Lielvārde par trim «Goda Lielvārdiešiem» bagātāka

[ A+ ] /[ A- ]

Viena no trim šā gada apbalvojuma «Goda Lielvārdietis» kavalieriem – uzņēmēja Pārsla Reihlere ar mazbērniem.

17.novembrī kultūras namā «Lielvārde» notiks svētku koncerts «Dziedot dzimu, dziedot augu». Pasākuma laikā jau piekto reizi tiks pasniegts apbalvojums «Goda Lielvārdietis». Šogad to pasniegs Pārslai Reihlerei, Broņislavai Saratovai un Niko Opdamam, vēsta pašvaldības izdevums «Lielvārdes Ziņas».

Apbalvojums «Goda Lielvārdietis» un tradīcija to pasniegt tieši Latvijas Republikas proklamēšanas priekšvakarā tika radīta 2007.gadā. Apbalvojumu piešķir par sevišķiem nopelniem Lielvārdes pilsētas un pagasta labā sabiedriskajā, kultūras, izglītības un sporta jomā vai saimnieciskajā darbībā, citiem vārdiem sakot – par mūža ieguldījumu. Līdz šim šo atzinību saņēmuši 15 lielvārdieši.

Savu līdzgaitnieku devumu novērtē un viņus apbalvojumam iesaka paši lielvārdieši. Ik gadu viņiem ir iespēja sūtīt savus ierosinājumus par apbalvojamiem pašvaldībā izveidotajai Padomei septiņu cilvēku sastāvā, kura rūpīgi «sver un vētī» katru kandidātu, bet ne visus atzīst par «Goda Lielvārdieša» cienīgiem.

7.novembrī šī Padome lēma ar «Goda Lielvārdieti» apbalvot un sveikt: Pārslu Reihleri – uzņēmēju, SIA «Serviss Mūžība» valdes priekšsēdētāju; Broņislavu Saratovu – tagad pensionāri, iepriekš – vairāku sasaukumu pašvaldības deputāti, ilggadēju skolotāju un sabiedrisko darbinieci; Niko Opdamu – sabiedrisko darbinieku, Nīderlandes fonda KNHM pārstāvi Latvijā.

P.Reihlerei un B.Saratovai apbalvojumu pasniegs 17.novembrī, bet N.Opdamam, kurš pašlaik neatrodas Latvijā – KNHM projektu gada noslēguma pasākumā, kas kultūras namā «Lielvārde» notiks 21.janvārī.

Māra Rožāna foto