«Riekstiņš» vēl gatavojas

[ A+ ] /[ A- ]

Jaunās pirmsskolas izglītības iestādes «Riekstiņš» vadītāja Vita Kravale uzsver, ka ir no tiem laimīgajiem, kam vaļasprieks sakrīt ar darbu.

Turpinās celtniecības darbi, lai rudenī durvis vērtu jauna Ogres novada pirmsskolas izglītības iestāde «Riekstiņš» Pārogrē, Nogāzes ielā 6. Projektētājs ir Raimonda Dimsona projektēšanas birojs, bet darbus veic celtniecības kompānija «Orions» no Ogres.

Diemžēl bērnudārza būvniecības termiņi būs mazliet garāki nekā sākumā plānots, jo ieildzis ziemā celtās ēkas žūšanas process. Bērnu reģistrācija varētu risināties augusta beigās vai septembrī, bet «nogatavojies riekstiņš» visdrīzāk tiks atsvabināts no čaulas oktobrī. Par topošā bērnudārza vadītāju deviņu amata pretendentu vidū komisija izvēlējās Vitu Kravali, kura 23 gadus aizvadījusi PII «Zelta sietiņš», sākot darbu kā auklīte un drīz jau veicot pirmsskolas pedagoga pienākumus. Vita ir dzimtās pilsētas patriote, jo augusi un izglītību ieguvusi Ogrē, savulaik absolvēta Ogres 1.vidusskola un turpat strādāts par direktora vietnieci saimnieciskajos jautājumos. Kravaļu ģimenē izaudzināti trīs bērni. Nu jau viņi pieaugušo dzīvē – dēli strādā, bet meita studē Latvijas Universitātē. Nozīmīga un vērtīga bija divu gadu uzturēšanās ASV, kur Vita apmeklēja starptautisko valodu skolu Vašingtonā, kā arī guva neaizmirstamus ceļojumu iespaidus.

Šī brīža aktualitāte – kadri

Vārds «Riekstiņa» vadītājai: «Šobrīd galvenais ir kadru jautājums. Manas vietnieces amatā apstiprināta Liene Magone, darbā pieņemtas 14 skolotājas, nu jānokomplektē tehniskais personāls, kopskaitā 15 cilvēki. Uz vienu vietu kandidē septiņi pretendenti. «Riekstiņā» tiks uzņemti bērni no 1,6 līdz 6 gadu vecumam; plānotas septiņas grupas, kopā 120 audzēkņi. Ļoti ceru, ka kopīgiem spēkiem spēsim radīt drošu, patīkamu vidi, lai bērni un vecāki uz «Riekstiņu» dotos pozitīvām emocijām. Bērnudārzā ērti jutīsies audzēkņi ar īpašām vajadzībām. Nākotnē kolektīvā gribētu redzēt sociālo pedagogu. Par tā vajadzību pārliecinājos ASV, kur sociālais pedagogs sagaida savu audzēkni pie skolas un ir kopā visu dienu, palīdzot integrēties sabiedrībā. Vēl tālāks, varbūt arī neīstenojams sapnis – izveidot internacionālu grupiņu, tādējādi atrodot savu nišu mūslaiku sociālekonomiskajos dzīves apstākļos.»

«Riekstiņš» bērnudārznieku rindu saīsina,

bet pilnībā gadiem milzušo problēmu neatrisina. Ogres novada Izglītības pārvaldes PII speciāliste Inese Ādmine paskaidro, ka 120 papildu vietas ir būtisks ieguvums, taču jautājumi paliek. Visu Ogres novada bērnudārzu grupas bija nokomplektētas jau maijā. Sākoties jaunajam mācību cēlienam, var kaut kas mainīties. Demogrāfiskā situācija pasliktinājusies (dzimstības bums bija pirms pāris gadiem), daļa vecāku kopā ar atvasēm ieceļo Ogrē no kaimiņu pagastiem, daļa izceļo uz ārzemēm peļņas meklējumos. Šogad Ogres novada bērnudārzos uzņemti visi 2006. un 2007.gadā dzimušie, kā arī mazuļi, kuriem pusotrs gadiņš. Jāatzīmē – Ogre ir viena no retajām pašvaldībām, kur tiek nodrošināta iespēja visjaunākajiem bērniem apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi. Ogres novadā ir trīs mazo knīpu un knauķu grupas – PII «Dzīpariņā», «Strautiņā» un jaunajā «Riekstiņā». Rindā šogad paliek 145 divgadīgie bērni, no kuriem 60 bērnu vecāki savu atvasi gribētu vest uz dārziņu jau šogad, 85 – pēc gada. Plānots, ka 2011./2012.mācību gadā no šiem rindā esošajiem bērniem tiks uzņemti 110, kuri jau būs sasnieguši trīs gadu vecumu. Neuzņemti paliks 35 audzēkņi, bet nav zināms, kāda situācija būs nākamajā gadā pēc pārreģistrācijas. Nav iespējams uzņemt visus divgadīgos, jo katrā pirmsskolas izglītības iestādē paredzētas tikai viena vai divas grupas, kas iekārtotas atbilstoši divgadīgu bērnu attīstības līmenim un prasībām.

Ulda Prancāna foto