Madlienā darbu sācis pašvaldības policijas atbalsta punkts

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis informē, ka no 1.septembra darbu sācis Ogres novada pašvaldības policijas atbalsts punkts Madlienā, kas atradīsies pagasta ēkā.

«OVV» jau rakstīja, ka līdz ar pagājušajā gadā notikušo reģionālo reformu un Ogres novada paplašināšanos, lai varētu sekmīgi nodrošināt pašvaldības policijas darbu klāt nākušajos astoņos pagastos, radās nepieciešamība izveidot pašvaldības policijas atbalsta punktus un attiecīgi pieņemt trīs jaunus darbiniekus. Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis informē, ka no 1.septembra darbu uzsācis pašvaldības policijas atbalsta punkts Madlienā, kurā strādās pieredzējis pašvaldības policijas darbinieks Andrejs Cviguns. Viņa pārziņā būs arī Krapes un Ķeipenes pagasts. Policijas darbiniekam visos iepriekš minētājos pagastos būs arī iedzīvotāju pieņemšanas laiki, kuri vēl tiks precizēti. Otru atbalsta punktu plānots izveidot Taurupē, un tas apkalpos arī Mazozolu un Meņģeles pagasta iedzīvotājus. Šajā atbalsta punktā policists darbu varētu uzsākt septembra vidū, jo šobrīd, pēc triju mēnešu apmācībām, viņš kārto nepieciešamās ieskaites. Bet jautājums par atbalsta punktu Suntažos, kurš apkalpos arī Lauberes teritoriju, pagaidām paliek atklāts, jo kandidāts, kurš izgāja apmācības, cerības nav attaisnojis.

Pagastu atbalsta punktos strādājošie likumsargi tiks nodrošināti ar darba telpām un biroja tehniku, taču dienesta auto tuvāko gadu laikā viņiem, visticamāk, nebūs un ikdienas darbā nāksies izmantot personiskos transportlīdzekļus. Degvielas izdevumus segs pašvaldība. Ja Ogrē būs jānogādā aizturētās personas, tad nepieciešamības gadījumā uz notikuma vietu izbrauks patruļas mašīna no Ogres.

Veicot kandidātu atlasi, viens no nosacījumiem bija, lai minētajam darbam izraudzītie cilvēki dzīvotu konkrētajos pagastos, kas, kā atzīst U.Ulmanis, krietni ierobežoja darbinieku izvēli, taču šis nosacījums ir ļoti būtisks, jo atbalsta punktā strādājošajam ir labi jāpārzina apkalpojamā teritorija.

Pašvaldības policijas darbinieki pagastos nepieciešamības gadījumā palīdzēs viens otram, sadarbosies ar Valsts policijas iecirkņu inspektoriem, kā arī tiek domāts par ciešāku sadarbību ar privātajām apsardzes firmām.