Lēdmanes «Zilā krusta» draudze saņem ziedojumu

[ A+ ] /[ A- ]

Esiet sveicināti Trušu karalistē – ciemiņiem teic āzītis...

Vairākus gadus Lēdmanē darbojas evaņģēlisko kristiešu draudzes «Zilais Krusts» struktūrvienība, kuras mērķis ir sniegt daudzpakāpju sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, nodrošināt materiālo palīdzību un darbavietas bijušajiem alkoholiķiem, narkomāniem, ieslodzītajiem.

Labu brītiņu pirms Ziemassvētkiem Lēdmanes «Druvās» viesojās Zviedrijas labdarības organizācijas Rotari pārstāvji, lai dāvinātu prasmīgajiem amata meistariem galdniecības instrumentus. Ne tikai mūsu reģiona ļaudis ir ievērojuši, ka dažu gadu laikā «Druvu» mājas un saimniecības ēkas guvušas pavisam citu veidolu. Protams, īpašs objekts, kuru labprāt brauc aplūkot atšķirīgu paaudžu cilvēki, ir Trušu karaliste.

Zviedru draugi uz Latviju dodas jau divus gadu desmitus, humāno palīdzību dāvājot galvenokārt Bauskas pusē. Nu apzināts Lielvārdes novads. Suminājums Lielvārdes kultūras dzīves dvēselei Dacei Jansonei, jo viņas iniciatīva nesusi svētīgus augļus – ziedojums sasniedza ne tikai «Zilā krusta» vīrus, bet arī Lielvārdes novada maznodrošinātās ģimenes, kuras ieguva jaunus apģērbus, apavus un rotaļlietas.

Par darbarīku dāvinājumu un savējiem vairāk stāsta Latvijas «Zilā krusta» prezidents, mācītājs Kārlis Dreimanis: «Esmu gandarīts, ka cilvēki arī taipus jūrai domā par tiem, kam vajadzīgs atbalsts. Mums lieti noderēs zāģi, urbju komplekts, skrūvgrieži, ūdenssūknis, fēns, kā arī pēcdarba atpūtai – televizors. Iespēju robežās turpinām būvniecību un apkārtējās vides sakopšanu. Līdzekļu trūkuma dēļ ne tik raiti kā gribētos virzās kapelas būve – nesen iebetonēts pārsegs ēkas pagrabstāvam. Saviem spēkiem esam nobruģējuši «Druvu» sētas pagalmu (paldies PPP biedrības «Zied zeme» atbalstam), ievietojot ornamentālu zīmi – labības stiebru ar septiņām vārpām, kas bībeliski simbolizē septiņus bagātus gadus. Es ticu – tādi būs!

Lēdmanes centrā šā gada oktobra vidū atvērām labdarības veikalu «Atradums», kurā var iegādāties no Zviedrijas atsūtīto humāno palīdzību.

Kā klājas Trušu karalistes pavalstniekiem? Viesus laipni sagaida pusotrs simts garaušu, četri āzīši, sešas mandarīnpīles, pāvs (bija divi, diemžēl viens izrāvās no drošās mājvietas un drīz vien turpat mežā atradām tikai krāšņās spalvas…), kā arī jaunpienācēja – ‘Mangalicas’ šķirnes sprogainā aitu cūka. Esam parūpējušies par cienastu. Karalistes apmeklētāji tiks lutināti, piedāvājot pankūkas un siltu tēju.»

Miniatūrā Trušu karaliste – zilkrustiešu amatnieku šedevrs.

Ulda Prancāna foto