«Te gan, onkul, daudz mērces varēsiet pagatavot!»

[ A+ ] /[ A- ]

Ķegumietis Imants Jurkons aizvadītajā svētdienā pusceļā starp Ķegumu un Vecumniekiem uzgāja milzu egļu baraviku – ap 3 kg smagu, 35 cm diametrā.

Svētdien, pusceļā starp Ķegumu un Vecumniekiem, netālu no «Rūsiņiem» ķegumietis Imants Jurkons sēņojot atrada dabas brīnumu – neredzēti prāvu egļu baraviku.

«Kā jau pie svētdienas, pagāju apkārt purvam – viena, otra, trešā baravika. Te skatos – saulē kaut kas spīd. Milzu egļu baravika! No lielā svara pati nolūzusi un nolēmusi atpūsties purva maliņā.

Tuvumā gadījās kāda sēņotāja no Rīgas, kura uzreiz teica, ka tāds dabas brīnums nepiederot man vienam, tas esot daudziem jāredz. Drīz pienāca vēl viena ģimene. «Te gan, onkul, daudz mērces varēsiet pagatavot,» teica meitene. Bet tētis, viņai nepiekrītot, bilda, ka šī baravika jāved uz Dabas muzeju.

I.Jurkons lēš, ka sēne varētu svērt ap trim kilogramiem, diametrā tā ir 35 cm. Saudzīgi ielicis sūnu seģenē un vakar lēni, lēni ar velosipēdu aizvizinājis mājup. Bet šorīt jau ap astoņiem Imants ar neparasto atradumu bija redakcijā.

Protams, griezta tā nav, bet, raugoties kātā, tārpu klātbūtni nemana.

Vakar redakcijas ļaudis bija apņēmības pilni palīdzēt Imantam milzeni nogādāt Dabas muzejā Rīgā. Ja speciālistiem par šo mūspusē uzaugušo sēni būs kas īpašs sakāms, to pastāstīsim arī jums, cienījamie lasītāji. Pie viena mudinām – nepalaidiet garām šo sēnēm un sēņotājiem tik labvēlīgo laiku!

Dzintras Mozules foto