«Lēdmanes Cālis 2013» – Sindija Kļaviņa

[ A+ ] /[ A- ]

Žūrijas komisija nešaubījās – «Lēdmanes Cālis 2013» – četrgadīgā Sindija Kļaviņa.

Pirms Lieldienām, gaidot lielo zaķi un krāsainas olas, Lēdmanē risinājās aizkustinoši muzikāls mazo «cālēnu» konkurss.

Vispirms Lēdmanes pamatskolas audzēknes Santa Didriksone un Annija Anna Leleva klātesošos iepazīstināja ar žūriju, kuras sastāvā bija pamatskolas direktors Andris Eglītis, skolotāja Ausma Eglīte, Lēdmanes tautas nama un sieviešu vokālā ansambļa «Stari» vadītāja Inese Nereta.

Lūk, visi 11 jaunie dziedātāji: trīsgadīgās – Elfa Suseja, Kitija Štube, Nellija Marta Doniņa; četrgadīgie – Jūlija Jeršova, Renāte Zelča, Rojs Rudzītis, Sindija Kļaviņa, Džeina Mugureviča; piecgadīgie – Veronika Marta Jeršova, Ārons Kiseļovs un Rihards Špaks.

Katrs dalībnieks izpildīja divas dziesmiņas, kuras palīdzēja iemācīties mūzikas skolotāja Juta Isate. Tas nekas, ka dažam cālēnam uztraukumā aizmirsās dziesmas vārdi, skatuve šķita pārāk liela un draudīga… Par uzdrīkstēšanos vien jāizteic atzinība, tāpat liels paldies vecākiem, audzinātājām un skolotājām.

Pēc šā gada skatuves mākslinieku priekšnesumiem koncertu sniedza «Lēdmanes Cālis 2012», kā arī «Lielvārdes novada Cālis 2012» – piecgadīgā Anna Sala. Tad visi «cālēni» devās baudīt godam pelnīto gardumu – tortes.

No apspriedes atgriezusies, žūrijas komisija paziņoja – titula «Lēdmanes Cālis 2013» ieguvēja ir četrgadīgā Sindija Kļaviņa, kuras izpildītās dziesmiņas «Mazajam draudziņam» (Vitas Siliņas mūzika) un «Vāvere» (latviešu tautas dziesma, M. Zelmenes mūzika) izskanēja braši un patiesi talantīgi.

Visi cālēni saņēma diplomus un dāvanas, bet Sindijai jāgatavojas vēl atbildīgākam uznācienam – 7.aprīlī notiks konkurss «Lielvārdes novada Cālis 2013».

Venerandas Trumekalnes foto