Lielvārdes lidlaukā uzsākti vērienīgi būvdarbi

[ A+ ] /[ A- ]

Turcijas uzņēmuma «IKIZ Construction» ģenerāldirektors Murats Sakidži (no kreisās), Ķeguma novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Roberts Ozols un Latvijas Republikas aizsardzības ministrs Artis Pabriks būvniecības darbu uzsākšanas pasākumā NBS bāzē «Lielvārde».

Vakar, 25.augustā, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) bāzē «Lielvārde» svinīgi tika uzsākti manevrēšanas ceļu un lidaparātu laukumu būvniecības darbi. Tos veiks Turcijas uzņēmums «IKIZ Construction», kas uzvarēja NATO Uzturēšanas un apgādes aģentūras (NAMSA) organizētā starptautiskā iepirkuma konkursā. Darbu pabeigšana plānota 2013.gada vidū.

NBS bāzes «Lielvārde» attīstība ir nozīmīgākais NBS ilgtermiņa projekts, kura ietvaros paredzēts izveidot starptautiskiem standartiem un Latvijas nacionālajām prasībām atbilstošu lidlauku. Šis ir vienīgais valsts aizsardzības infrastruktūras projekts Latvijā, kas tiek īstenots ar NATO līdzfinansējumu. Būvniecības darbu uzsākšanas pasākumā piedalījās Latvijas Republikas aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Turcijas uzņēmuma «IKIZ Construction» ģenerāldirektors Murats Sakidži un Ķeguma novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Roberts Ozols. Tā laikā tika veikta svinīga lidlauka pirmās vecās plāksnes izņemšana.

Roberts Ozols, kuram «OVV» jau pēc pasākuma palūdza sniegt komentāru par uzsāktajiem būvdarbiem, atzina, ka Ķeguma novadam tieša labuma no šī projekta nebūs, jo par valstij piederošajiem nekustamajiem īpašumiem pašvaldības nekustamā īpašuma nodokli nesaņem. Tomēr noteikti būšot netiešie ieguvumi, piemēram, cilvēki, kuri strādās lidlaukā, iepirksies vietējos veikalos u.tml. Lai arī būvniecības darbus veiks ārzemnieku firma, R.Ozols zināja teikt, ka turki jau noslēguši vismaz divus apakšuzņēmēju līgumus ar vietējām firmām. Tas nozīmē, ka uz darbu lidlaukā var cerēt arī apkārtējie iedzīvotāji.

Foto no Aizsardzības ministrijas arhīva