«Lielvārde/Fat Pipe» sezonu noslēdz ceturtajā vietā

[ A+ ] /[ A- ]

Ritvars Raits

Vēl pirms svētkiem Valmierā notika ELVI florbola līgas vīriešiem čempiones un medaļnieču noskaidrošana. Četru labāko komandu finālturnīrā piedalījās arī līdzšinējā čempionvienība «Lielvārde/Fat Pipe», kas, diemžēl, zaudēja abās spēlēs un ierindojās vien ceturtajā vietā.

Pusfināla spēle starp «Lielvārdi/Fat Pipe» un Kocēnu «Rubeni» sākās bez īpašas pretinieku izlūkošanas, tomēr abām vienībām ar vārtu gūšanu īpaši neveicās, jo pārliecinoši darbojās abi vārtsargi. Pirmajā periodā tika gūti tikai vieni vārti – 13.minūtē pēc Aivja Kusiņa metiena vadībā ar 1:0 izvirzījās lielvārdieši. Otrā trešdaļa tika aizvadīta bez vārtu guvumiem, bet pēdējā perioda sākumā pēc Sanda Mihailovska metiena bumbiņa vēlreiz šķērsoja Kocēnu komandas vārtu līniju – 2:0. Lielvārdes florbolisti, ieguvuši it kā vērā ņemamu pārsvaru, iniciatīvu gandrīz pilnībā atdeva pretiniekiem, paši vairāk domādami par savu vārtu nosargāšanu. “Rubene” savus pirmos vārtus guva tikai precīzi astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad precīzs bija Gatis Akūlovs – 1:2. Likās jau, ka pašreizējie čempioni tiešām uzvarēs šajā mačā, taču 33 sekundes pirms pamatlaika beigām vārtus guva Matīss Celms – 2:2. Arī pagarinājumā kocēnieši turpināja dominēt, viņiem bija vajadzīga tikai nepilna minūte, lai Matīss Celms iemestu vēl vienu golu, uzvaras vārtu guvumā pārvēršot Markusa Dumpja piespēli – 3:2. Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās pelnīti saņēma divu vārtu, tostarp izšķirošo, autors Matīss Celms. Par labāko starp lielvārdiešiem atzina aizsargu Uldi Dūniņu, kurš izcēlās ar vienu rezultatīvu piespēli.

Spēlē par bronzas medaļām tikās abas pusfināla neveiksminieces – Cēsu «Lekrings», kas ar 4:5 piekāpās komandai «Talsu NSS/Krauzers», un «Lielvārde/Fat Pipe». Bronzas spēles pirmos vārtus guva Jānis Melderis, pirmā perioda vidū izvirzot vadībā ar 1:0 cēsniekus. Drīz vien savu vārtu rēķinu izdevās atklāt arī lielvārdiešiem, kad precīzs bija Aivis Kusiņš (1:1), bet neizšķirts ilgi uz rezultāta tablo nesaglabājās, jo cēsniekus atkal vadībā atgrieza Jorens Malkavs – 2:1. Pie šāda rezultāta komandas devās pirmajā pārtraukumā. Izšķirošo pārsvaru Cēsu «Lekrings» iekrāja mača otrajā periodā. Tajā savus otros vārtus guva Malkavs, bet vēl divus precīzus metienus «Lekringam» pievienoja Kevins Šmits. «Lielvārdes» vienīgā atbilde bija Kusiņa otrie vārti. Rezultāts pirms pēdējām divdesmit minūtēm bija 2:5. Mača pēdējā nogrieznī «Lekrings» vēl vairāk palielināja savu pārsvaru, izceļoties pieredzes bagātajiem dvīņubrāļiem Rajeckiem. Pa vienam precīzam raidījumam veica gan Andris Rajeckis, gan Jānis Rajeckis. Desmit minūtes pirms spēles izskaņas Antons Žuks mazākumā vienus vārtus atguva, paverot nelielu cerību stariņu komandai «Lielvārde/Fat Pipe» – 3:7. Vārtsarga nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju rezultātu lielvārdiešiem gan nedeva. Emīls Dzalbs guva cēsnieku astotos vārtus, bet pretiniekiem par nelielu mierinājumu kļuva Armanda Savina vārti pašās spēles beigās. Skanot mača beigu signālam, «Lekrings» triumfēja ar 8:4, izcīnot bronzas medaļas. Labākā spēlētāja balvu Lielvārdes komandā saņēma divu vārtu autors Aivis Kusiņš, bet par labāko starp cēsniekiem atzina Jorenu Malkavu, kurš sakrāja 4 (2+2) punktus.

Par Latvijas čempioni kļuva Kocēnu komanda «Rubene», kas finālā ar 3:2 pārspēja vienību «Talsu NSS/Krauzers». Apbalvošanas ceremonijas laikā tika sveikti sezonas labākie spēlētāji, starp viņiem arī lielvārdietis Rūdis Žukelis.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!