«Veselības kilometri» – nāc un skrien!

[ A+ ] /[ A- ]

Pirmie «Veselības kilometru» mērotāji ar savu startu ir apmierināti.

3. jūnijā Ogres stadionā pirmo reizi notika jaunas skriešanas sacensības «Veselības kilometri». Lai arī pirmajā reizē dalībnieku vēl nebija tik daudz, kā varbūt bija cerējuši rīkotāji, sacensību formāts, iespēja piedalīties bez maksas un nodrošinātais serviss liecina, ka tās var kļūt ļoti populāras Ogres un tuvākās apkārtnes skrējēju vidū.

«Veselības kilometru» galvenais tiesnesis Zigurds Kincis sarunā ar «OVV» atklāja, ka pirmās kārtas sacensībās piedalījās 20 dalībnieku – četri bērni līdz 7 gadu vecumam, četri bērni no 8 līdz 13 gadu vecumam, viens jaunietis vecuma grupā līdz 18 gadiem, kā arī 11 dalībnieku virs 18 gadu vecuma. Debijas reizē labākos rezultātus uzrādīja Roberts Ivzāns un Armands Bāns. Abi šie kungi noskrēja pa 17 apļiem (apļa garums – 400 m). Sieviešu konkurencē visātrākā bija Iveta Priedīte ar 14 veiktiem apļiem. 17 gadus vecais Edgars Paeglītis pieveica 14 apļus. Tiesnesis vēlējās īpaši atzīmēt desmitgadīgo Jēkabu Beleviču, kurš 30 minūšu laikā tika galā ar 16 apļiem. Divpadsmitgadīgā Zane Ulmane noskrēja desmit apļus, savukārt visjaunākajā grupā piecgadīgais Kristaps Ķervess veica astoņus apļus, bet septiņgadīgā Gita Bistrova – deviņus apļus.

Šo pasākumu rīko Ogres novada Sporta centrs, kas uzņēmies visus finansiālos izdevumus – gan ar sacensību organizēšanu, gan ar uzvarētāju apbalvošanu saistītos. Potenciālajiem skrietgribētājiem par prieku jāsaka, ka viņiem būs pieejamas arī ģērbtuves un dušas, bet savu starta laiku varēs izvēlēties no trim piedāvātajiem – 16.45, 17.30 vai 18.15, piesakoties vismaz desmit minūtes iepriekš. Sacensību formāts: pusstundas skrējiens pa stadiona apli, cenšoties pieveikt pēc iespējas garāku distanci.

Ogres novada Sporta centra direktors Māris Kurilovičs «OVV» pastāstīja, ka šis ir tieši tas pasākums, kurā galvenais – piedalīties, jo uzvarētāji būs ne tik daudz tie, kuri sakrās visvairāk kilometru, cik tie, kuri pārvarēs sevi, uzsākdami regulāras sportiskās aktivitātes, kas nāks tikai par labu veselībai un pašsajūtai.

Nākamās sacensību kārtas paredzētas: 10. jūnijā, 1., 8., 15. un 29. jūlijā, 5., 19. un 26. augustā, 2., 9., 16., 23. un 30. septembrī. «Veselības kilometri» gaidīs jebkura vecuma skrējējus. Balvas paredzētas gan katra mēneša aktīvākajiem skrējējiem, gan arī pirmo trīs vietu ieguvējiem katrā vecuma grupā.

Ritvara Raita foto