Lēdmanes «Trušu karalisti» piemeklējusi ugunsnelaime

[ A+ ] /[ A- ]

Lēdmanes «Trušu karalisti» piemeklējusi ugunsnelaime

Ritvars Raits

3.jūlijā rīts ļoti nelāgi sākās Lēdmanes «Trušu karalistē», kur aizdegās kūts ar mājlopiem un divas saimniecības ēkas. Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšniece Agrita Vītola, ugunsgrēkā sadeguši apmēram 200 truši un 23 cūkas.

VUGD izsaukumu uz Lēdmani saņēma pulksten 9.30. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg kūts ar mājlopiem un vēl divas saimniecības ēkas kopumā 450 kvadrātmetru platībā, kā arī vieglā automašīna un traktora piekabe. Pulksten 11.00 paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts, bet tā dzēšana turpinājās vēl arī pēc tam.

Evaņģēlisko kristiešu draudzes «Zilais krusts» saimniecības pārstāve Maija Smane plašsaziņas līdzekļus informēja, ka ugunsgrēks izcēlies saimniecības kūtī un nojumē, kur atradušās cūkas un trušu mammas ar mazuļiem. Viņa pieļāva, ka ugunsnelaime varēja izcelties elektroinstalācijas bojājuma dēļ. Karstā laika apstākļu iespaidā uguns izplatījās ļoti strauji – viss nodedzis burtiski stundas laikā. Ekskursijas «Trušu karalistē» būs pieejamas arī turpmāk, jo «Mini zoo» un pastaigu taka ugunsnelaimē necieta.

Evaņģēlisko kristiešu draudze «Zilais krusts» ir noskaņota turpināt savu darbību Lēdmanē, ar «Trušu karalisti» priecējot mazus un lielus cilvēkbērnus. Lai pēc iespējas drīzāk atjaunotu kūti, tai vajadzīgs atbalsts ziedojumu veidā.

Evaņģēlisko kristiešu draudze «Zilais Krusts»

Reģ. Nr.: 90000165647

A/S Swedbank

Konta Nr. LV10HABA000140J032334

Maksājuma mērķis: Ziedojums Mini Zoo Trušu karaliste kūts izbūvei.

Kontakttālrunis: 26068336.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!