«Lielvārde» revanšējas ķekaviešiem

[ A+ ] /[ A- ]

14. janvārī florbola komanda «Lielvārde», kas turpina piedalīties Latvijas čempionātā, savā laukumā uzņēma «Ķekavas» florbolistus. Lai arī par mača favorītiem varēja uzskatīt «Ķekavu», mājinieki cīnījās teicami un uzvarēja ar 7:5.

Jau pirms mača bija skaidrs, ka cīņa būs ļoti sīva un principiāla – lielvārdieši noteikti gribēs viesiem revanšēties par lielāko sagrāvi, kas piedzīvota šajā sezonā (oktobrī ar 2:11), bet «Ķekavai», kas pavisam reāli pretendē uz 4. vietu, pašlaik no svara ir katrs punkts.

«Lielvārdes» vārtos stājās Igors Ivanovs. Uzreiz jāsaka, ka abu komandu vārtu vīriem vismaz pirmajā periodā bija ļoti liela nozīme, jo netika ielaists neviens gols, lai gan vārtu gūšanas situācijas bija abos laukuma galos. Tiesa, gluži bez vainas nebija arī abu komandu laukuma spēlētāji, kuri, kā izskatījās, pārāk pavirši izrīkojās ar bumbiņu. Vistuvāk panākumam bija ķekavieši – priekšpēdējā minūtē pēc atsista metiena Ivanovs «pazaudēja» bumbiņu, kura pa to laiku jau ripoja viņa vārtos, bet laikus piesteidzās lielvārdiešu kapteinis Kaspars Mudelis un raidīja to projām – 0:0.

Lai vai cik neapmierināti «Ķekavas» florbolisti bija ar pirmās trešdaļas rezultātu, viņiem droši vien pat visļaunākajos murgos nerādījās, ka pēc otrajā periodā nospēlētām nepilnām divām minūtēm viņi jau zaudēs ar 0:3. Lielvārdieši Ervīns Torsters, Sandris Virsnītis un Aivis Kusiņš pretinieku vārtu priekšā bija daudz veiklāki par saviem viesiem, piespiežot «Ķekavas» treneri izdarīt vārtsargu maiņu.

Spēles gaita nedaudz izlīdzinājās, un ķekaviešu uzbrukumi kļuva aizvien bīstamāki. 29. minūtē laukuma saimnieku rindās noraidījums, kuru drīz vien ar precīzu metienu realizēja pretinieki (3:1). Pēc minūtes viesiem vēl viens skaitliskais vairākums, un rezultāts jau kļuva 3:2.

Lielvārdieši, saprazdami, ka, negūstot vēl kādus vārtus, pie panākuma netiks, drošāk devās uzbrukumā. Jau 34. minūtē šāda taktika atmaksājās – Artis Savins saņēma bumbiņu tieši pretī vārtiem un bija nekļūdīgs – 4:2. 37. minūtē bumbiņa diezgan neloģiskā kārtā vēlreiz atradās «Lielvārdes» vārtos (4:3), tomēr periodu daudz labākā noskaņojumā pabeidza mājinieki – 16 sekundes pirms pārtraukuma Artis Savins guva savus otros vārtus šajā spēlē – 5:3.

Pēdējā trešdaļā uzbrukuma viļņi vēlās no vieniem vārtiem uz otriem un atpakaļ, līdz 44. minūtē apstājās «Lielvārdes» laukuma pusē – ķekavieši vēlreiz samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 5:4. Ķekaviešu spiediens uz mājinieku vārtiem kļuva aizvien jūtamāks, tomēr rezultāts nemainījās. Toties, kad 51. minūtē viesi pārkāpa noteikumus un saņēma noraidījumu, Artim Savinam vajadzēja tikai dažas sekundes, lai no aizmugures apskrietu viņu vārtiem un – hat-trick – 6:4. Vēl pēc minūtes Toma Akmeņlauka straujš izrāviens pa kreiso malu «Ķekavas» situāciju padarīja pavisam nepatīkamu – 7:4.

Izskatījās, ka pēc šāda pavērsiena ķekaviešiem nolaidās gan rokas, gan nūjas, gan viss, kas vien var nolaisties… Protams, viņi vēl cīnījās, 55. minūtē viesu uzbrucējs ātrajā uzbrukumā spēja izrauties pussoli priekšā «Lielvārdes» aizsargam un vismaz samazināt rezultāta starpību (7:5), tomēr nopietni apdraudēt mājinieku uzvaru «Ķekavai» tā arī neizdevās. Par mača labāko spēlētāju “Lielvārdes» rindās tika atzīts Artis Savins. Komandā «Lielvārde» rezultatīvākie bija Artis Savins 3 (3+0), Toms Akmeņlauks 3 (1+2) un Juris Gribusts 2 (2+0).

«Lielvārdes» treneris Atis Blinds pēc spēles pastāstīja, ka viņa komandas panākuma pamatā bija iepriekšējā mačā pieļauto kļūdu analīze un neatkārtošana. Šoreiz lielvārdieši ļoti centās pēc iespējas mazāk pārkāpt noteikumus, lai nebūtu jāspēlē skaitliskajā mazākumā, kā arī nezaudēt bumbiņu pēc kļūdainām piespēlēm. Toties ķekavieši esot nedaudz pārsteiguši ar to, ka spēles sākumā centušies spēlēt no aizsardzības, kā arī ar to, ka laukumā viņi bija sev neraksturīgi lēni.

Nākamo spēli «Lielvārde» aizvadīs 23. janvārī, kad viesosies pie patreizējiem čempioniem un turnīra līderiem – Cēsu «Lekringa».

Ritvara Raita foto