Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 8.janvāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Skatu torņa fragments ar virsotnes platformu.

«Lielajos Kangaros» – labiekārtota pastaigu taka un skatu tornis

Uldis Prancāns

Aizvadītā gada decembrī pabeigta dabas izziņas, skatu torņa, tūrisma un veselības takas būvniecība dabas liegumā «Lielie Kangari». Ikviens interesents ir gaidīts uz skaistu pastaigu, dabas atklāsmi, izziņu un atpūtu.

 

 

 

Cūciņu pāris un pakavs novēl Laimīgu Jauno gadu…

Pa jokam un nopietni par cūkām…

Uldis Prancāns

Dzeltenais zemes Suns jau citos medību laukos, bet mēs kā nieres peldam taukos… 2019.gada dzīvnieks – aizgādnis – būs tikpat dzeltenā zemes Cūka, kas veiksmīgi noslēgs horoskopa 12 austrumu zīmju periodu.

 

 

 

 

Mazais zvagulis tuvplānā.

2019.gada augs – mazais zvagulis

Uldis Prancāns

Latvijas Botāniķu biedrība (LBB) gada auga godam deleģējusi mazo zvaguli (Rhinanthus minor).

 

 

 

 

Malārijas ods, ar ko labāk netikties…

Tikai mieru: gada kukainis – malārijas ods…

Uldis Prancāns

Latvijas Entomoloģijas biedrība (LEB) par «Gada kukaini 2019» izvēlējusies malārijas odu (Anopheles maculipennis). 

 

 

 

 

Ogrē no sniega vispirms tiek attīrīts pilsētas centrs un skvērs.

Mainīgie laika apstākļi sarežģī braukšanas apstākļus un ceļu uzturēšanu

Dzintra Dzene

Šīs ziemas nepastāvīgie laika apstākļi, kad atkušņi mijas ar salu, brīžiem līst un brīžiem snieg, ievērojami sarežģī ceļu uzturēšanu braukšanas kārtībā, taču kopumā situāciju visos četros mūsu novados var uzskatīt par apmierinošu.

 

 

 

 

Ogrēniete Ieva Krapāne nodod Saeimas deputāta zvērestu.

Ogrēniete Krapāne pretendēs uz Labklājības ministres amatu

Ritvars Raits

Vakar, 7.janvārī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjerministra amatam nominēja «Jaunās Vienotības» (JV) politiķi, Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Krišjāni Kariņu. Nominētā premjera plānotajā valdības sastāvā ir arī ogrēniete Ieva Krapāne, kura tiek virzīta uz labklājības ministra amatu.

 

 

 

– Vai Krišjānim Kariņam izdosies izveidot valdību?

Dace Līva no Ogres:

– Es ļoti ceru. Tas, ka Latvijai tik ilgi nav valdības, bet līdz ar to arī nav apstiprināts budžets šim gadam, ietekmē ne tikai valsti, bet arī visas pašvaldības un katru no mums. Nav noteiktības…

 

 

Ķeguma novadu var arī izgaršot!

Ķeguma novada pensionāri izdevuši pavārgrāmatu

Ritvars Raits

Pagājušā gada nogalē tika īstenota Ķeguma novada pensionāru biedrības iecerētā pavārgrāmatas «Ķeguma novada 100 garšas» izdošana.

 

 

 

 

Gatava Napoleona kūka izskatās tā.

Napoleona kūka

Agate Gavare

Natālijas Novikovas pavārgrāmatā atrodama recepte, pēc kuras var pagatavot Napoleona kūku – krēmīgu, trauslu un ar bagātu garšas buķeti, kas būs īsts gardums un bagātinās jebkuru svētku galdu.

 

 

Ūdentiņ(i)s, akmentiņ(i)s, tie dzīvoja saules mūžu…
Uldis Prancāns
Šādi – skaudīgi ticami vārdi izskan latviešu tautasdziesmā. Homo sapiens atvēlētais laiks aplam īss, tomēr mūs sasniegusi cerīga vēsts – ļaudis, kuri nesen dzimuši vai nav vēl iemainījuši ceturto gadu desmitu, varētu labā kondīcijā pavadīt 130 gadus un vairāk.

Ievēl Ogres politiski represēto kluba vadību un valdi

Ogres politiski represēto kluba gadskārtējā sanāksmē, kas notika aizvadītā gada 27.decembrī, kluba vadību atkārtoti uzticēja Ivaram Kaļķim. Saskaņā ar statūtiem viņš ir arī kluba valdes loceklis. Vēl valdē ievēlēja Edmundu Būmani (viņš arī kluba vadītāja vietnieks), Dagniju Liepiņu, Silviju Dukāti, Gunti Saulkalnu, Lienīti Sestuli, Moniku Turlaju, Astrīdu Salmiņu un Ilzi Belis.

Ikšķiles KAC – līderis sniegto pakalpojumu apjoma ziņā

Ritvars Raits

Ikšķiles novada valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs (VPVKAC) aizvadītajā gadā sniegto pakalpojumu skaita ziņā ieņēma 1.vietu starp 72 novadu nozīmes VPVKAC.

Pārvietojas bez atstarotāja

5.janvārī 1984.g. dzimušais J. Lielvārdē, Laimdotas ielā, diennakts tumšajā laikā pārvietojās pa ceļu bez gaismu atstarojošiem elementiem. Sastādīts administratīva pārkāpuma protokols.

Mums tik nepieciešamais D vitamīns

Inga Cīrule

D vitamīns ir top vitamīns, kas Latvijas platuma grādos trūkst teju ikvienam, turklāt bieži cilvēki to nemaz neapzinās, jo ne vienmēr tā deficīts ir fiziski jūtams.

VID nodrošina personalizētas konsultācijas arī pa tālruni

Kopš šī gada sākuma, zvanot uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) konsultatīvo tālruni, iespējams saņemt arī personalizētu konsultāciju, kas balstīta tieši uz zvanītāja personīgajiem datiem. Šāda iespēja pieejama, zvanot gan uz VID konsultatīvo tālruni 67120000, gan uz diasporas klientu konsultatīvo tālruni + 371 67122443.

Ugunsdrošības noteikumos jauna prasība daudzdzīvokļu namiem

Agate Gavare

Kopš 1.janvāra spēkā stājusies Ugunsdrošības noteikumu prasība, kas aizliedz daudzdzīvokļu objektā dabīgās ventilācijas kanālam pievienot mehāniskās ventilācijas iekārtu, ja telpā izvietots gāzes aparāts un nav ventilācijas, kas nodrošina pastāvīgu gaisa apmaiņu telpā un noplūdušās gāzes novadīšanu ārpus būves, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa.