«Latvijas Zelta talanti» mīt arī Ogrē un Tīnūžos

[ A+ ] /[ A- ]

Patrīcija Bloma savu dzīvi plāno saistīt ar mūziku un kļūt par profesionālu saksofonisti.

Jau ceturto nedēļu LNT šovs «Latvijas Zelta talanti» atklāj mūsu valstī dzīvojošu talantīgu cilvēku prasmes un māku, kas plašākai sabiedrībai līdz šim palikušas nezināmas. Jau rīt, 9.oktobrī, ar profesionālu saksofona spēli ikvienu pārsteigs ogrēniete Patrīcija Bloma, kurai ir tikai 10 gadu, bet pēc nedēļas, 16.oktobrī, savas vokālās dotības demonstrēs 11 gadus jaunā Betija Bedikere no Tīnūžiem.

Patrīcija mācās Ogres Mūzikas skolā, kur saksofonu spēlē trīs gadus, bet pirms tam gadu apguva blokflautas spēli. Mazā saksofoniste par savu instrumentu sauc soprāna saksofonu, jo tolaik, kad uzsāka šī instrumenta apguvi, alta saksofonam gluži vienkārši nevarēja aizsniegt taustiņus. Jaunā māksliniece ar labiem panākumiem startējusi dažādos konkursos, tostarp pērn Rīgā ieguva titulu «Latvijas talantīgā princese», pilnībā pārņemot savā varā žūriju, kura augstu novērtēja meitenes daudzos talantus.

Jauno mākslinieci aizrauj džeza improvizācija

Četrus gadus Patrīcija mācījās Ogres pamatskolā, bet kopš 1.septembra ik dienu mēro ceļu uz Rīgu, kur, izturot nopietnus iestājpārbaudījumus un konkursu, ir uzņemta Rīgas doma kora skolā. Lai gan talantīgā meitene trenējas arī mākslas vingrošanā, savu dzīvi viņa vēlas saistīt ar mūziku un mērķtiecīgi piepilda šo sapni – Patrīcija jau otro gadu piedalās Saulkrastu džeza festivāla rīkotajās meistarklasēs. Esot šajā vidē, viņa iemīlējusi džeza mūziku un improvizāciju, tomēr jaunajai māksliniecei nav sveša arī klasiskā mūzika. Saksofona spēli Patrīcija turpina apgūt Ogres Mūzikas skolā, jo Rīgas doma kora skolā nav iespējas spēlēt šo instrumentu. Meitene sapņo kļūt par profesionālu saksofonisti, viņas elki ir tādi Latvijas saksofona spēles virtuozi kā Artis Gāga, Deniss Paškēvičs un Oskars Petrauskis. «Ir prieks un gandarījums, ka meitas talantu novērtējuši arī šova veidotāji un viņa uzaicināta piedalīties «Latvijas Zelta talantu» šovā. Protams, jauki būtu uzvarēt. Tas ļautu iegādāties jaunu, profesionālu saksofonu, kas nav lēts, bet galvenais, kāpēc Patrīcija nolēma startēt šovā, ir sagādāt prieku skatītājiem un iedrošināt arī citus sava vecuma bērnus piedalīties konkursos, jo katra pieredze cilvēku norūda kam lielākam,» atzīst jaunās mākslinieces mamma Ginta. Ko tieši meita šo sestdien rādīs skatītājiem, mamma, saglabājot intrigu, neatklāj, vien piebilst, ka Patrīcija, izpildot skaņdarbu, arī improvizēs, kas viņai ļoti labi padodas. Starp citu, par Patrīciju īkšķus turēs un jaunajai māksliniecei, vēlot veiksmi, līdzi jutīs ne vien mamma un tētis, bet arī trīs viņas māsiņas.

Sapņo kļūt par profesionālu dziedātāju un veterinārārsti

Savukārt nākamsestdien, 16.oktobrī, varēsim atbalstīt vēl vienu mūsējo – Tīnūžu iedzīvotāju Betiju Bedikeri, kuras talants ir dziedāšana. Tā nu ir sagadījies, ka abas meitenes – Betija un Patrīcija ir pazīstamas. Pirms Patrīcija devās mācīties uz Rīgu, četrus gadus abas bija klases biedres, un Betija joprojām turpina mācības Ogres pamatskolā. Meitenes mamma Ingūna atzīst, ka meitas klase ir ļoti radoša un tajā mācās daudz talantīgu bērnu. Arī Betija jau ir plūkusi uzvaras laurus dažādos muzikālos konkursos. «Aprīļa pilienos» iegūta 3.vieta, bet starptautiskajā konkursā «POPFESTJURMALA» izcīnīta uzvara, balvā saņemot braucienu uz Zviedriju visai ģimenei. Starp citu, arī meitenes mamma un vecākā māsa Sintija ir lielas dziedātājas, un ģimene pērn startēja Dziedošo ģimeņu šovā, kur pilnībā atraisījās Betijas talants. «Meita dzied jau no trīs gadu vecuma, kad piedalījās konkursā «Cālis». Kādu laiku viņa, ja tā var teikt, ieturēja nelielu pauzi, bet pirms trim gadiem atsāka vokālās studijas pie Artūra Manguļa. To, ka Betijai ir tik spēcīga balss, tā īsti atklājām pēc dziedošo ģimeņu šova. Meitai ļoti patika Paula Dukure, un viņai labi padevās dziedātājas atdarināšana. Betija mācās Ogres Mūzikas skolas 5.klasē un nākotnē plāno kļūt ne vien par profesionālu dziedātāju, bet viņas sapnis ir arī apgūt veterinārārsta profesiju. «Latvijas Zelta talantu» šovā Betija izpildīs Karalienes dziesmu no A.Manguļa mūzikla «Sniegbaltīte un septiņi rūķīši». Šī dziesma savulaik tika sarakstīta speciāli Betijai, tā lai skanētu mazliet roķīgāk. Šova dalībniekiem varu novēlēt veiksmi, būt draudzīgiem un īstajā brīdī atrasties īstajā vietā, tad viss arī izdosies,» saka Ingūna.

Betija Bedikere jau ir plūkusi uzvaras laurus vairākos konkursos, tostarp starptautiskajā konkursā «POPFESTJURMALA».

Foto no personiskā arhīva