Lielvārdē vairāk nekā 600 mājsaimniecībām būs iespēja pieslēgties centralizētajai ūdensapgādei

[ A+ ] /[ A- ]

Lielvārdē vairāk nekā 600 mājsaimniecībām būs iespēja pieslēgties centralizētajai ūdensapgādei

Dzintra Dzene

Lielvārdē projekta «Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Lielvārdē III kārta» ietvaros turpinās kanalizācijas tīkla izbūves darbi un atsevišķās ielās arī ūdensvada izbūve, kas nākotnē vairākiem simtiem mājsaimniecību sniegs iespēju pieslēgties centralizētajai kanalizācijas un ūdens apgādes sistēmai.

Sarunā ar «Fakti.tv» SIA «Lielvārdes Remte» valdes loceklis Andis Siliņš stāsta, ka «Lielvārdes Remte» Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda līdzfinansēto projektu «Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Lielvārdē III kārta» sāka īstenot jau 2020.gadā. Projekta ietvaros noslēgts līgums ar Personu apvienību «KO–RE» par jaunu kanalizācijas ārējo tīklu izbūvi 20,74 kilometru garumā no Avotu ielas masīva līdz notekūdeņu attīrīšanas iekārtām Lielvārdē, Mednieku ielā 24, kā arī astoņu jaunu sūkņu staciju izbūvi, jaunu spiedvadu izbūvi 1,6 kilometru garumā un kanalizācijas spiedvada rekonstrukciju 1,11 kilometru garumā. Līguma izpildes termiņš noteikts 20 mēneši, proti, līdz šā gada aprīlim.

«Līguma summa ir pieci ar pusi miljoni eiro bez PVN, no kuriem 3,1 miljons ES Kohēzijas fonda atbalsts, bet 2,4 miljoni eiro pašvaldības atbalsts, kas ņemts valsts kasē. Otrpus dzelzceļam paredzēti 90 procenti darbu, bet 10 procentus pavasarī veiksim pie Daugavas. Objekts šogad jānodod ekspluatācijā,» stāsta A.Siliņš, piebilstot, ka projekta ietvaros visas izmaksas ir attiecināmas, tas nozīmē, ka asfalta segumu un ielu virskārtu segumu atjauno tikai un vienīgi tranšeju platumā, tas ir, divus ar pusi metrus platā joslā.

«Šobrīd notiek aktīvas pārrunas ar Ogres novada pašvaldību par papildus finansējuma piesaisti, lai ielas varētu atjaunot pilnā platumā. Līgumā paredzēts, ka to braucamajai daļai pēc darbu nodošanas jābūt ne sliktākā kvalitātē kā pirms darbu uzsākšanas, līdz ar to iedzīvotāji var nebaidīties, ka ielu stāvoklis kļūs sliktāks. Tām vajadzētu būt vēl labākām. Visi izbūves darbi nav pabeigti, smagā tehnika strādā, pieved smiltis, granti, šķembas, līdz ar to šobrīd nav jēgas izbūvēt ceļu labā stāvoklī, jo to ar smago tehniku sabojātu. Lūgums iedzīvotājiem paciesties vēl šo ziemas sezonu un pavasarī, kad sāksies pakāpeniska ielu nodošana ekspluatācijā, tad arī ceļus savedīs kārtībā. Paralēli kanalizācijas izbūves darbiem pašvaldība finansējusi vēl divās ielās centralizētā ūdens vada izbūvi, tas ir, Meža ielā un Rembates ielā, kur arī šogad darbus plānots pabeigt un māju īpašnieki varēs pieslēgties centralizētajai ūdens apgādes sistēmai. Turpmāk, protams, risināsim jautājumu par pārējo ielu ūdens apgādi. Ir izstrādāts būvprojekts un ūdens vada izbūves darbi paredzēti arī Putnu un Puškina ielā,» skaidro A.Siliņš, piebilstot ka projekta ietvaros pieslēgties centralizācijai ūdens apstrādes sistēmai Lielvārdē būs iespējams vairāk nekā 600 mājsaimniecībām.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!