«Latvijas Pasts» brīdina par krāpniekiem

[ A+ ] /[ A- ]

VAS «Latvijas Pasts» aicina uzmanīties no krāpniekiem un ignorēt it kā šī uzņēmuma vārdā izsūtītos viltus paziņojumus.

Uzņēmums fiksējis vairākus gadījumus, kad, izmantojot tā zīmolu, tiek mēģināts īstenot krāpnieciskas darbības, elektroniskā saziņā informējot par viltus loteriju un aicinot pārskaitīt naudu mobilā tālruņa iegūšanai. «Latvijas Pasts» nav rīkojis loteriju un izsūtījis jebkādu šāda satura informāciju, tāpēc aicina iedzīvotājus uzmanīties no krāpniekiem, ignorēt viltus paziņojumus un vērsties Valsts policijā gadījumos, kad nauda tomēr pārskaitīta. «Latvijas Pasts» par šo situāciju jau paziņojis informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijai «Cert.lv» un tiesībsargājošajām institūcijām, darot visu, lai sekmētu viltus paziņojumu izplatības maksimāli ātru novēršanu.

«Latvijas Pasts» nav organizējis akcijas, kurās tiktu prasīta naudas iemaksa no klientu puses, un nav izsūtījis nekādus šāda veida paziņojumus. Krāpnieku izsūtītā informācija fiksēta gan latviešu, gan krievu valodā, un tajā apgalvots, ka adresāts laimējis mobilo tālruni, ko saņems, atbildot uz jautājumu un iemaksājot noteiktu naudas summu.

«Latvijas Pasts» aicina iedzīvotājus, kuri saņēmuši šādus viltus paziņojumus, informēt uzņēmumu, rakstot uz e-pasta adresi zino@pasts.lv un norādot precīzu veidu, kur un kāda minētā informācija saņemta.