Likumsargi turpina apzināt nesakoptos īpašumus Ogres novadā

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis informē, ka šobrīd uzsāktas 83 administratīvo pārkāpumu lietas par nesakoptām teritorijām Ogres novadā.

Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki šomēnes veikuši intensīvu darbu, lai apzinātu nesakoptās vai ilglaicīgi neapsaimniekotās teritorijas, kas ir aizaugušas, tādējādi palielinot risku izcelties plašiem kūlas ugunsgrēkiem. «Pērn par šo pārkāpumu tika uzsāktas 100 administratīvo pārkāpumu lietas, bet runa nav par lietu skaitu. Es patiesi būtu gandarīts, ja šādu lietu skaits ik gadu saruktu, kas apliecinātu gan cilvēku atbildības palielināšanos, gan policijas ieguldīto darbu,» saka U.Ulmanis. Pašvaldības policijas darbinieki ir palielinājuši apsekojamo teritoriju, proti, tiek kontrolēti arī īpašumi, kas atrodas pie pašas Ogres novada robežas. «Arī no ugunsdzēsēju – glābēju puses esam saņēmuši pozitīvas atsauksmes par darba rezultātiem. Protams, kūla pavasarī joprojām tiek dedzināta uz nebēdu, taču mūsu uzdevums ir padarīt šo «prieku» mazāku, lai nebūtu, ko dedzināt,» saka U.Ulmanis.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 51.panta 2.daļu par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, fiziskajām personām var uzlikt naudas sodu no simtu četrdesmit līdz septiņsimt eiro, bet juridiskajām – no septiņsimt līdz divtūkstoš deviņsimt eiro.

Dzintra Dzene