Latvijā uzstādītās pirmās elektroniskās ceļazīmes

[ A+ ] /[ A- ]

Šāda izskatās elektroniskā jeb mainīgā ceļazīme.

Kopš šīs nedēļas Latvijā ieviestas elektroniskās jeb mainīgās ceļazīmes, šobrīd tās uzstādītas tikai uz «Via Baltica» – maršrutā no Ainažiem līdz Grenctālei. Tās brīdinās autobraucējus par braukšanas apstākļiem, ceļa seguma stāvokli, atļauto braukšanas ātrumu un citiem satiksmei būtiskiem apstākļiem, informē VAS «Latvijas Valsts ceļi».

Ceļazīmes uzstādītas, pateicoties projektam «Smart E67». Kopumā 13 objektos uzstādītas 30 elektroniskās ceļazīmes, no kurām četras ir ātrumu ierobežojošas zīmes kopā ar četrām brīdinājuma zīmēm, kā arī 22 brīdinājuma un aizlieguma zīmes. Attēlotas tiks šādas brīdinājuma zīmes: slidens; uz ceļa strādā; savvaļas dzīvnieki; sānvējš, nelīdzens ceļš; bīstami; sastrēgums; un šādas aizlieguma zīmes: braukt aizliegts; kravas automobiļiem braukt aizliegts; kā arī ātruma ierobežojumu zīmes. Autobraucējiem jāiegaumē, ka elektroniskās ceļazīmes ir tikpat nozīmīgas kā parastās.

Ceļazīmes darbojas automātiskā režīmā, vadoties pēc informācijas, ko sniedz ceļu meteoroloģiskās stacijas. Ja nepieciešams, arī VAS Latvijas Valsts ceļu (LVC) Satiksmes informācijas centrs (SIC) var attālināti mainīt ceļazīmes informāciju satiksmes negadījuma, sastrēguma vai remontdarbu laikā. Elektroniskās ceļazīmes iedegsies tikai tad, kad ir konstatēti apstākļi, par kuriem būtiski informēt satiksmes dalībniekus, proti, ja ir remontdarbi, apledojums, sastrēgums, sānvējš vai citi apstākļi, kas var ietekmēt satiksmi. Ja šādi apstākļi nav iestājušies, brīdinājumi uz ceļazīmēm netiek izgaismoti, un ceļazīmes darbojas nogaidīšanas režīmā.

Agate Gavare

Foto no www.lvceli.lv