Lielvārdes novada pašvaldība saņēmusi atbildi no Saeimas

[ A+ ] /[ A- ]

«OVV» jau ziņoja, ka Lielvārdes novada pašvaldības dome bija nosūtījusi Latvijas Republikas Saeimai adresētu kolektīvo iesniegumu, izsakot savas pretenzijas par elektroenerģijas tarifu paaugstināšanu. Lielvārdieši saņēmuši atbildi, kuru parakstījis Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Atbildē norādīts, ka Saeima nevar iejaukties izpildvaras un tiesu varas kompetencē, lai tieši ietekmētu tarifu lielumu, ko, pamatojoties uz ekonomikas ministra pārraudzībā esošās Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apstiprināto metodiku, nosaka VAS «Latvenergo». SPRK var akceptēt vai, konstatējot neatbilstību metodikai, noraidīt «Latvenergo» noteiktos tarifus. Savukārt SPRK lēmumu tā apstrīdēšanas gadījumā izvērtē administratīvā tiesa.

Atgādināsim, ka tiesas ceļā panākt jauno tarifu atcelšanu mēģināja Ogres un Ķeguma novada pašvaldības, bet, kā jau iepriekš informējām, Administratīvā apgabaltiesa izbeigusi tiesvedības visās pēc pašvaldību pieteikumiem ierosinātajās administratīvajās lietās. Tiesa uzskata, ka pašvaldības neatbilst elektroenerģijas saistītā lietotāja statusam, jo tās pieder pie tiem elektroenerģijas lietotājiem, kuriem elektroenerģija jāiepērk vispārējā kārtībā – brīvajā elektroenerģijas tirgū.

No Saeimas saņemtās atbildes nobeigumā sniegta informācija, ka Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija uzsākusi darbu pie Ministru kabineta iesniegtā likumprojekta «Atjaunojamās enerģijas likums», kā arī citu ar elektroenerģijas tirdzniecību saistītu un tarifus iespējami ietekmējošu likumu grozījumiem. Darba gaitā tikšot rūpīgi izvērtēta no atjaunojamiem resursiem (biogāze, biomasa, mazie HES-i u.c.) ražotas elektroenerģijas iepirkuma, cita veida atbalsta un citu faktoru (pārvades sistēmas operatora nodalīšanas, ES direktīvās enerģētikas nozarei paredzēto kontrolskaitļu sasniegšanas) ietekme uz tautsaimniecību. Šīs analīzes rezultātā tikšot noskaidrota arī ietekme uz elektroenerģijas tarifiem, to pamatotību un stabilizācijas vai pat samazināšanas iespējas nākotnē.