«Ēnojot» iepazīst savu nākamo profesiju

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieci Diānu Stambergu ar ķīmiķa ikdienu iepazīstināja «Grindeks» Hromatogrāfijas laboratorijas Gatavo zāļu formu metožu izstrādes grupas ķīmiķis tehniķis Jurijs Fjodorovs.

Trešdien, 2.martā, Ogres Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniece Diāna Stamberga, «ēnojot» AS «Grindeks» Hromatogrāfijas laboratorijā, iepazinās ar Hromatogrāfijas laboratorijas Gatavo zāļu formu metožu izstrādes grupas ķīmiķa tehniķa profesiju un darba pienākumiem.

Pirms tam Diānai Stambergai bija elektroniski jāaizsūta motivācijas vēstule, kurā jāatbild uz jautājumu – kāpēc interesē konkrētā profesija un zāļu ražotājs «Grindeks»?

«Man prieks, ka izdevās iepazīties ar ķīmiķa darbu lielā farmācijas uzņēmumā. Šogad es beigšu skolu un plānoju turpināt studijas tieši ķīmijas nozarē, lai vēlāk savu dzīvi saistītu ar šo profesiju. Vēlētos, lai šī vizīte uzņēmumā «Grindeks» man nebūtu pēdējā – pēc studijām labprāt atnāktu šeit strādāt!» tā pati D. Stamberga.

Savukārt «Grindeks» Hromatogrāfijas laboratorijas Gatavo zāļu formu metožu izstrādes grupas ķīmiķis tehniķis Jurijs Fjodorovs pastāstīja: «Tā kā Diānai interesē ķīmija un pēc 12. klases viņa plāno turpināt studijas ķīmijas jomā, iepazīstināju viņu ar ķīmiķa darbu – parādīju, kā strādā dažādas darbā izmantojamas iekārtas, veicām dažas kvalitātes analīzes.»

«OVV» jau rakstīja par «ēnu dienām» citviet. Kāpēc šajā uzņēmumā tā notiek tikai tagad? Ņemot vērā lielo skolēnu atsaucību un farmācijas ražošanas uzņēmuma specifiku un reglamentēto darbību, tika izvērtēts, ka piedāvāt dažādu profesionāļu «ēnošanu» vienā konkrētā dienā ir apgrūtinoši. Tāpēc «ēnu» diena tika izvēlēta, savstarpēji pielāgojot uzņēmuma un katra skolēna iespējas laikā no marta līdz maijam, atklāj AS «Grindeks» Personāla departamenta vadītāja Dace Šaitere.

Publicitātes foto