Lācis grib gultā

[ A+ ] /[ A- ]

Esmu lasījis, ka panākumus gūst politiķi, kuri pēc horoskopa atbilst tautas Zodiaka zīmei. Tā, piemēram, A.Bērziņš un G.Ulmanis. Bet viņu zvaigznājs tuvu norietam. Un tomēr – pēc 2.oktobra redzams sakars starp tautas raksturu un tās izredzētajiem. «Vienotība». Kompromiss. Pragmatisms. Viltībiņas ar drastiskām sekām. Ciets kulaks mīkstā cimdiņā.

Pēdējā vietā palikusi «Jūras izsmēlēju», piedodiet, «Daugavas racēju» partija. Arī «Pēdējā partija» tuvu pēdējai. Fantasti un klauni pa laikam priecējoši, bet šai tautai nav raksturīgi. Cilvēki bija noguruši arī no AŠ2 kandidāta Nr.1 vairāksolīšanas eksplozijām. Liels blīkšķis, maz siltuma. Nav jēgas solīt vistām strausa olas un otro ražu decembrī.

Mūsu lielais drauds (gribētos gan sacīt «draugs», bet kaut kā nesanāk) ir «Vienotā Krievija» (SC). Ko tur kritizēt? Labi darbi. Glābuši pensionārus no brutālā Repšes, kurš reizē ar matiem cērp arī ādu. Palīdzēs visiem grūtdieņiem. Prasības progresējošas: Abrenei nevajag pievienot Daugavpili, pietiks, ja nepilsoņi vēlēs pašvaldības. Citiem vārdiem: arī krievs ir cilvēks.

Briesmas, tāpat kā nekaunība, sākas tajā brīdī, kad mīkstajā cimdiņā parādās spalvaina lāča ķepa. «Ja nebūs tā, kā prasām mēs, būs otra Biškeka!» lācītim pasprūk gaiļa lielība. «Ja nebūsim valdībā, gaidiet ārkārtas vēlēšanas!» brīdina tas pats šausmu pūķis.

Parēķiniet, cik vietu opozīcijai bija 9.Saeimā un cik – tagad? Katrām durvīm sava atslēdziņa. Gruzijai – agresija. Moldāvijai – algotņi separātistiem. Igaunijai – ārdīšanās par «Aļošas» pārcelšanu, it kā pašiem Himkos nebūtu izvazāti karavīru kauli. Latvijai – šantāža. Iebaidīt tramīgās dvēselītes. Varbūt noticēs.

Lācim nepietiek uz grīdas. Lācis grib gultā. Un tad viņš pūtīsies, pūtīsies, kamēr… «Pārsprāgs,» jūs sacīsiet. Nē, kamēr sagāzīs gultu.

Es priecājos, ja Brīvajā Pasaulē protestējot iziet ielās simt tūkstoši demonstrantu. Bet veikalu dauzītājiem un aurotājiem – aukstu dušu.