. Mirušais nodots tuviniekiem apbedīšanai. Policijas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus.

Izplata nepatiesu informāciju

5.janvārī uzsākts kriminālprocess par nepatiesas un nomelnojošas informācijas izplatīšanu interneta vietnē kāda ogrēnieša draugiem.

KNAB rosinājis uzsākt kriminālvajāšanu pret Ilgoni Igauni

«OVV» jau ziņoja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pagājušajā rudenī aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu bija aizturējis Salaspils pašvaldības uzņēmuma «Valgums-S» valdes locekli Ilgoni Igauni, kas ļoti labi pazīstams arī lielvārdiešiem, jo no 2011. līdz 2014.gadam vadīja Lielvārdes novada pašvaldības uzņēmumu «Lielvārdes Remte». Nu KNAB informē, ka pagājušajā mēnesī krimināllietas materiāli nosūtīti Rīgas pilsētas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 179.panta pirmās daļas (piesavināšanās).

NVA rīko tikšanos ar darba devējiem «G4S Latvia» un «Air Baltic Corporation»

15.janvārī pulksten 10.00 Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Ogres filiāles (Rīgas ielā 14, Ogrē) nodarbību telpas 3.kabinetā būs tikšanās ar darba devēju AS «G4S Latvia». Tās laikā tiks sniegta informācija par darba iespējām uzņēmumā mobilās grupas apsarga – operatīvā darbinieka amatā Ogrē.

Prasības kandidātiem: apsardzes sertifikāts; vēlama ieroča nēsāšanas atļauja; B kategorijas autovadītāja apliecība; labas latviešu valodas zināšanas; laba fiziskā sagatavotība.

Ogres vieglatlētikas senioriem piecas medaļas Ventspilī

4.janvārī olimpiskā centra «Ventspils» vieglatlētikas manēžā notika Ventspils ziemas sacensības vieglatlētikā veterāniem «Nāc un sporto!». Ogres novadu šajās sacensībās pārstāvēja pieci vieglatlētikas seniori – divas dāmas un trīs kungi. Kopumā mūsējie izcīnīja piecas medaļas – trīs zelta, vienu sudraba un vienu bronzas.

Sacensībās Ventspilī piedalījās apmēram 90 šī sporta veida vecmeistaru no Ventspils, Liepājas, Kuldīgas, Tukuma, Talsiem, Jūrmalas, Jelgavas, Rīgas, Ogres, Jēkabpils, Līvāniem, Valmieras, Kokneses, Kandavas, Carnikavas, Babītes un citiem Latvijas novadiem, kā arī viesu sportisti no Lietuvas.

Vairāk par Ogres novada sportistu sasniegumiemOgres novada vieglatlētikas veterānu komandas pārstāvja Aivara Puriņa rakstā jaunajā «OVV»!

«Oveselībā» janvārī – nodarbības un konsultācijas par veselīgu uzturu

«Oveselība» janvārī aicina uz dažādām nodarbībām un konsultācijām pie uztura speciālista.

9.janvārī pulksten 18.30 «Veselīgs uzturs ikdienā topošajām māmiņām (grūtniecēm)».

Nodarbību vadīs sertificēta uztura speciāliste Gita Ignace. Tā notiks Meža prospektā 9, Ogrē, 3.stāvā, «Oveselība» telpā (līdzās 313.telpai). Pieteikšanās: oveseliba@ogresnovads.lv.

Par 11., 13. Un 23. janvāra nodarbībām un konsultācijām – laikrakstā.

Viedoklis

Uguņojošam salūtam – nē!

Uldis Prancāns

(..) Jā, svētki jāsvin, bet, vai kopā ar salūtiem, uguņošanu un antimuzikāli grandošiem gaismas šoviem? Vai spožāka un dārgāka īsbikšainu bērnu prātiņa izprieca nozīmē vairāk mīlestības, laimes un patriotisma jūtu? Vai to var atļauties? Skatoties svētku gaismās, cilvēku vidū noteikti būs kāds, kuram tieši tobrīd pietrūkst līdzekļu slimas mātes rehabilitācijai, zālēm, bērnu izglītībai utt. (..)

Ulda Prancāna pārdomas par šo tēmu – jaunajā „OVV”.

Ielu intervija

– Kā vērtējat iniciatīvu par liegumu tērēt naudu svētku uguņošanai?

Artūrs Lazdāns no Ogres:

– Atbalstu, jo uzskatu, ka šobrīd tie salūti tiek rīkoti pārāk bieži. Varbūt pietiktu ar kādu vienu gadā, lai bērniem ir ko redzēt?

 

 

 

«Mans bērnības stāsts» autoru, skolotāju un lasītāju rokās

Uldis Prancāns

Decembra beigās nāca klajā pagājušā gada konkursa grāmata «Mans bērnības stāsts», kurā publicēti 343 skolēnu darbi. Jaunais (pēc skaita jau 13.) izdevums ir nogādāts visiem līdzautoriem un viņu skolotājiem pa pastu.

 

Vairāk lasiet jaunajā „Ogres Vēstis Visiem” numurā!

Laikrakstu pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot kopā ar „Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!