Lielvārdes pilsētai svētkos dāvina grāmatu un akmeni

[ A+ ] /[ A- ]

«Laika uzrunāšana» – jauna grāmata par lielvārdiešiem, kas atvēršanas svētkus svinēs pilsētas dzimšanas dienā.

Šīs nedēļas nogalē Lielvārdes pilsēta svinēs savu 810. dzimšanas dienu. Divas dāvanas jubilārei sagādājusi lielvārdiešu Reihleru ģimene – jaunu grāmatu par lielvārdiešiem «Laika uzrunāšana» un akmeni ar vietas norādi pie Lielvārdes katoļu kapiem.

Gaumīgo laukakmeni ar uzrakstu «Lielvārdes katoļu kapi» Pārsla un Juris Reihleri uzstādījuši tam paredzētajā vietā. Grāmatas atvēršanas pasākums notiks šovakar, 29.jūlijā, pulksten 22 A.Pumpura Lielvārdes muzejā. Grāmatā «Laika uzrunāšana» būs lasāmas J.Reihlera esejas par daudziem lielvārdiešiem, kuri pēdējo 20 gadu laikā ir darījuši un izdarījuši vairāk, nekā šis laiks no viņiem ir prasījis. Starp grāmatas varoņiem ir tādas personības kā Malda Poikāne, Dzintra un Aivars Troskas, Iluta Mistre, Vita Volonte, Baiba un Antonijs Kleperi, Ņina Āriņa, Andrejs Opincāns un daudzas citas. Grāmata ilustrēta ar lielvārdieša Māra Rožāna fotogrāfijām.

Lielvārdes pilsētas svētki nu jau tradicionāli sāksies ar ekumēnisko dievkalpojumu luterāņu dievnamā (pulksten 20) un svētku atklāšanas koncertu pie A.Pumpura Lielvārdes muzeja (pulksten 20.40).

Pārslas un Jura Reihleru pilsētai dāvātais vietas norādes akmens jau ieņēmis savu vietu pie Lielvārdes katoļu kapiem.

Ritvara Raita foto