Latvijā plosās kūlas ugunsgrēki

[ A+ ] /[ A- ]

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) informē, ka šopavasar dzēsts jau vairāk nekā 300 kūlas ugunsgrēku, kuros izdeguši daudzi simti hektāru Latvijas zemes.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma rīcība, kā arī tā var apdraudēt cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, un rada būtisku kaitējumu dabai! Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa 51.panta otrā daļa nosaka, ka par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu: fiziskām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskām personām – no 700 līdz 2900 eiro. Savukārt šī paša kodeksa 179.pants nosaka, ka par kūlas dedzināšanu fiziskām personām uzliek naudas sodu no 280 līdz 700 eiro. Par šajā pantā minētajiem pārkāpumiem iedzīvotājus var saukt pie atbildības gan policija, gan arī ugunsdzēsēji.

Cilvēki, kuri aizdedzina kūlu, bieži vien neaizdomājas par sekām, kādas var nodarīt uguns, kas kļūst nevaldāma un nekontrolējama. Kūlas dedzināšana var atņemt cilvēkiem mājas un pat dzīvību.