Lietas, kas jāapsver, domājot par jaunas automašīnas iegādi

[ A+ ] /[ A- ]

polise247Ir daudz un dažādi jautājumi, kurus cilvēkiem vajadzētu sev uzdot pirms kāda liela un nopietna pirkuma veikšanas. Vai tas ir tā vērts? Vai tas ir vajadzīgs manai ģimenei un bērniem? Vai tas ir tikai vienkāršs, bet neefektīvs veids, kā apmierināt manas vajadzības, vai tas ir kaut kas, par ko esmu sapņojis visu mūžu? Visi šie, kā arī daudzi citi jautājumi ir tikai daļa no tā, kas tiek saukts par situācijas analīzi, lai atšķirtu vajadzības no vēlmēm?
Robeža starp vēlmēm un vajadzībām ir ļoti plāna, tomēr laika gaitā viss kļūst vēl nopietnāk – atšķirt vēlmes no vajadzībām kļūst vēl grūtāk. Vēlmju un vajadzību jaukšana var radīt problēmas īpaši tad, kad ir runa par lieliem un dārgiem pirkumiem, piemēram, jaunu automobili, tādēļ, lai izvairītos no finansiāliem zaudējumiem un nožēlas, piedāvājam jums vadlīnijas, kas palīdzēs izsvērt visus “par” un “pret” vēl pirms pirkuma veikšanas.
1. Galvenā atšķirība starp vēlmēm un vajadzībām
Tad, kad esam gluži kā apmāti ar domu par kādas sen kārotas lietas iegādi, ir ļoti grūti saprast, vai tā ir vēlme vai tomēr vajadzība, jo, kad mēs kaut ko ļoti vēlamies, mēs vienmēr spējam atrast kādu argumentu par labu savai iegribai. Lieki piebilst, ka tas nereti beidzas ar vilšanos, bet vēlāk, kad atpakaļceļa vairs nav. Tomēr šie argumenti bieži vien ir arī pamatoti, tādēļ, zinot to, ir vēl grūtāk saprast, vai mēs iestājamies par savu vēlmi vai vajadzību. Lai vai kā, vienmēr un visur ir jācenšas saglabāt miers un vēss prāts, kā arī jāmēģina kontrolēt savas emocijas, neļaujoties tām, jo emocijas visbiežāk aizēno veselo saprātu, liekot mums pieņemt nepareizus lēmumus, par kuriem vēlāk nereti nākas nožēlot.
2. Ikmēneša izmaksas
Iedomāsimies, ka par spīti visiem “pret” jūs esat ļāvušies savām emocijām un esat iegādājušies noskatīto automobili. Viss ir lieliski, bet kā ir ar ikmēneša izmaksām, kas saistītas ar šīs automašīnas uzturēšanu? Vai jūs esat parēķinājuši, cik daudz naudas jums nāksies ik mēnesi izdot, lai tikai uzturētu šo auto? Ticiet vai nē, bet ir automašīnas, kuru uzturēšanas izmaksas laika gaitā pārsniedz to pirkuma cenu. Šī iemesla dēļ pirms iegādājaties automašīnu, padomājiet ne vien par tās cenu, bet arī par tās uzturēšanas izmaksām. Mūsdienās liela daļa cilvēku var atļauties iegādāties jaunu automobili, bet ne vienmēr var atļauties to uzturēt, jo, skaidrs, ka ar pirkšanas izmaksām nekas nebeidzas. Uzturēšanas izmaksas ietver tādas pozīcijas kā, piemēram, degviela, OCTA polise, transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis, tehniskā apskate, remontdarbi u.c.
3. Drošības aspekti
Drošība ir nepieciešama jebkuram automobilim, neatkarīgi no tā cenas un tehniskā / vizuālā stāvokļa, jo mēs vēlamies justies droši braucot kā jaunā, tā arī lietotā automašīnā. Neviens no mums nezina, kas mūs sagaida nākotnē, tādēļ vienīgais, ko mēs varam darīt, ir veikt preventīvus drošības pasākumus, proti, aprīkot savu transportlīdzekli ar dažādām drošības ierīcēm. Novērtējot drošības nozīmi, ir svarīgi, lai transportlīdzeklis, ko esam noskatījuši un ko vēlamies iegādāties, jau būtu aprīkots ar kādām drošības ierīcēm, piemēram, signalizāciju, imobilaizeri vai pretaizdzīšanas sistēmu. Ir būtiski, lai automašīna būtu droša arī pati par sevi, proti, lai tā būtu droša arī bez iepriekšminētajām drošības ierīcēm, tādēļ īpaša uzmanība ir jāpievērš tās tehniskajam stāvoklim un citiem aspektiem, kas nodrošina drošu braukšanu.
Runājot par drošību, noteikti ir jāpiemin arī apdrošināšana, kas pasargā transportlīdzekļa vadītāju no negaidītiem finansiālajiem zaudējumiem, kas saistīti ar ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu. Mūsdienās OCTA apdrošināšana ir obligāta ikvienam transportlīdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē, un par braukšanu bez tās pienākas sods. Nereti gadās tā, ka transportlīdzeklis ir bijis apdrošināts, bet tā apdrošināšanas termiņš ir beidzies, un transportlīdzekļa īpašnieks kaut kādu iemeslu dēļ ir aizmirsis to atjaunot. Par to arīdzan pienākas sods, jo aizmiršana, tāpat kā nezināšana, neatbrīvo no atbildības. Mūsdienās octa pārbaude ir paveicama internetā – apmeklējiet kādu portālu, kas piedāvā šādu iespēju, ievadiet nepieciešamos datus un pārbaudiet savas OCTA polises derīguma termiņu.