Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 8.jūnija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Krāšņā trijotne iepretī autobusu pieturai.

Simts ziedi Taurupei un arī Latvijai…

Uldis Prancāns

Vasaras pirmā mēneša iesākumā Ogres novada pašvaldības projektu konkursa «Veidojam vidi ap mums Ogres novadā» ietvaros Taurupē īstenots krāsains iedzīvotāju iniciatīvas projekts «Simts ziedi Taurupei».

 

 

 

«Artava» – Kelmes novada folkloras festivālā Lietuvā

Annas Kudeiko foto

Maija pēdējā dekādē, pateicoties Ogres novada pašvaldības finansiālam atbalstam, Ogres novada Kultūras centra folkloras kopa «Artava» piedalījās folkloras festivālā Kelmē, Lietuvā, informē «Artavas» dalībniece Anna Kudeiko.

 

 

Jau gandrīz divdesmit gadus Intensīvās terapijas – reanimācijas nodaļu vada daktere anesteziologs – reanimatologs Sigita Kalniņa.

Intensīvās terapijas – reanimācijas nodaļa – vieta, kurā glābj dzīvības

(Nobeigums. Sākums «OVV» 1.jūnija numurā)

Dzintra Dzene

Vidējais atrašanās ilgums SIA «Ogres rajona slimnīca» Intensīvās terapijas – reanimācijas nodaļā ir trīs dienas, bet ir bijuši arī pacienti, kas, pieslēgti pie sistēmām, nogulējuši pat četrus mēnešus.

 

 

 

 

 

– Vai apmeklējat kapusvētkus?

Skaidrīte Logina no Suntažiem:

– Protams, apmeklēju! Tur guļ visi mani tuvinieki. Es zinu, ka ir cilvēki, kas uzskata, ka latviešiem kapusvētki ir kas atšķirīgs no citiem. Man šķiet, ka tā ir gluži cilvēciska saikne ar viņu dzimtas dvēselēm.

 

 

Marikas Dērvinieces uzņēmību var tikai apbrīnot, jo, vēl mācoties 7.klasē, viņa izveidojusi savu SMU, kura produkciju cilvēki labprāt iegādājas, un Marika pat saņēmusi pirmos pasūtījumus.

SMU dod iespēju gūt pirmās iemaņas uzņēmējdarbībā

Dzintra Dzene

Noslēdzoties mācību gadam, darbu pārtrauc arī skolēnu mācību uzņēmumi (SMU), kas darbojas tikai mācību laikā, taču pilda īsta uzņēmuma funkcijas. Skolēni ražo un pārdod pašu izgatavotas preces vai piedāvā pakalpojumus. Arī Ogres mācību iestādēs darbojās vairāki šādi SMU. Vienu no tiem izveidojusi Ogres Valsts ģimnāzijas 7.klases audzēkne Marika Dērviniece.

 

 

 

 

 

 

Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš (no kreisās), domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, Kultūras centra direktore Antra Purviņa un Sporta centra direktore Dzirkstīte Žindiga tiekas ar partijas «Ogres novadam» līderi Edvīnu Bartkeviču (otrpus galdam).

Pagājis gads, bet priekšlikumu no partijas «Ogres novadam» kā nav, tā nav

Dzintra Dzene

Ogres novada domes vadība, ko, uzvarot pirms gada notikušajās pašvaldību vēlēšanās, pārstāv Nacionālā apvienība (NA), aizvadītajā nedēļā, līdzīgi kā pirms gada, uz sarunu par aktuāliem pašvaldības darba jautājumiem aicināja partijas «Ogres Novadam» pārstāvjus. Diemžēl arī šoreiz konstruktīvi priekšlikumi, kā uzlabot novada dzīvi, tā arī netika sagaidīti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mālkalnes prospekta skvēriņā uzstādītais jaunais vides objekts.

Mālkalnes prospektā uzstādīts vides objekts ar Ogres novada logotipu

Ritvars Raits

Šīs nedēļas sākumā Ogre ieguva vēl vienu vides objektu – Mālkalnes prospekta rekonstrukcijas laikā izveidotajā skvērā uzstādīts no akmens un nerūsējošā tērauda veidots Ogres novada logotips.

 

 

 

 

Ornitologs Dmitrijs Boiko specializējies ziemeļu gulbju pētīšanā. Šajā attēlā viņš pozē tieši ar šās sugas pārstāvi.

Ornitologs Boiko Birzgalē apgredzenojis vairāk nekā 7000 putnu

Ritvars Raits

Izrādās, ka Birzgales pagastā lauku mājas ir vienam no vadošajiem mūsu valsts ornitologiem – Latvijas Dabas muzeja Zooloģijas nodaļas vadītājam Dmitrijam Boiko. Arī savā Birzgales mājā starp dažādiem lauku darbiem viņš atrod laiku, lai vērotu un apgredzenotu putnus – pa gredzentiņam par piemiņu Birzgalē no ornitologa saņēmuši jau vairāk nekā 7000 putnu, kas pārstāv 68 sugas.

 

 

 

 

Rembatē notikušo bērnu svētku pasākuma dalībnieki – jaunie rembatieši kopā ar saviem vecākiem.

Rembatē sveikti visi kopš 2013.gada dzimušie bērni

Ritvars Raits

2.jūnijā Rembates pagasta pārvaldes administrācijas ēkas Tradīciju zālē pēc četru gadu pārtraukuma tika atjaunots jaundzimušo rembatiešu sveikšanas pasākums. Lai bez sava sveiciena nepaliktu iepriekšējos gados dzimušie pagasta iedzīvotāji, uz to bija aicināti visi bērni, kuri Rembatē dzimuši kopš 2013.gada.

 

 

 

 

Balvu par mūža ieguldījumu sportā tikko saņēmis karatē treneris Aigars Kruvesis.

Lielvārdē sumina savus sporta laureātus

Ritvars Raits

2.jūnijā Lielvārdes novada sporta centrā norisinājās tradicionālais sezonas noslēguma pasākums «Sporta laureāts 2018», kurā tika sveikti novada labākie sportisti, viņu treneri, atbalstītāji un līdzjutēji.

 

 

 

 

Ogrēnietis Aivars Puriņš (vidū) pēc uzvaras 400 metru skriešanā.

Ogrēnietis Aivars Puriņš Koknesē izcīna divus zeltus

Ritvars Raits

2.jūnijā Koknesē notika vieglatlētikas sacensības veterāniem «Kokneses Viestura kauss 2018», kurās piedalījās vairāk nekā 80 vieglatlētikas veterānu no daudziem Latvijas novadiem un pilsētām. Koknesē startēja arī Ogres un Ķeguma novadu seniori, bet pie medaļām šoreiz tika tikai ogrēnietis Aivars Puriņš, kurš bija ātrākais kā 100 m sprintā, tā arī 400 m skriešanā.

 

 

 

Ogres NSC vieglatlētikas treneris Zigurds Kincis un viņa audzēkne Indra Mackeviča ar tikko saņemto Latvijas čempionāta sudraba medaļu.

Ogrēniešiem zelts, sudrabs un bronza Latvijas čempionātā

Ritvars Raits

6.jūnijā Ogres stadionā notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā vecuma grupas U14 sportistiem. Trīs visu kalumu godalgas šajās sacensībās izcīnīja mājinieki – Ogres novada sporta centra audzēkņi.

 

 

 

 

 

 

Pašvaldību kausa izcīņas laureāti. No kreisās un no labās puses – abas Ikšķiles novada komandas.

Ikšķilieši starp Zilo kalnu pludmales volejbola festivāla laureātiem

Ritvars Raits

1.un 2.jūnijā tūrisma, sporta un atpūtas kompleksā «Zilie kalni» notika grandiozs sporta pasākums – Zilo kalnu pludmales volejbola festivāls. No mūspuses volejbolistiem smilšu laukumi pie Dubkalnu ūdenskrātuves bija veiksmīgi ikšķiliešiem – pašvaldību kausa izcīņā 2.vietu izcīnīja Vents Vēverbrants, Uldis Leškēvičs un Rūta Paužole, bet 3.vietu ieņēma Mārcis Bērziņš, Jānis Zemzāle un Agita Kābele. Jaukto pāru grupā bronzas medaļas izcīnīja Agita Kābele un Jānis Umulis.

 

Dancis ap mācību jauno saturu

Uldis Prancāns

Kārtējais mācību gada cēliens (tieši tādu pasmagu vārdu gribas lietot…) noslēdzies, bet runas, pārdomas un strīdi par mācību jauno saturu nerimstas. Kompetenču pieeja un lietpratība, samudžinātie svešvārdu līkloči un formulējumi (murmulējumi) mulsina ne tikai skolēnu vecākus… Izglītība visos laikos viļāta plašas sabiedrības mutē kā pagalam karsts kartupelis. Vecākā paaudze vienmēr nīgri saukusi – kad mēs augām, tā nebija! Saulīte spīdēja spožāk, zālīte šķita zaļāka, bet lakstīgalas dziesma garāka… Kur esam tikuši?

SEB banka no uzņēmēja Ločmeļa pieprasa gandrīz 400 000 eiro

Ritvars Raits

Pagājušajā nedēļā Zemgales Rajona tiesa Ogrē sāka skatīt SEB bankas prasības pieteikumu pret uzņēmēju Aivaru Ločmeli un SIA «Regentis» par parāda 388 376,32 eiro apmērā piedziņu. Neviens no atbildētājiem uz tiesas sēdi nebija ieradušies, tāpat tiesa nebija saņēmusi informāciju par viņu neierašanās iemesliem.

Atjaunots apgaismojums gājēju tuneļos zem Daugavpils šosejas Ikšķilē

Ikšķilē ir atjaunots triju gājēju tuneļu zem Daugavpils šosejas (A6) apgaismojums, informē VAS Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļā. Iepriekš tas atjaunots 2016.gadā, taču pa šo laiku vandālisma rezultātā no 29 apgaismojuma lampām bija palikušas vien četras.

Apzīmē žogu

6.jūnijā uz kādas mājas žoga Lielvārdē, Raiņa ielā, ar zaļu krāsu uzkrāsots nepiedienīgs uzraksts.

27.aprīli plānots atzīmēt kā Latgales kongresa dienu

5.jūnijā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti trešajam lasījumam parlamentā atbalstīja grozījumus likumā «Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām», kas paredz par atzīmējamo dienu noteikt 27.aprīli – Latgales kongresa dienu.

Cigaretes veikalos tiks slēptas no pircēju acīm

Pagājušajā nedēļā Saeimas atbildīgā komisija atbalstīja ieceri par to, ka nākotnē cigaretes un citas ar smēķēšanu saistītas preces veikalos būs jāglabā pircējiem neredzamās vietās.

Par attieksmi

Kartonfabrikas veikala pastāvīgie pircēji Ogrē

Daudzu gadu desmitus iepērkamies Kartonfabrikas veikalā Brīvības ielā 116, Ogrē. Tas ir «mūsu veikals», un, ieejot tajā, patiešām esam savējie.