Lielvārdē un Ikšķilē glābj ledū ielūzušus cilvēkus

[ A+ ] /[ A- ]

Lielvārdē un Ikšķilē glābj ledū ielūzušus cilvēkus

Dzintra Dzene

Aizvadītās nedēļas nogalē kādam slēpotājam Lielvārdē un ģimenei Ikšķilē brīvā laika pavadīšana uz Daugavas ledus beidzās ar peldi ledainā ūdenī. Laimīgas nejaušības dēļ abos gadījumos ledū ielūzušie cilvēki tika laikus pamanīti un viņiem sniegta palīdzība.

(..)

Incidents Lielvārdē notika iepretim privātmāju sektoram, kur ikdienā cilvēku rosība nav liela, jo īpaši darba dienas vidū. Nejaušība un veiksmīga apstākļu sakritība glāba slīkstošo slēpotāju no mokošas nāves. Cilvēka siluetu ūdenī saskatīja kāds garāmgājējs.

VUGD Ogres daļas darbinieks Arnis Voicišs raidījumam stāsta, ka, tikai pateicoties aculiecinieku ātrai un operatīvai rīcībai, vīrieti izdevies laikus izglābt un nodot mediķu rokās. Pretējā gadījumā iznākums būtu bijis letāls.

Otrs izšķirošs faktors, kas krietni paātrināja ugunsdzēsēju glābēju ierašanos, bija tas, ka vīri pirms izsaukuma saņemšanas turpat netālu rīkoja mācības tieši saistībā ar glābšanu uz ledus.

(..)

Savu 17.janvārī VUGD darbinieki saņēma izsaukumu uz Ikšķili, kur Daugavas ledū bija ielūzusi ģimene – vecāki kopā ar mazu bērnu. Šajā gadījumā palaimējās, ka netālu atrādās citi cilvēki, kuri, riskējot ar savu veselību, vēl pirms VUGD darbinieku ierašanās palīdzēja ģimenei izkļūt no ūdens. Ledū ielūzušie nekavējoties tika nogādāti kādā tuvējā mājā un pēc tam nodoti mediķu aprūpē. Kā informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, šobrīd bērns, kurš kopā ar vecākiem ielūza ledū Ikšķilē, uzturas slimnīcā. Viņa veselības stāvoklis ir apmierinošs.

(..)

Visu rakstu lasiet 19.janvāra „OVV”.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!