«Lielvārdes» florbolisti soli no ceturtdaļfināla

[ A+ ] /[ A- ]

«Lielvārdes» florbolistiem ar vārtu gūšanu problēmu nav, bet spēlei aizsardzībā jāpievērš lielāka uzmanība.

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas Florbola čempionāta vīriešu Virslīgas komanda «Lielvārde» savā laukumā uzsāka astotdaļfināla cīņu ar «Latgranula/Līgatne» florbolistiem. Mūsējie uzvarēja abās pirmajās spēlēs un sērijā līdz trim uzvarām izvirzījušies vadībā ar 2:0.

18. februāra mačā Lielvārdes novada Sporta centrā vairāk kā 200 līdzjutējiem (gan Lielvārdes, gan Līgatnes komandas atbalstītājiem) līdz pirmajam vārtu guvumam nācās gaidīt mazāk par pusotru minūti, kad «Latgranula/Līgatne» uzbrucēji jau sarūgtināja mājinieku vārtsargu Igoru Ivanovu. Savu panākumu viesiem attīstīt gan neizdevās – drīz vien «Lielvārde» atbildēja ar to pašu, līdz pirmajam pārtraukumam pat izvirzoties vadībā ar 4:3. Otrā perioda sākumā līgatnieši panāca neizšķirtu (4:4), bet tad mājinieki iemeta trīs vārtus pēc kārtas (7:4), piespiežot pretinieku treneri nomainīt vārtsargu. Pēc otrās trešdaļas mājinieki atradās vadībā ar 7:5. Pēdējā periodā lielvārdieši spēja panākt jau 9:5, bet tad iniciatīvu pārņēma «Latgranula/Līgatne», sākot deldēt rezultāta starpību – 40 sekundes pirms pamatlaika beigām viesiem bija palicis vairs tikai vienu vārtu deficīts. Spēles likteni izšķīra mājinieku aizsarga Ervīna Torstera tāls raidījums – deviņas sekundes pirms spēles beigām viņa no sava laukuma puses pa gaisu mestā bumbiņa atrada sev vietu līgatniešu tukšajos vārtos – 10:8. Par labāko spēlētāju «Lielvārdes» rindās tika atzīts Sandris Virsnītis, bet rezultatīvākie bija Toms Akmeņlauks ar 4 (2+2), Sandris Virsnītis ar 2 (2+0), Miks Valpēters ar 2 (2+0) un Jānis Virsnītis 2 (1+1) punktiem.

«Lielvārdes» treneris Atis Blinds, lai arī viņa komanda svinēja uzvaru, pārāk apmierināts neizklausījās un teicās bezmaz vai negulēt visu nakti, jo domāšot, kā uzlabot aizsardzību. Tā esot vienīgā lieta, kas viņu uztraucot, jo astoņi ielaisti vārti – tas tomēr ir pārāk daudz. Uzbrukums ir līmenī, arī vārtsargs nospēlēja pārliecinoši (uz viņa sirdsapziņas labi ja divi goli), bet aizsardzība – zem katras kritikas. Ar puišiem jau bijusi nopietna saruna, tagad jāplāno komandas taktika.

«Lielvārde» otro maču pret līgatniešiem, kas notika 19. februārī, uzsāka vareni un ar iedvesmu – vārti tika gūti pēc izspēlēm, pretuzbrukumos, vairākumā un mazākumā, turklāt skaisti (lielākoties «devītniekos»). Jau pēc pirmā perioda mājinieki bija izvirzījušies vadībā ar 6:1. Otrajā trešdaļā laukuma saimnieki savu panākumu turpināja attīstīt, nostādot viesus pavisam neērtā situācijā – 1:9. Diez vai lielvārdiešiem varēja ienākt prātā, ka vēl pēc 20 spēles minūtēm viņi no saviem treneriem dzirdēs dažu labu skarbu vārdu un būs spiesti papildu izpildīt fiziskus vingrinājumus… Bet tā bija – pēdējā periodā mājinieki kļuva pagalam nevarīgi, bet «Latgranula/Līgatne» turpināja spēlēt, uzvarot vismaz šajā spēles nogrieznī (5:2). Lai arī spēles galarezultātā pārliecinoša «Lielvārdes» uzvara (11:6), līgatnieši vēl nav «metuši plinti krūmos» – cīņa vēl būs! Lielvārdiešu rindās rezultatīvākais ar 6 (2+4) punktiem bija Artis Savins, viņš arī tika atzīts par savas komandas labāko spēlētāju. Vēl ar rezultativitāti izcēlās Miks Valpēters – 5 (3+2), Toms Akmeņlauks – 4 (4+0) un Sandris Virsnītis – 2 (0+2) punkti.

Komandas «Lielvārdes» otrais treneris Ainars Puķītis savos pēcspēles komentāros bija ļoti konkrēts: «Rezultāts it kā ir mums par labu, izcīnīta otrā uzvara, bet visu sabojāja pēdējā trešdaļa, kurā lielvārdieši nodemonstrēja ļoti bezzobainu spēli – tā spēlēt nedrīkst. Tad, kad pārsvars jau bija ļoti liels, vajadzēja domāt nevis par šodienas spēli, bet par nākamajiem mačiem. Atdodot pēdējo periodu, mēs esam devuši pretiniekiem cerības, bet tas ir ļoti slikti. Kad būs trešā spēle, cīņa sāksies no jauna un uz maksimālu rezultātu.»

Sērijas trešā un, ja vajadzēs, ceturtā spēle notiks 26. un 27. februārī Līgatnē.

FOTOGALERIJA Nr. 1

FOTOGALERIJA Nr. 2

Ritvara Raita foto