«Lielvārdes Remti» vadīs Edgars Mežvēvers

[ A+ ] /[ A- ]

5. janvārī par SIA «Lielvārdes Remte» vienīgo valdes locekli iecelts Edgars Mežvēvers.

Šomēnes Lielvārdes pašvaldības uzņēmuma SIA «Lielvārdes Remte» vadībā notikušas būtiskas izmaiņas.

5. janvārī par uzņēmuma vienīgo valdes locekli iecelts Edgars Mežvēvers. Par iemeslu iepriekšējās SIA «Lielvārdes Remte» valdes (Aivars Griņevičs, Ainars Puķītis un Vitālijs Viesiņš) atbrīvošanai no pienākumu pildīšanas pirms termiņa kalpojušas neskaitāmas iedzīvotāju sūdzības un revidenta konstatētie fakti par pārkāpumiem uzņēmuma darbībā.

 

Pāris dienas pēc stāšanās jaunajā amatā Edgaru Mežvēveru intervēja Lielvārdes novada pašvaldības laikraksts «Lielvārdes Ziņas». Šajā intervijā E.Mežvēvers par sevi pastāstīja, ka Lielvārdē dzīvo jau 11 gadus, ir ieguvis Rīgas Tehniskās universitātes maģistra grādu siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju specialitātē. Iepriekšējā darbavieta – A/S «Rīgas Siltums», personāla sagatavošanas inženieris.

Runājot par uzņēmumu, kura vadību nu ir uzņēmies, Edgars Mežvēvers atzina, ka «Lielvārdes Remtē» ir daudz pozitīvu iestrāžu, daudz kas ir labi sakārtots. Sliktā stāvoklī ir siltumtīkli Lāčplēša masīvā un Lēdmanē, tur trases ir vecas, un siltuma zudumi – pārāk lieli, salīdzinot ar jaunām siltumtrasēm. Kā izeju šīs problēmas novēršanā jaunais vadītājs saskata investīciju meklēšanu un iesaistīšanos projektos, jo SIA «Lielvārdes Remte» un domes darbiniekiem jau ir pieredze Eiropas līdzekļu piesaistīšanā un apgūšanā. Tiks strādāts arī pie uzņēmuma darbinieku darba kvalitātes un kvalifikācijas paaugstināšanas.

Uz jautājumu, kā jaunais «Lielvārdes Remtes» vadītājs domā cīnīties ar nemaksātājiem, atbilde bija: likumdošanas ietvaros – brīdinājumi, tiesa… E.Mežvēvers domā, ka Lielvārdē ļaunprātīgu nemaksātāju (tādu, kas varētu samaksāt, bet nemaksā) nav nemaz tik daudz, vairāk ir tādu, kuriem nav darba un naudas. Ar 1. novembri atjaunoti līgumsodi par maksājumu kavēšanu. Līgumsodus varētu apturēt tikai tad, ja cilvēki nāks, slēgs līgumus un būs gatavi kopīgi sastādīt grafikus, kuros apņemsies šos parādus nomaksāt konkrētā periodā.

Ja dzīvokļu īpašnieki nespēj samaksāt par apkuri, no tās atteikties tomēr nevarēs, jo daudzstāvu namos tas nav korekts risinājums – tiktu dzīvots uz citu rēķina. Ja gribas dzīvot pašiem par sevi, jāizvēlas privātmāja, bet daudzdzīvokļu namā tomēr jādzīvo, ievērojot arī kopējās intereses. Ņemot vērā pašreizējo situāciju pasaulē, E.Mežvēvers nevar apsolīt, ka kādi no SIA «Lielvārdes Remte» pakalpojumiem kļūs lētāki, jo energoresursiem (gāzei, elektrībai, akmeņoglēm) cena nekrītas.

Lūgts paust savu viedokli par «Lielvārdes Remtes» jauno administrācijas ēku, direktors Edgars Mežvēvers atzina, ka tādai organizācijai noteikti vajag savas telpas, kur var pietiekami kompakti atrasties un strādāt. Arī viņš būtu atbalstījis tādas ēkas būvniecību, jo tas ir tikai normāli, ka uzņēmums strādā savās telpās. Turklāt – administrācijas ēkas celtniecība nenotika bez domes ziņas, jo «Lielvārdes Remte» ir 100% pašvaldības SIA.

Jautāts, vai plāno turpināt dalību Eiropas projektos, «Lielvārdes Remtes» vadītājs pastāstīja, ka, cik sapratis no iepriekšējā direktora [Aivara Griņeviča – aut.], dalība projektos ir gana birokrātiska un smaga, tomēr viņš uzskata, ka tajos noteikti jāiesaistās. Nepieciešama otrā kārta ūdenssaimniecības attīstībā Avotu ielas masīvā, nepieciešams savienot centra ūdensvadu ar Lāčplēša masīvu. Iedzīvotājiem vajadzētu pašiem aktīvāk iesaistīties energoefektivitātes programmās, jo siltuma zuduma samazināšana ļaus sarukt ekspluatācijas izmaksām. Edgars Mežvēvers plāno, ka tuvākajā nākotnē Lielvārdē būs jaunas koģenerācijas stacijas, kas varētu palīdzēt veiksmīgi atrisināt siltumtrašu rekonstrukcijai nepieciešamo līdzekļu ieguvi.

 

Ritvara Raita foto