Latvijas Pastam – četras pastmarkas jaunā sērijā Mājdzīvnieki

[ A+ ] /[ A- ]

Latvijas Pastam – četras pastmarkas jaunā sērijā Mājdzīvnieki

2022.gadu Latvijas Pasts sāk ar četrām pastmarkām jaunā sērijā Mājdzīvnieki – tās tiek izdotas šodien, 14.janvārī. Jaunā sērija aizstās līdzšinējās standarta pastmarku sērijas Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi un Ziedi. Katrai no četrām jaunajām pastmarkām ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža, bet tās visas veidotas uz pašlīmējošas pamatnes un ir īpaši ērtas lietošanā. Jaunās pastmarkas sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Interesentus par pirmās dienas zīmogošanas iespējām aicinām rakstīt uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv.

Pirmās pastmarkas izdotas ar kaķa, suņa, vistas un zoss attēliem. Līdz ar jaunajām pastmarkām 800 eksemplāru tirāžā izdota arī pirmās dienas aploksne, uz kuras redzami visi attēlotie mājdzīvnieki. Filatēlijas jaunumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Pastmarka Kaķis izdota 800 000 eksemplāru tirāžā ar nominālvērtību 1,20 eiro, kas paredzēta sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Pastmarkas Suns tirāža sasniedz 500 000 eksemplāru, bet nominālvērtība – 1,47 eiro, ar kuru var nosegt līdz 50 gramu smagu sūtījumu apmaksu Latvijas teritorijā. Pastmarka Vista emitēta 100 000 eksemplāros, un tās nominālvērtība ir 1,56 eiro, kas paredzēta 8.grupas valstu sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu. Arī pastmarkas Zoss tirāža ir 100 000 eksemplāru, bet nominālvērtība – 1,75 eiro, ar ko var nosūtīt 20 gramu smagus sūtījumus uz 11.grupas valstīm.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!