Lielvārdes florbolisti piedalās dažādos čempionātos

[ A+ ] /[ A- ]

Lielvārdes veterānu komanda «Smilšukastes» laukumā cīnās par katru punktu.

Pilnā sparā turpinās florbola sezona – vīriešu virslīgas komandai «Lielvārde» nu jau kārtējā uzvara, čempionātus uzsākuši arī veterāni un jaunieši, bet daži lielvārdieši gatavojas pasaules čempionātam, kas decembra pirmajā pusē notiks Somijā.

16. oktobrī vīriešu florbola komanda «Lielvārde» savā laukumā uzņēma titulēto vienību «Rubene» no Kocēniem, kura gan tagad pārdzīvo ne tos labākos laikus. Mājinieki spēlei bija ļoti koncentrējušies un pēc pirmajiem diviem periodiem jau atradās vadībā ar 5:0, bet visā mačā uzvarēja ar 5:1. Rezultatīvākie mūsu komandas rindās bija Sandris Virsnītis, Miks Valpēters un Toms Akmeņlauks – visiem pa diviem punktiem, bet par labāko spēlētāju pelnīti tika atzīts vārtsargs Igors Ivanovs. «Lielvārdei» tā bija jau ceturtā uzvara pēc kārtas, kas 13 komandu konkurencē turnīra tabulā tai ļāva pakāpties uz augsto 5. vietu.

Tajā pašā dienā pirmās spēles aizvadīja florbola veterānu komandas, arī Lielvārdes «Smilšukastes». Viens no pirmajiem sabraukumiem notika tieši Lielvārdes sporta centrā, kur mājinieki ar 4:6 piekāpās «Alusvēderiem», toties ar 5:4 pēcspēles metienos uzveica «Rubeni» un tieši tādā pašā veidā ar 4:3 pārspēja «Ekskurzemi». Rezultatīvākie Lielvārdes komandas spēlētāji bija Ansis Kusiņš (6) un Ainars Puķītis (5).

Startējis arī Latvijas Bērnu un jauniešu florbola čempionāts, kurā visās vecuma grupās pārstāvēta arī Lielvārde. U-12 grupā «Lielvārde» ar 4:6 zaudēja «Ķekavas Bulldogiem», bet ar 12:9 uzvarēja «CPSS-98». U-14 grupā mūsējie ar 7:2 pārspēja «CPSS». U-16 grupā Lielvārdes komanda ar 6:4 pārspēja «Ķekava 94», bet ar 9:2 sagrāva «CPSS». U-18 grupā «Lielvārde» ar 9:8 pēcspēles metienos pieveica «CPSS».

Oktobra sākumā Valmierā un Kocēnos notika Eiropas Čempionvienību kausa izcīņas turnīrs florbolā. Latvijas vīriešu čempionvienības «RTU/Inspecta» sastāvā tajā piedalījās «Lielvārdes» galvenais treneris Atis Blinds, kurš četrās spēlēs ieguva septiņus punktus un savā komandā bija otrais rezultatīvākais. Latvijas sieviešu čempionvienības «Rubene» rindās viena no uzbrukuma līderēm ir lēdmaniete Evita Rudzīte, kurai divi punkti. Abas mūsu komandas ierindojās sestajās vietās.

Pagājušās nedēļas nogalē Kocēnos notika kārtējā Latvijas vīriešu florbola izlases treniņnometne. Gatavoties pasaules čempionātam bija uzaicināti pat vairāki lielvārdieši: jaunie uzbrucēji Artis Savins un Toms Akmeņlauks, komandas «Lielvārde» galvenais treneris Atis Blinds, kā arī Mihails Kostusevs, kurš agrāk spēlēja Lielvārdē, bet nu jau otro gadu pārstāv Somijas Elites līgas komandu «Loviisa Tor».

 

Ritvara Raita foto