LVM vides eksperts atradis Eiropā reti sastopamu piepju sugu

[ A+ ] /[ A- ]

Interesanti

LVM vides eksperts atradis Eiropā reti sastopamu piepju sugu

Agate Gavare

Šomēnes akciju sabiedrības «Latvijas valsts meži» (LVM) vides eksperts Gaidis Grandāns, veicot attīstāmo meža autoceļu apsekošanu LVM Austrumvidzemes reģiona Sikšņu iecirknī, atrada Eiropā reti sastopamo piepju sugu – «Amylocystis lapponica». Latvijā šī ir tikai otrā reģistrētā šīs sugas atradne, tai vēl nav dots latviskais nosaukums, ziņo «Latvijas valsts meži».

Vides eksperts secina, ka pēc analoģijas ar «Climacocystis borealis», kas latviskots kā «Ziemeļu klimakociste», atrasto piepju sugu varētu dēvēt par «Lapzemes amilocisti».

Kā uzsvēris vērīgais vides eksperts Gaidis Grandāns, tas ir unikāls atradums visas Eiropas mērogā. «Šo reto piepju sugas atradni sastapu mežā vien dažas dienas vēlāk par tās atklājumu Ķemeru Nacionālā parka teritorijā, kas fiksēts kā pirmais sugas novērojums Latvijā,» stāsta G.Grandāns.

Sugas identitāti pēc fotoattēla apstiprināja Igaunijas vadošie mikologi Asko Lõhmus un Kadri Runnel. Sugas paraugs atrodas Latvijas Dabas muzejā.

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!