Lūdz atkārtoti ziedot ogrēnietes Jeļenas Blicavas ārstēšanai

[ A+ ] /[ A- ]

Labdarības organizācijas «Ziedot.lv.» mājaslapā publicēta informācija ar atkārtotu lūgumu ziedot ogrēnietes Jeļenas Blicavas ārstēšanai. Jeļenai ir 40 gadi, viņa kopā ar vīru Māri audzina divus bērnus – 14 gadus veco meitu un astoņus gadus veco dēlu. Ģimene dzīvo Ogrē. Jeļena ir apģērbu konstruktore un modelētāja. Tomēr nu jau kādu laiku viņa vairs nestrādā. Jau piekto gadu Jeļena sadzīvo ar ļaundabīgu zarnu audzēju.

Reizi gadā Jeļena pārcieš ķīmijterapijas kursu, kas uz laiku šo slimību aptur. Ikdienā viņa izjūt gan sagurumu, gan nespēku, kā arī stipras vēdera sāpes. Bet ir dienas, kad viņa jūtas labāk un var nodarboties ar savu sirds lietu – šūšanu. Lielākais stimuls cīņā ar slimību ir prieks par bērniem. Meitai ir lieliski sasniegumi mācībās un mūzikā, un arī dēls nodarbojas ar sportu un jau piedalās sacensībās. Jeļenai gribas viņus vienmēr atbalstīt un būt līdzās.

Kā informē portāls Ziedot.lv, Jeļenai norīkots kārtējais ķīmijterapijas kurss kombinācijā ar jaunākās paaudzes medikamentu «Avastin», kas novērš audzēja augšanu, bloķējot jaunu asinsvadu veidošanos, tādējādi kavējot barības vielu un skābekļa piegādi audzējam. Diemžēl «Avastin» Jeļenas gadījumā nav valsts apmaksāts. Vienai devai nepieciešami 874.95 eiro, bet atlikušajiem sešiem ārstniecības kursiem nepieciešami kopā 5249.70 eiro. Ģimene jau daļu naudas ir savākusi arī no pašu līdzekļiem, divi kursi ir apmaksāti no iepriekš saziedotajiem un neizlietotajiem līdzekļiem. Ģimene lūdz līdzcilvēku palīdzību ārstniecības turpināšanai. Šobrīd šiem aicinājumiem atsaukušies jau 232 ziedotāji, kas no nepieciešamajiem 5249 eiro saziedojuši 4571 eiro. Šobrīd pietrūkst vēl pavisam nedaudz. Mēs ikviens varam palīdzēt Jeļenai cīņā ar viņas slimību, ziedojot portālā Ziedot.lv.

Marta Poga