«Lauvu klubs» ciemojas Ogres novadā

[ A+ ] /[ A- ]

No 14. līdz 16. aprīlim Ogres novadā viesojās «Lauvu klubs» no Bolnēsas Zviedrijā, informē Ogres novada domes preses dienests.

15 gadus ilgusī Bolnēsas «Lauvu kluba» sadarbība ar Ogres rajona pašvaldību tagad turpinās arī pēc pašvaldību reformas – ar Ogres novadu.

«Lauvu klubs» apmeklēja vairākas skolas, iestādes un arī invalīdu biedrību, dāvanās atvedot vērtīgas un vajadzīgas lietas – skolas mēbeles un aprīkojumu, datorus un kopētājus.

Dāvinājumu saņēma Krapes pamatskola, Ogresgala pamatskola, Ogres 1. vidusskola un Jaunogres vidusskola. Savukārt Madlienas pansionātam un Ogres Invalīdu biedrībai «Lauvu klubs» atveda ratiņkrēslus un apģērbu.

Ogresgalā pašlaik tiek ierīkots dienas centrs bērniem, ko paredzēts atklāt 30. aprīlī – tā iekārtošanai noderēs «Lauvu kluba» dāvinātās mēbeles, ieskaitot dīvānu un atpūtas krēslus, kā arī rotaļlietas.

«Lauvu kluba” pārstāvji bija dzirdējuši par jaukajām pārmaiņām Ogres mākslas skolā un likās patīkami pārsteigti, paši savām acīm redzot, kā vecā ēka ir pārvērtusies gan no iekšpuses, gan ārpuses.

Ciemiņi, kā ik reizi viesošanās laikā, apmeklēja Zviedrijas – Latvijas kopuzņēmumu «Tempus LS» Ogrē, kā arī tikās ar novada domes vadību.

«Lauvu klubs» izteica vēlmi nodibināt sakarus ar Ogres evaņģēliski luterisko draudzi un lūdza domes atbalstu iespējamās sadarbības veicināšanā.

Vita Pūķe, domes priekšsēdētāja vietniece izglītības jautājumos, pateicoties «Lauvu klubam» par dāvinājumu, atzinīgi novērtēja arī šīs organizācijas veikumu jauniešu apmaiņas braucienu organizēšanā, tādējādi paplašinot jauniešu redzesloku, izpratni par kaimiņvalsts un tautas kultūru.

Edvīns Bartkevičs ir pārliecināts, ka sadarbība ar Zviedrijas pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām noteikti ir jāturpina, jāsaglabā gandrīz 20 gadus veidotās un koptās tradīcijas.