«Lielvārdei» sudrabs jau kabatā, prātā tikai zelts

[ A+ ] /[ A- ]

Lielvārdieši steidz apsveikt savu spēlējošo treneri Jāni Jansonu ar kārtējo vārtu guvumu.

27.martā vīriešu florbola komanda «Lielvārde» pirmo reizi kluba vēsturē iekļuva Virslīgas finālā. Pusfinālā piektajā spēlē lielvārdieši savā laukumā ar 8:4 pieveica Cēsu «Lekringu», rezultatīvākais uzvarētāju rindās jau atkal bija Jānis Jansons, kura kontā trīs vārti un viena piespēle.

Par to, ka gaidāma reti interesanta un aizraujoša spēle, liecināja jau Lielvārdes novada sporta centra tuvākā apkārtne – ar automašīnām bija aizņemti ne tikai abi lielie stāvlaukumi, bet arī visas ielu malas vismaz pāris kvartālu rādiusā. Arī pašā sporta centrā ne adatai nebija kur nokrist – pat neticas, ka līdzjutēju bija «tikai» 587, kā norādīts protokolā. Gods, kam gods, bet kupli pārstāvēta bija arī Cēsu komandas fanu saime, kas savējiem sniedza ļoti jūtamu atbalstu.
Pirmie, kā jau visās šīs pusfināla sērijas spēlēs, uzgavilēt varēja lielvārdieši – aizvadīta bija tikai viena minūte, kad laukuma saimnieku aizsargs Kaspars Mudelis, kurš pēdējos mačos ir neparasti rezultatīvs, izmēģināja tālmetienu, pārsteidzot cēsnieku vārtsargu – 1:0. Lielvārdieši turpināja «kalt dzelzi, kamēr karsta», dažu minūšu laikā gūstot vēl divus vārtus – 3:0. 10.minūtē viesi nopelnīja noraidījumu, kas pašiem nāca par labu – cēsnieki ar precīzu metienu no centra pārbaudīja «Lielvārdes» vārtsarga Igora Ivanova modrību – 1:3.
Līdz nākamajiem vārtiem līdzjutējiem bija jāgaida vairāk kā 20 spēles laika minūtes – 34.minūtē lielvārdiešiem neizdevās savaldīt bumbiņu pie saviem vārtiem – autogols un 2:3. Pēc otrās trešdaļas mūsējiem divu vārtu handikaps – 4:2. Pēdējā perioda sākumā «Lekringam» vēlreiz izdevās rezultāta starpību samazināt līdz minimumam (3:4), bet tad divus vārtus pēc kārtas guva «Lielvārdes» florbolisti – 6:3. Jau trīs minūtes pirms pamatlaika beigām cēsnieki sāka mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Mājinieki sava spēlējošā trenera Jāņa Jansona personā to ļoti ātri izmatoja sev par labu – 7:3. Drīz vien «Lekrings» ieguva skaitlisko pārsvaru, bet Jansonam vajadzēja tikai vienu sekundi, lai gūtu vārtus pēc soda izspēles – 8:3. Spēles pamatlaika pēdējā minūtē viesi vienus vārtus atguva (4:8), bet viņiem tas bija vājš mierinājums – «Lielvārde» ir iekļuvusi Latvijas Florbola čempionāta finālā, kur to jau gaidīja komanda «Ķekava».
Rezultatīvākais «Lielvārdes» sastāvā ar 4 (3+1) punktiem bija Jānis Jansons, interesanti, ka neviens cits mūsu spēlētājs neguva vairāk par vienu punktu. Par labāko spēlētāju mūsu komandā tika atzīts Kaspars Mudelis.
«Lielvārdes» spēlējošais treneris Jānis Jansons pēc spēles atzina, ka šī bijusi ārkārtīgi spraiga sērija. Arī šīsdienas mačā vismaz pirmajos divos periodos viņa komandas spēlētājiem bijusi gan spriedze, gan satraukums. Lielvārdes džeki ir malači – par pēdējo spēli var uzteikt katru no viņiem – visa komanda bija ārkārtīgi saliedēta un pašaizliedzīga. Protams, arī «Lekringa» spēlētāji ir pelnījuši uzslavu – cēsnieki sezonas izskaņā ir ļoti labā sportiskajā formā. Tomēr sērijas pēdējās divās spēlēs visu noteicis lielvārdiešu jaunības maksimālisms. Treneris atgādināja, ka «Lielvārde» pēc sava vidējā vecuma ir pati jaunākā Virslīgas komanda – jaunieši plus pāris «veču ar bārdām». Jau pirms sezonas, kad pirmo reizi satikās «Lielvārde» un tās topošais treneris Jansons, par minimālo mērķi tika noteikta komandas iekļūšana finālā. Nu minimums ir izpildīts – jāpacīnās par maksimumu!

Ritvara Raita foto