Lielvārdes katoļu priesteris Zviedris nominēts par Gulbenes prāvestu

[ A+ ] /[ A- ]

Gadu vecā ogrēniete Alise Arnīte bija priestera pēdējais kristāmais Lielvārdes Romas katoļu baznīcā.

Septembra pirmā svētdiena bija Lielvārdes Romas katoļu baznīcas priestera Māra Zviedra pēdējā diena šajā amatā. Ar arhibīskapa rīkojumu M.Zviedris turpmāk kalpos Gulbenes Vissvētākā Sakramenta Romas katoļu baznīcā, bet viņa vietu Lielvārdē ieņems priesteris Rolands Kairišs.

Gados jaunajam arhidiecēzes priesterim Mārim Zviedrim Lielvārdes draudze bija pirmā, kur viņš kalpoja patstāvīgi. Septiņu gadu laikā priesterim ar savu vienkāršību un sirsnību bija izdevies gūt gan lielu lielvārdiešu uzticību, gan arī mīlestību. Par to liecināja kaut vai pārpildītais dievnams viņa pēdējās Svētās Mises laikā 4.septembrī. No priestera personīgi atvadījās visi baznīcēni, katrs vēlējās viņam pateikties un novēlēt visu labu. Priesteri M.Zviedri Lielvārdes novada pašvaldības vārdā sveica deputāti Vita Volonte un Juris Reihlers, pasniedzot ceļamaizi un pateicību par paveikto darbu, par aktīvo līdzdalību novada dzīvē, bet sevišķi – par ieguldījumu jaunatnes audzināšanā. Lielvārdes draudze savam priesterim pasniedza labo vēlējumu grāmatu un arī ceļamaizi. Godināta par savu labestību tika arī Māra mamma Marija.

Priesteris M.Zviedris, kurš turpmāk būs prāvests ne tikai Gulbenes, bet arī Jaunpiebalgas un Smiltenes draudzēs, lielvārdiešus lūdz draudzīgi sagaidīt, uzņemt un atbalstīt Rīgas arhoibīskapa – metropolīta Zbigņeva Stankeviča kalpošanai Lielvārdes Romas katoļu baznīcas draudzē norīkoto priesteri Rolandu Kairišu. Jaunais priesteris ir nominēts arī par Madlienas, Krapes, Ķeipenes un Jumpravas draudžu prāvestu.

Vēl vasaras vidū priesterim Mārim Zviedrim nebija ne vismazāko aizdomu, ka drīzumā būs jāpārceļas uz citu draudzi.

Māra Rožāna un Keitas Rožānes foto