«Zelta sietiņā» jauka tradīcija – vecvecāku diena

[ A+ ] /[ A- ]

Vecvecāku dienas ciemiņi skatās un klausās koncertu. Te sastopas arī seni draugi un paziņas un uzzina, ka tagad viņu mazbērni savas dienas vada vienā dārziņā.

Pirmsskolas izglītības iestādē «Zelta sietiņš» 26. un 27. janvāris bija īpašas dienas – te jau tradicionāli janvāra pēdējā ceturtdiena un piektdiena tiek veltīta bērnu vecvecākiem.

Lai visiem būtu ērti un pietiktu vietas, vecvecāku tikšanās tika rīkota divas dienas. Ceturtdien tikās vecvecāki, kuru mazbērni apdzīvo vienu dārziņa korpusu, savukārt piektdien – otra korpusa piecu grupiņu audzēkņi un viņu vecvecāki.

Dienas rīts sākās ar koncertu «Zelta sietiņa» svinību zālē. Uzrunājot vecvecākus, bērnudārza vadītāja Inese Ādmine pateicās par aktivitāti un piedalīšanos cepuru izstādē, kā arī par mīlestību un rūpēm, ko vecmāmiņas un vectētiņi velta ģimenes jaunākajām atvasītēm, un vēlēja veselību, kā arī jauki pavadīt šo dienu kopā ar mazbērniem.

Noklausījušies katras grupas sagatavoto priekšnesumu, bērni ar vecvecākiem pulcējās grupiņās, lai cienātos ar pašu sagatavotu mielastu un kopā paveiktu kādu radošu darbiņu. Turklāt šim pasākumam vecvecāki bija gatavojušies jau savlaikus, cepuru izstādei «No sendienām līdz mūsdienām» sagādājot arī pavisam retus un ļoti skaistus eksemplārus.

Katru gadu nodarbības ar mazbērniem grupās atšķiras – kādu gadu rīkota sviestmaižu ballīte, citu gadu vecvecāki līdzi ņēmuši dažādus mājas konservus, lai kopīgi tos nogaršotu un padalītos ar vērtīgākajām receptēm. Vecvecāki arī atzinušies dažādās bērnībā izdarītās nerātnībās, kopā zīmējuši, aplicējuši, līmējuši utt. Arī izstāžu tēmas, kas tiek rīkotas par godu tieši šai dienai, katru gadu mainās.

Pagājušajā gadā šī tradīcija izpalika, jo bērni slimoja, varbūt tādēļ šogad pasākums bija apmeklēts ļoti kuplā skaitā. Vecvecāki pat atbrauca ciemos no tālākām pilsētām.

Bērnudārza vadītāja I. Ādmine stāsta, diena vecvecākiem dārziņā tiek rīkota jau vismaz 10 gadus, jo tieši vecmāmiņas un vectētiņi ir mazbērnu lielākie atbalstītāji un ikdienas steigā nereti aizmirstas viņiem pateikt paldies. «Tas ir vecvecāku fenomens. Lai arī paši aizņemti dažādos darbos, viņiem vienmēr atrodas laiks, lai no bērnudārza izņemtu mazbērnus, aizvestu viņus uz kādu pulciņu vai koncertu,» atzīst I. Ādmine, piebilstot, ka vecvecāki šajā dienā bērnudārzā nereti sastop arī kādu senu paziņu vai draugu un konstatē, ka mazbērni apmeklē vienu bērnudārzu. Un arī mazbērniem šī ir svētku diena. «Mums ir vajadzīga savstarpēja paaudžu saprašanās, sirds siltuma un mīlestības nekad nevar būt par daudz. Tas mīļums, ko nereti jūtam bērnos, ir mantots no vecvecākiem,» saka I. Ādmine.

Vadītāja priecājas par vēl vienu bērnudārza aktivitāti – «Zelta sietiņa» audzēkņi pašlaik piedalās «Zaļās jostas» makulatūras vākšanas konkursā «Tu vari izglābt». «Makulatūru bērni nes no mājām, vācam arī bērnudārzā izlietoto papīru. Kad sakrājies vairāk, bērni liek ragavās un ved uz pagrabu svērt. Kad būs sakrāta pirmā tonna, ar lielo automašīnu vedīsim nodot. Bērniem jau kopš mazotnes ir jāmācās dzīvot zaļi. Viņi tagad zina, ka pareizi sašķiroti un nodoti atkritumi kļūst par otrreizējām izejvielām jaunu produktu izgatavošanā,» saka I. Ādmine.

Baibas Trumekalnes foto