«Ogres brāziena» īsajās smailītēs dominē vietējie

[ A+ ] /[ A- ]

Pirms starta visi smaidīgi.

Pēcjāņu izskaņā aizritējis pirmais airēšanas maratons – «Ogres brāziens». Lēnākais, tātad Ogres upes dziļākais, posms tika izvēlēts, lai, drošs paliek nedrošs, sausuma gadījumā arī varētu pabraukt. Tomēr laiks – 26. jūnijs – bija izvēlēts pareizi, jo lija kā pa Jāņiem un upe visus iepriecināja ar ņipru straumīti.

Cik ātri ar laivu var nobraukt 60 kilometrus no Meņģeles līdz Lēdmanei? Viens no pasaules vadošajiem maratonistiem, pasaules garākā maratona Yukon river quest 800 km laureāts, jelgavnieks Juris Seļezņovs pārī ar kuldīdznieku Māri Sokolovski (daudzu Latvijas maratonu laureātu) atbrauca piecarpus stundās. Garo smailīšu klasē arī nītaurietis Jānis Volks «palīda» zem sešām stundām – 5:58.

Toties īsajās smailītēs (īsākas par 4,70 m) dominēja «vietējie». Uzvarēja Gundars Patmalnieks (Meņģele, 6:34). Bet lēdmanieši brāļi Salas parādīja, ka maratonu var «paņemt uz masu». Jaunākais brālis Pēteris netika galā ar straumi, gāzās un pusdistancē izstājās, bet Gatis finišēja savā pirmajā maratonā, turklāt ar solīdu rezultātu (7:28) un ieņēma 2. vietu.

Ātrākā dāma – rīdziniece Ieva Purviņa – distanci veica 7 stundās un 43 minūtēs. Populārākajā klasē, kanoe divniekos, rīdzinieki G.Ozoliņš un M. Zviedris finišēja pēc 7 stundām un 5 minūtēm. Varbūt vismaz tādā «liellaivā» varētu mēģināt konkurēt arī ogrēnieši? Grūti septiņas stundas airus vicināt? Tiesa, nav viegli, bet līdz nākošajam Ogres brāzienam vesels gads, būs laiks satrenēties. Upe tek tepat blakus…

Aivara Čapasa foto