Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 7.jūnija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Antoņina Ratniece kopā ar vecāko mazmazdēliņu Adriānu pie savām vistiņām.

Darbīgajai Antoņinai Ratniecei – 80

Anastasija Neretniece

Antoņina, kolhoza «Lāčplēsis» izcilniece darbā un sadzīvē, uz Lielvārdi atnāca 1967.gadā no Asūnes. Čaklo darba rūķīti ļoti mīlēja un arvien cienī viņas darbabiedri un draugi Lāčplēsī. Šeit izauga jubilāres meita Anna, dēls Armands, trīs mazbērni, un nu jau auklējami seši mazmazbērni.

 

 

 

 

– Vai jūs viegli atradāt savu īsto profesiju – aicinājumu?

Ojārs Žigaits no Ogres:

– Strādāju īstajā profesijā. No bērna kājas man patīk elektrība. Esmu apgaismes elektriķis. Kā ar apgaismojumu Ogrē? Tur, kur jauns, tur viss ir smuki, bet ir palicis vēl padomju laika mantojums, kas nav savests kārtībā.

 

 

Joans Maria (Dzintars) Paulauskis atradis savu īsto aicinājumu.

«Esmu tikai instruments Dieva rokās»

Dzintra Dzene

Šobrīd Odesā dzīvojošais jauniesvētītais priesteris Joans Maria (Dzintars) Paulauskis primīciju – savu pirmo Svēto Misi Latvijā – svinēja Ogres Svētā Meinarda Romas Katoļu baznīcā un Ikšķiles Katoļu baznīcā. Tieši no Ogres, ar prāvesta Konstantīna Bojāra rekomendāciju, viņš iestājās Rīgas Katoļu garīgajā (RGS) seminārā, bet Ikšķilē Svētā Meinarda salā saņēma iestiprināšanas sakramentu.

 

 

 

Ogres 1.vidusskolā pulcējās skolas absolventi un darbinieki, lai kopīgi svinētu skolas simtgadi un atkal tikšanās prieku.

Ogres 1.vidusskola šogad svin simtgadi

Marta Poga

Ogres 1.vidusskolai, kas ir Ogres novada lielākā mācību iestāde, šogad aprit 100 gadi. Trešdien, 5. jūnijā, Ogres 1.vidusskolas direktors Igors Grigorjevs Ogres novada pašvaldībā saņēma Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa apsveikumu mācību iestādes 100 gadu jubilejā, kuru pasniedza Ogres novada pašvaldības priekšsēdētājs Egils Helmanis.

 

 

 

 

Draudzīgi kustīgais aplis Ķeipenes pamatskolas mācību gada noslēgumā.

Mācību gada noslēgums un «Sapņu ķērāji» Ķeipenē

Uldis Prancāns

Silti saulainā 30.maija rītā Ķeipenes pamatskolas priekšā audzēkņi, vecāki, pedagogi un tehniskie darbinieki vienojās kopīgam mācību gada pasākumam, kurā tika sumināti labākie skolēni mācību un sabiedriskajā darbā, olimpiāžu, konkursu un sporta sacensību izcilnieki, kā arī dziesmās, dejās, uzvedumos un rotaļās teiktas ardievas 2018./19.mācību gada mēnešiem.

 

 

 

Krapes mākslas studijas dalībnieces savas otrās izstādes atklāšanā.

Krapē muzicē un izstāda mākslas darbus

Elīna Klāsone, Krapes tautas nama vadītāja

Trešdien, 5.jūnijā, Krapes pagasta pārvaldes izstāžu zālē tika atklāta Krapes mākslas studijas dalībnieku darbu otrā izstāde. Interesenti šo izstādi varēs aplūkot tieši divus mēnešus – līdz 5.augustam.

 

 

 

 

Bistrjakovu ģimenes bērni ar medaļu un balvām, kas tika nopelnītas, iegūstot trešo vietu.

Tomē svin pirmos Ģimenes svētkus

Ritvars Raits

2.jūnijā Tomē tika atzīmēti pirmie Ģimenes svētki. Lai arī saulains laiks mijās ar stipru vēju, visos svētku pasākumos drosmīgi piedalījās deviņas ģimenes ar bērniem.

 

 

 

 

 

Futbola komanda «Suntaži» ar izcīnīto Madlienas kausu un zelta medaļām.

Madlienas kausu futbolā izcīna «Suntaži»

Jānis Valners, biedrība «Saules avots»

1.jūnijā Madlienas stadionā norisinājās biedrības «Saules Avots» rīkotais turnīrs futbolā vīriešu komandām «Madlienas kauss 2019», kurā piedalījās trīs komandas – no Madlienas, Ķeipenes un Suntažu pagastiem. Lielo kausu izcīnīja komanda «Suntaži», kas aiz sevis atstāja vienību «Vāks» (Ķeipene) un «Harijs Poters un mazo brigāde» (Madlienas pagasts).

 

 

 

Rets gadījums orientēšanās sportā – par Latvijas čempioniem sprinta distancē ar pilnīgi identisku rezultātu kļuva divi jaunie ogrēnieši – Audris Odo Vītoliņš (no kreisās) un Emīls Šulcs.

Ogres orientieristiem Latvijas čempionāta medaļas Limbažos

Ritvars Raits

Aizvadītās nedēļas nogalē Limbažos tika noskaidroti 2019.gada Latvijas čempioni orientēšanās sprinta distancē un sprinta stafetē. Ar labiem rezultātiem jau kārtējo reizi izcēlās Ogres novada sporta centra gan jaunie, gan pieredzējušie orientieristi, kuri ieguva vairākas dažāda kaluma medaļas.

 

 

 

 

 

 

 

Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena ogrēnietis Aivars Puriņš, 3.vietā – suntažnieks Gundars Tipāns.

Ogres novada senioriem septiņas medaļas sacensībās Koknesē

Aivars Puriņš, Ogres novada vieglatlētikas senioru pārstāvis

1.jūnijā Koknesē notika vieglatlētikas sacensības veterāniem «Kokneses Viestura kauss 2019», kurās piedalījās teju 65 vieglatlētikas veterāni no daudziem Latvijas novadiem un pilsētām. Ogres novadu šajās sacensībās pārstāvēja seši vieglatlēti, kuri izcīnīja divas zelta, divas sudraba, kā arī trīs bronzas medaļas. No Ķeguma novada Koknesē startēja viens seniors, kurš šoreiz godalgu gan neizcīnīja.

 

 

 

 

Karstā un tveicīgā vasaras laikā aukstā zupa garšos visiem.

Aukstā biešu zupa ar skābeņu smūtiju

Agate Gavare

Klāt vasara, kas ir arī auksto zupu laiks. Tāpēc piedāvājam vēl vienu interesantu aukstās zupas recepti. To radījusi Ginta Martini, izmantojot blenderētu skābeņu smūtiju, kas bija pārlieku koncentrēts. Pievienojot to veikalā nopērkamajai aukstajai zupai «Vasara» un pielejot kefīru, radās veldzējoša, garšīga un vitamīniem bagāta aukstā zupa.

 

 

Ar smaidu vieglāk

Dzintra Mozule

… Vienudien’ vilcienā kašķis pa visu vagonu. Biļetes atkārtoti pārbauda kontrole no augstākiem ešeloniem, bet kāds kungs atsakās vēlreiz meklēt savu braukšanas dokumentu. Viņš to šajā reisā jau esot uzrādījis, un punkts. Veseli divi baudītāji neatstājas. Turpinās saspringta vārdu cīņa un stīvēšanās. Beigās pasažieris tomēr padodas. Biļete viņam patiešām ir, tāpēc kontrolieri neizpratnē: «Jau sen tā vajadzēja! Ko mūs tik ilgi aizkavējāt?»

Sociālo un veselības jautājumu komiteju turpmāk vadīs Māris Siliņš

Marta Poga

Trešdien, 5.jūnijā, notika Ogres novada pašvaldības domes Sociālo un veselības jautājumu komitejas ārkārtas sēde, kurā lēma par izmaiņām šīs komitejas vadībā.

Ogresgalā pirmo reizi atputekļos ielas un ceļus

Ogresgala pagasta teritorijā šogad pirmo reizi ielas un ceļus apstrādās ar pretputekļu materiālu, informē Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Elektrosadales skapī iekļūst putns

4.jūnijā līdzās mājai Ogrē, Loka ielā, noticis īssavienojums – elektrosadales skapī iekļuvis putns. Policijas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus.

Samazinājies negadījumu skaits, kuros cietuši velosipēdisti

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad samazinājies gan satiksmes negadījumu daudzums ar velosipēdu iesaisti, bet avārijās cietušo velosipēdistu skaits sarucis pat par 30%, ziņo, Ceļu satiksmes un drošības direkcijas (CSDD) Sabiedrisko attiecību daļa.

Latvija atzīta par brīvu no klasiskā cūku mēra

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saņēmis Pasaules dzīvnieku veselības organizācijas (OIE) sertifikātu, kas apliecina, ka Latvija ir brīva no klasiskā cūku mēra (KCM). Šādu atzinumu sniegusi starptautiska OIE ekspertu komisija, ņemot vērā Latvijas paveikto KCM ierobežošanā un apkarošanā.

Soļotājai Pastarei kārtējais Latvijas čempiones tituls

1.jūnijā jau kārtējo Latvijas čempiones titulu izcīnīja ogrēniete Agnese Pastare, kura Ventspilī notikušajās sacensībās bija ātrākā 20 000 m distancē, finišējot pēc 1:52.23,9 h.

Ķegumietis Priževoits uzvar «Ikšķiles MTB velobrauciena» Maratona distancē

Pagājušajā nedēļas nogalē notikušajās sacensībās «Ikšķiles MTB velobrauciens 2019» Maratona distancē (48 km) starp vīriešiem pārliecinoši ātrākais bija ķegumietis Jānis Priževoits. Uzreiz aiz goda pjedestāla ierindojās ogrēnietis Armands Pivors.