Lielvārdiešus neapmierina ledus halles cena

[ A+ ] /[ A- ]

30. jūnija domes sēdē Lielvārdes novada deputāti vienbalsīgi nolēma atteikties no Vidzemes ledus halles iegādes par viņiem piedāvāto cenu. Tas gan neizslēdzot šīs pašvaldības dalību tādā pašā projektā, tikai ar citiem nosacījumiem.

Pret Lielvārdes novada pašvaldības piedalīšanos ledus halles pirkšanā nobalsoja visi 13 domes deputāti. Pirms lēmuma pieņemšanas deputāts Andis Pētersons aizsāka diskusiju par to, vai tāds lēmums nenozīmē to, ka lielvārdieši nevarēs piedalīties ledus halles iegādē arī tad, ja tā tiks piedāvāta par zemāku cenu. Domes priekšsēdētājs Imants Balodis un pārējie deputāti steidza viņu nomierināt, ka varēs gan, jo šis lēmums attiecas tikai uz piedāvājumu četrām pašvaldībām pārņemt objektu par 1 miljonu 250 tūkstošiem latu. Diskusijas laikā lielvārdieši izteica viedokli, ka šī cena ir nesamērīgi augsta, turklāt – kopš ledus halle pārtraukusi savu darbību, tās vērtība krītas ar katru dienu.

Pārmetumus, kas tagad izskan saistībā ar to, ka Lielvārdes pašvaldība pārāk ilgi vilcinājusies ar sava lēmuma pieņemšanu, Lielvārdes novada domes deputāti kategoriski noraida, jo ļoti kavējusies piedāvājuma izvērtēšanai nepieciešamā informācija. Pēdējā no tām saņemta tikai tieši pirms apvienoto komiteju sēdes – 19. jūnijā. I.Balodis piedevām atklāja, ka viens no Ogres novada pašvaldības pārstāvjiem lūdzis šo jautājumu neizskatīt jau maijā notikušajā domes sēdē, jo pats tajā laikā neatradās Latvijā.

Ķeguma novada pašvaldība palikusi vienīgā, kura vēl nav pieņēmusi lēmumu par piedalīšanos vai nepiedalīšanos ledus halles iegādē. Kā «OVV» atklāja domes priekšsēdētāja vietnieks Raivis Ūzuls, pēc lielvārdiešu atteikuma Ķeguma novada pašvaldības lēmumam ir tikai formāla nozīme – tas neko nemainīs, jo jāmeklē citi risinājumi. Katrā ziņā šomēnes lēmums tiks pieņemts, ķegumiešiem ledus halles iegādes sakarā bija radušies vairāki papildu jautājumi, kas rakstveidā nosūtīti Ogres novada pašvaldībai.