Lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret Ogrē aizturēto autovadītāju  

[ A+ ] /[ A- ]

Lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret Ogrē aizturēto autovadītāju  

Agate Gavare 

Aprīļa sākumā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevusi Rīgas Autotransporta prokuratūrai kriminālprocesu, kas uzsākts pret automašīnas «Audi A6» vadītāju, kurš 2019.gada 24.jūlijā, atrodoties narkotisko vielu ietekmē, Rīgā, Krasta ielā, nepakļāvās ceļu policijas prasībai apturēt transportlīdzekli un uzsāka bēgšanu. 

Policijas darbinieki pārkāpējam dzinās pakaļ līdz pat Ogrei, kur tikai pēc šaujamieroča pielietošanas viņu izdevās aizturēt. 

Agresīvais autovadītājs pakaļdzīšanās laikā nepakļāvās policistu vairākkārtējai prasībai spēkratu apturēt, turpināja vadīt transportlīdzekli lielā ātrumā, apdraudot citus satiksmes dalībniekus. Pakaļdzīšanās laikā cieta viens no policistiem, kurš ar dažādām traumām tika nogādāts medicīnas iestādē, kā arī tika bojāti vairāki transportlīdzekļi. Noskaidrojot aizturētā autovadītāja identitāti, tika konstatēts, ka šī persona jau bija izsludināta meklēšanā par citiem noziedzīgiem nodarījumiem. Šobrīd vīrietis izcieš cietumsodu par citu iepriekš izdarītu noziedzīgu nodarījumu. 

Automašīnas «Audi A6» vadītājam tika inkriminēti noziegumi, kas paredzēti Krimināllikuma 262.panta ceturtajā daļā  par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Kā arī pēc Krimināllikuma 269.panta pirmās daļas  par uzbrukumu varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai sakarā ar tās likumisku dienesta darbību, kā arī par uzbrukumu personai sakarā ar tās līdzdalību noziedzīga vai cita prettiesiska nodarījuma novēršanā vai pārtraukšanā. 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!