Latvijā joprojām ir iespēja izdomāt ko jaunu un nebijušu

[ A+ ] /[ A- ]

Ilze Purmale vienā fotogrāfijā nolēmusi savienot divas savas nodarbošanās – ziemas peldēšanu un oriģinālu pastkastīšu izgatavošanu.

Tie, kam netrūkst izdomas, spēj pārdzīvot arī krīzes laikus. Tā var teikt par divām uzņēmīgām ogrēnietēm – Ilzi Purmali un Inesi Reinbergu, kuras ne vien ir aktīvas «Ogres roņu» dalībnieces, bet arī spējušas rast savu biznesa nišu – abas dāmas piedāvā oriģinālas pastkastītes.

Ilze un Inese kopš pērnā gada decembra visparastākajām pastkastītēm, kādas iegādājamas jebkurā to tirdzniecības vietā, ja tā var teikt, devušas jaunu elpu –viņas piedāvā oriģinālas, ar auto plēvi apvilktas, kā arī pašas Ilzes un Ogres mākslinieces Valentīnas Briedes apgleznotās pastkastītes. «Viss sākās ar to, ka es pirms diviem gadiem biju Norvēģijā un strādāju par pastnieci. Tur ļoti daudziem ir apgleznotas pastkastītes. Latvijā tādas līdz šim netiku redzējusi un nolēmu, ka šī ir laba iespēja,» stāsta Ilze, atzīstot, ka Latvijā oriģinālu ideju netrūkst. Kāds, piemēram, par dārgu naudu pārdod laukakmeņus ar izurbtu caurumu kā egles kāju, cits, kurš agrāk gatavojis mēbeles, tagad izgatavo leļļu gultiņas vai putnu būrīšus. «Cilvēki pielāgojas un atrod izeju no krīzes situācijas, tieši tā esam rīkojušās arī mēs. Protams, tā nav pirmās nepieciešamības prece, un katrs nevar atļauties tikai savam priekam iegādāties jaunu pastkastīti, taču ļoti uzlādē pircēju pozitīvā attieksme un emocijas. Skumji, ka daži baidās šādas pastkastītes iegādāties vien tāpēc, ka tās var nozagt, sadedzināt, apskrāpēt vai appūst ar krāsu baloniņiem. Diemžēl arī tāda ir mūsdienu bēdīgā realitāte,» stāsta Ilze.

Šīs pastkastītes ir aizslēdzamas un, izmantojot auto plēvi, uz tām var izveidot jebkuru bildi, kaut vai paša saimnieka foto. «Šis bizness pagaidām tikpat kā nekādu peļņu nenes, taču to realizējam kaut vai tāpēc vien, lai nebūtu jāsēž, rokas klēpī salikušām,» saka Ilze, kuras ideja ir apliecinājums tam, ka Latvijā vēl joprojām ikkatram ir iespēja izdomāt ko jaunu un nebijušu.

Dzintras Dzenes foto