Latvijas dziedošākā ģimene – Lielvārdes Zaļkalniņi

[ A+ ] /[ A- ]

Lielvārdieši Zaļkalniņi uzvarēja, saņemot 35 937 skatītāju balsis.

Ar nedaudz negaidītu, bet tieši tāpēc vēl lieliskāku Zaļkalniņu ģimenes uzvaru naktī uz 29. novembri finišēja LNT kanāla šovs «Dziedošās ģimenes». Lielvārdiešiem izdevās uzvarēt, lielākoties pateicoties skatītāju atbalstam, otrajā vietā ierindojās žūrijas favorīti – Uškāni no Daugavpils, bet trešie palika Ņikonovi no Talsu novada.

Lielvārdes ģimenes – mammas Daces, tēta Jāņa, māsu Ievas, Līgas, Mārītes un Zanītes, kā arī brāļa Oskara (finālā gan viņš nepiedalījās) ceļš uz «Dziedošo ģimeņu» finālu nebija rozēm kaisīts. Konkursa žūrija viņus slavēja, tomēr labāko atzīmju ziņā ne vienmēr bija devīga. Daudz labvēlīgāks lielvārdiešiem parasti bija skatītāju balsojums, tomēr vienreiz arī tas neglāba – nācās šovu pat atstāt. Par laimi, tas notika tieši pirms atgriešanās raidījuma, kad sešām ģimenēm, kuras jau bija izbalsotas, tika dota iespēja piedalīties vēl vienā kārtā, lai pacīnītos par vienīgo ceļazīmi atpakaļ šovā. Šo iespēju ieguva tieši Zaļkalniņi, un viņi to izmantoja vienkārši lieliski – gan iekļūdami finālā, gan arī uzvarēdami.

Šova finālā lielvārdiešu galvenie konkurenti bija Uškānu ģimene, kuras muzicēšanā jūtama gluži profesionāla pieskaņa. To novērtēja žūrija, kas daugavpiliešiem par divām viņu izpildītājām dziesmām piešķīra veselas četras augstākās atzīmes, kopā dodot 64 punktus. Zaļkalniņi finālā izpildīja Valda Atāla dziesmu «Mēs dejojām» un mazās Zanītes mīļāko dziesmiņu «Es uzkāpu kalniņā». Arī lielvārdiešus žūrija uzslavēja, bet viņiem tika tikai viens «vienpadsmitnieks» un summā 59 punkti. Turpat blakus arī Ņikonovi ar 58 punktiem.

Visu izšķīra telefonbalsojuma rezultāti. Ņikonovi tajā ievērojami atpalika, jo vairums skatītāju savas simpātijas dalīja starp Zaļkalniņiem un Uškāniem, izvirzot vadībā drīz vienus, drīz otrus. Jau pēc pusnakts, kad balsojums tika pārtraukts un paziņoti rezultāti, izrādījās, ka lielvārdieši saņēmuši teju par trim tūkstošiem balsu vairāk (35 937), nekā daugavpilieši. Summējot žūrijas vērtējumu un skatītāju balsojumu, tieši Zaļkalniņi kļuva par televīzijas šova «Dziedošās ģimenes» otrās sezonas uzvarētājiem un galvenās balvas – 5000 eiro ieguvējiem. Jau raidījuma laikā lielvārdieši atklāja, ka iegūtā naudiņa viņiem lieti noderēšot, jo tikšot izlietota meiteņu studijām.

Lūk, ko jau pēc uzvaras televīzijas šovā «OVV» pastāstīja viena no māsām – Līga: «Tajā brīdī, kad šovā paziņoja, kāds ir balsojums un cik vispār cilvēku ir balsojuši, bijām diezgan šokēti – TIK DAUDZ!!! Raidījuma laikā mēs nemaz nezinājām, kas un kā ir. Pat skatītāji pie TV ekrāniem, man šķiet, zināja vairāk, jo mums nemaz nebija laika iedziļināties tajos skaitļos. Kad nodziedājām abas savas dziesmas, bija tāds miers un ļoti laba sajūta, jo viss bija izdarīts. Mēs to darījām tiešām no sirds un ne rezultātu dēļ… Sākumā cerējām vismaz neizkrist jau pirmajā raidījumā, bet… redz, kā sanāca!

Līdz pat pēdējam brīdim mēs pat nenojautām, kas būs uzvarētājs. Lai gan uzvarētāji bijām un esam mēs visi. Kaut vai tikai tādēļ vien, ka iepazināmies ar visām šīm ģimenēm, kas viena otru atbalstīja, mīļoja un uzmundrināja. Tiešām – visi bija pelnījuši uzvaru!

Kad paziņoja, ka uzvarējuši esam mēs, sajūta bija prātam neaptverama. Nezinājām –smieties vai raudāt… Pat vēl tagad visu tā īsti neesam aptvēruši. Milzīgs PALDIES ir jāsaka mūsu mīļajiem – fantastiskam cilvēkam, mūsu ģimenes ļoti labam draugam un arī lieliskam komponistam Aivaram Milleram, mūsu vokālajai pedagoģei – tētuka māsīcai Ingunai Bērziņai, tērpu autorei un šuvējai Elitai Adamovičai, Mārim Neilandam, Manguļu ģimenei, Baibai un Antonijam Kleperiem… Te varētu rakstīt un rakstīt, bet tāpat gan jau kādu piemirstu. Bet, protams, vislielākais paldies cilvēkiem, kas mūs atbalstīja! Paldies tiem, kas balsoja – bez jums mums tas nebūtu izdevies! Paldies arī tiem, kas morāli mūs atbalstīja. Tie labie vārdi, kurus mēs saņēmām un saņemam, ir milzīga balva! Mēs tiešām to novērtējam!»

Foto no portāla Delfi albūma

 

Sveicam, mīlam un lepojamies!

Dace Jansone, Lielvārdes novada pašvaldības kultūras menedžere

Pateicoties Zaļkalniņu ģimenei, 15 nedēļu garumā Lielvārdes vārds izskanēja TV šovā «Dziedošās ģimenes».

Ir neizsakāms prieks un lepnums par brīnišķīgiem bērniem un stipriem vecākiem. Sešu cilvēku smaidi, labestība un izcila vienkāršība sasildīja visu Latviju. Un pretī saņemta neviltota mīlestība ar vairāk nekā 35 tūkstošu balsojumu no ģimeņu ģimenēm. Sirsnīgs paldies katram balsotājam Ikšķilē, Ķegumā, Ogrē, Lielvārdē – visā Latvijā!

Vēl tikai viens mēnesis, un Lielvārdes novada kultūras dzīvē būs aizvadīts ļoti bagāts gads – ar dejām, dziesmām, ar teātru iestudējumiem un neaizmirstamiem svētkiem. Nāks jauni piedāvājumi un izaicinājumi, bet vienmēr atcerēsimies, ka 2010. gada Latvijas skanīgākā ģimene dzīvo Lielvārdē – mammīte Dace, tētis Jānis un viņu lolojumi – Zanīte, Līga, Mārīte un Ieva. Paldies, mīļie! Lai Jums visiem laba veselība, izturība ikdienas gaitās un garajā koncertturnejā. Lai mums visiem svētīts un gaišām domām piepildīts Ziemassvētku gaidīšanas laiks!