Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 9.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Izklaides grupas veiksmīgākie braucēji – pirmo trīs vietu ieguvēji – priecājas par rezultātu.

Noslēdzies velofotoorientēšanās seriāla «Apceļo kaimiņus 2019» Ogres posms

Dzintra Dzene

Sestdien, 6.jūlijā, Ogrē norisinājās Velofotoorientēšanās seriāla «Apceļo kaimiņus 2019» trešais posms, kurā izklaides un azarta grupās kopuma startēja 55 komandas. Velofotoorientēšanās seriāls «Apceļo kaimiņus» tiek rīkots otro gadu un ir iemantojis lielu popularitāti gan azartiski noskaņoto velobraucēju, gan ģimeņu vidū kā kopīga laika pavadīšanas iespēja.

 

 

 

– Vai šovasar jau esat sēņojuši vai vismaz baudījuši sēnes?

Andželika Lenša no Tīnūžiem:

– Sēņot pati neeju, bet gailenes ēdām. Ļoti garšīgi! Dabūju jaunajā Tīnūžu tirdziņā, kas strādā piektdien, sestdien, svētdien. Ir būdiņas vietējiem tirgotājiem, brauc arī no tālienes. Ir gaļa, maize, sieri – viss kaut kas…

 

 

Atsākoties sezonai, I.Kalniņš ikvienu aicina apmeklēt Ogres peldbaseinu.

Struktūrvienību «Neptūns» turpmāk vadīs Indulis Kalniņš

Dzintra Dzene

Kopš 18.jūnija P/A «Ogres komunikācijas» struktūrvienības «Neptūns» vadība uzticēta Indulim Kalniņam. Vasara ir laiks, kad peldbaseins apmeklētājiem slēgts, pastāvīgie darbinieki atvaļinājumā, tāpēc jaunajam vadītājam ir laiks nesteidzīgi iepazīst dokumentāciju un savu saimniecību. Tiesa gan, kā ik gadu, laikā kad baseins nestrādā, tiek veikti dažādi uzlabojumi un remontdarbi.

 

 

 

Edgars Jirgens norāda, kurā vietā traktora iekšpusē ieperinājusies cielaviņa.

Laimīgā cielaviņu ģimene. Veiksme arī čakstēm un bezdelīgām…

Uldis Prancāns

Taurupes pagasta Aderkašu pusē lauku mājās saimnieko Gunta un Edgars Jirgeni. Tāpat kā visiem savas zemītes un dārza īpašniekiem, arī viņiem pavasaris atnāk ar jaunu, gadu gadiem ierastu darba ritmu.

 

 

 

 

 

Pēc veiksmīgas sēņošanas šī zupa uz galda varēs ieņemt goda vietu.

Krēmīgā sēņu zupa

Gandrīz katru dienu līst un gluži vai nemanāmi Latvijā sācies sēņošanas laiks. Jūsu uzmanībai piedāvājam sēņu zupas recepti. Zupas pagatavošanai vajadzīgi šampinjoni, bet noteikti ar tādiem pašiem rezultātiem var izmantot arī labas mūsu mežos augošas sēnes.

 

 

 

 

Ar automašīnu «Volkswagen Golf 4» pamatīgi sabojātas gan ielu norobežojošajās barjeras, gan zāliens.

Izraisa avāriju un aizbēg no negadījuma vietas

Ritvars Raits

5.jūlijā Ogrē, Tīnūžu ielā, ar automašīnu «Volkswagen Golf 4» tika izraisīta avārija, iebraucot ceļa nožogojumā. Negadījuma aculiecinieki stāsta, ka persona, kura avārijas brīdī atradās pie mašīnas stūres, notikuma vietu patvaļīgi pametusi.

 

 

 

 

 

 

Mākslas vingrotāja Santa Stepulāne.

Mūsu sportistiem medaļas Latvijas Jaunatnes olimpiādē

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Jelgavā norisinājās VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādes diena, kurā startēja arī Ogres, Lielvārdes un Ikšķiles novadu jaunie sportisti. Ogrēnieši šajā lielajā sporta forumā izcīnīja 13 medaļas (7 zelta, 2 sudraba, 4 bronzas), lielvārdiešiem – viens zelts un viens sudrabs, bet ikšķiliešiem – viena sudraba godalga.

 

Sēņu laiks klāt!

Uldis Prancāns

Šajā gadā ar nelielu mazuma piegaršu esmu baudījis trīs pašrocīgi sagatavotas sēņu mērces, ko pārsvarā veidoja gailenes un pāris apsēni. Kā lai neatceras 2014.g. ražas sprādzienu – divās dienās, trīs stundu laikā kopā ar jaunāko dēlu Taurupes pagasta mežos un krūmājos salasījām un jūtami piepūlējāmies, mājās atnesot 39 kg tīru, dažāda «kalibra» baraviku un apšu kungu! Citām karaļpāra māsām garām gājām dziedādami…

Ķeguma novada pašvaldības izpilddirektora amatā ieceļ Tomsoni

Ritvars Raits

Pagājušajā nedēļā notika Ķeguma novada pašvaldības domes sēde, kuras laikā deputāti pieņēma lēmumu pašvaldības izpilddirektora amata pienākumus uzticēt Anetei Tomsonei, vienlaikus sakot paldies līdzšinējam izpilddirektoram Edvīnam Bartkevičam.

Ogres novada Sporta centra teritorijā taps skeitparks

Šogad Ogres novada Sporta centra stadiona teritorijā plānots ierīkot skeitparku vairāk nekā 300 kvadrātmetru lielā laukumā. Laukums jau ir noasfaltēts, un tiks uzstādītas četras dažādas demontējamas koka konstrukcijas rampas, kuras pārklās īpašs jaunākās paaudzes kompozītmateriāla segums, kas ir izturīgāks par iepriekš plaši izmantoto finieri. Teritorijā paredzēts uzstādīt soliņus un atkritumu urnas, kā arī ir sagatavoti skeitparka lietošanas noteikumi. Publiskā iepirkuma rezultātā līgums tika parakstīts ar SIA «City Playground». Darbus plānots pabeigt līdz augusta nogalei. To izmaksas – 28 899,20 eiro (bez PVN).

Egils Levits – Latvijas jaunais prezidents

Vakar, 8.jūlijā, Valsts prezidenta amatā stājās Egils Levits. Saeima E.Levitu Valsts prezidenta amatā ievēlēja 29.maijā. Par viņu nobalsoja 61 deputāts.

Nauris Puntulis – kultūras ministrs

Saeima vakar, 8.jūlijā, ārkārtas sēdē par kultūras ministru apstiprināja Nauri Puntuli (VL-TB/LNNK).

Aizdegas auto

4.jūlijā Ogrē, Druvas ielā, aizdegās vieglā automašīna «CITROEN C3».

Novērsīs zagtas traktortehnikas reģistrāciju Latvijā

Valdība 2.jūlijā apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus traktortehnikas un tās piekabes reģistrācijas noteikumos, lai novērstu Eiropas Savienības valstīs zagtas traktortehnikas vai tās piekabes reģistrāciju un vienkāršotu pārbūvētās traktortehnikas reģistrācijas kārtību.

Pieaug senioru laulību skaits

Likuma grozījumi, kas deva iespēju pēc laulātā dzīvesbiedra aiziešanas mūžībā 12 mēnešus saņemt pusi no viņa pensijas, jūtami veicinājuši senioru laulību skaita kāpumu.