Lāčplēša kauss Ogrē – jau septīto reizi

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis sveic V12 grupas uzvarētājus Andri Sarksņu (no labās), Danielu Vahruševu un Edgaru Ustinovu.

Lāčplēša dienā, 11. novembra vakarā, Ogres Zilajos kalnos tika dots starts Lāčplēša kausa izcīņas orientēšanās sacensībām naktī. Pasākumā piedalījās gandrīz seši desmiti orientieristu gan no Ogres, gan no citām Latvijas vietām.

Atklāšanas parādē sportistus sveica Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks E.Helmanis un Zemessardzes 54.bataljona komandieris majors A.Purviņš. Kopumā bija sapulcējušies 57 sportisti, kuri, startējot dažādās vecuma grupās, ar lukturīšiem uz pieres devās naksnīgajās Jaunogres ielās un arī Zilo kalnu mežā.

Tautas klasē savus spēkus pārbaudīt devās 15 Ogres iedzīvotāji. Distancē gaidīja kontrolpunkti ar atstarotājiem, bet finišs mirdzēja sarkanbaltsarkano sveču gaismā. Dalībnieki pēc finiša cienājās ar tēju un SIA «Fazer» «Dzīvo maizi». Zemessargi kopā ar orientēšanās kluba «Ogre» biedriem sniedza nenovērtējamu palīdzību un atbalstu sacensību vietas iekārtošanā.

Elitārajā jeb V21 grupā uzvarēja šobrīd spēcīgākais orientierists Latvijā – Mārtiņš Sirmais, 2. vietā Edgars Bričonoks, bet trešais mūsējais – Mikus Zvirbulis. S21 grupā 1. vietā Alvita Mirecka, 2. vietā Zane Blumberga. V45 – 1. Valdis Kokorišs, 2. Uldis Pekuss, 3. Māris Vabulnieks. S45 – 1. Velga Buša, 2. Inta Poriķe, 3. Liene Buša. V12 grupā – 1. Edgars Ustinovs, 2. Daniels Vahruševs, 3. Andris Sarksņa (visi ogrēnieši). V10 – 1. Renārs Steselis, 2. Kristofers Barkāns, 3. Rūdolfs Barkāns. S10 – 1. Elza Zacmane, 2. Dārta Cielava. S12 – 1. Katrīna Celeste.

Uzvarētāji balvās saņēma kausus un kreklus ar Lāčplēša dienas simboliku no Ogres novada domes. Pēc sacensībām radās sajūta, ka kopā varam paveikt daudz labu lietu, jo Lāčplēša spēks un drosme mājo katrā no mums. Ar tādu sajūtu arī pavadījām Lāčplēša dienu Zilajos kalnos pusnaktī. Paldies tiesnešiem, dalībniekiem un līdzjutējiem par dvēseliski silto vakaru!

Edgara Sparāna foto