«Pēc gada tiksimies atkal!»

[ A+ ] /[ A- ]

Pati fotogrāfe būdama, Gundega Deģe kopbildē iemūžināja fotokonkursa «2011.gada patiesā dzīve» dalībniekus un organizatorus: pirmajā rindā no kreisās – Anna Dargevica, Jānis Dziļums, Lilita Reinverte, Ilze Zirdziņa, Anna Kudeiko, «OVV» galvenā redaktore Dzintra Mozule, Agra Vāvere, otrajā rindā no kreisās – Harijs Gulbis, Inese Pūra, Imants Vašķis, Ludmila Millere un Fotokluba «Ogre» vadītājs Vitauts Mihalovskis.

No pagājušā gada rudens līdz pat aizvadītajai piektdienai interesenti «OVV» varēja sekot līdzi fotokonkursa «2011.gada patiesā dzīve» ražai. Savukārt piektdien, 27.janvārī, Ogres novada pašvaldības aģentūras «Mālkalne» zālītē satikās šī fotokonkursa, kuru organizēja pašvaldības aģentūra «Mālkalne», Fotoklubs «Ogre» un laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» redakcija, dalībnieki – no 18 ieradušies bija 10.

Patīkami, ka tiem, kas startējuši jau iepriekš, aizvadītajā gadā pievienojās jauni entuziasti. Arī Fotokluba «Ogre» vadītājs Vitauts Mihalovskis atzina, ka priecē konkursa dalībnieku kuplais pulks un arī veikums. «Aplūkojot šīs fotogrāfijas, gan dažbrīd liekas, ka visa mūsu dzīve ir viena liela leiputrija. Priecājamies par skaistām dabas ainavām, jā, nu dažu lāsteku ar’ pa vidu pamanām, bet vai tad tik vien mums ikdienā to kreņķu?» bilda V.Mihalovskis. «Tomēr – katrs jau mēs šo dzīvi redzam savādāk. Un dienā, kad man sāp galva, es uz to raudzīšos pavisam citādi nekā tad, kad būšu labā omā.»

Fotokluba «Ogre» balvas – meistaru fotoalbūmus – šoreiz saņēma Inese Pūra un Ludmila Millere. Savukārt «Mālkalnes» balvas – sabiedrisko attiecību speciālistes Gundegas Deģes pasniegtās dāvanu kartes – nu priecē Maiju un Lilitu Reinvertes, Gati Rengardu, Hariju Gulbi, Annu Dargevicu, Jāni Dziļumu un Agru Vāveri.

Ar Rembates pagasta zemnieku saimniecībā «Zarumi» šūdinātām somām, kuras rotāja uzraksts «Tava patiesā dzīve – «Ogres Vēstis Visiem»» pārējos konkursa dalībniekus sveica «OVV» galvenā redaktore Dzintra Mozule. Čaklākie – Vita Deja (foto sērija «Trīs gleznas sniegā, par kurām ogrēnieši maksā»), Anna Kudeiko (neredzīgās sunītes Okes jurģu fotoreportāža, papildināta ar aizkustinošu stāstu par Okei labvēlīgo likteni, kas pēc labsirdīgā saimnieka nāves ļāvis pārcelties pie viņa drauga Vāczemē) un Ilmārs Rušāns (reportāža no kolekcionāru saieta Ikšķilē) – somā atrada arī nelielu pārsteigumu.

«Esmu gan pagājušā gada foto konkursa «2010.gada patiesā dzīve», gan šī gada konkursa dalībniece. Jau pērn izteicu priekšlikumu, ka Ogres centrā blakus skvēriņam fotogrāfijām paredzētajā vietnē vajadzētu izlikt foto, kas saistīti ar mūsu novadu, tā dzīvi, notikumiem, tradīcijām (nevis foto ar Norvēģijas vai Ķīnas skatiem, kā līdz šim). Tā būtu gan reklāma mūsu novadam un bijušajam rajonam, gan arī vietējiem iedzīvotājiem būtu daudz interesantāk aplūkot atpazīstamas vietas, cilvēkus un varbūt kādā no fotogrāfijām ieraudzīt arī sevi. Mans priekšlikums – izmantot konkursam iesūtītās fotogrāfijas novada fotogalerijas veidošanai,» ar šādu domu pie konkursa organizatoriem vērsās Lilita Reinverte. Pārējie dalībnieki viņas ierosmi atbalstīja, tagad jādomā par sponsoriem idejas īstenošanai. Bet atvadoties fotokonkursa dalībnieki viens otram teica: «Pēc gada tiksimies atkal!» Tas nozīmē, ka būs arī «2012.gada patiesā dzīve»!

Gundegas Deģes foto