Mājas vecāko sapulcē sniegs skaidrojumus

[ A+ ] /[ A- ]

Publiskajā telpā izplatītā informācija par to, ka Ogres novada P/A «Ogres namsaimnieks» nelikumīgi iedzīvotājiem liek maksāt algu māju vecākajiem, nav atspoguļota pilnībā, informē P/A «Ogres namsaimnieks» sabiedrisko attiecību speciāliste Ineta Saviča. Gan šā, gan citu jautājumu skaidrojumus varēs uzklausīt P/A «Ogres namsaimnieks» vadības ikmēneša tikšanās reizē ar mājas vecākajiem.

«No šī gada 1.janvāra P/A «Ogres namsaimnieks» apsaimniekošanā esošajām daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām komunālo pakalpojumu rēķinos parādījusies jauna sadaļa «Mājas vecākā atlīdzība». Līdz šim šī pozīcija rēķinos nebija atrodama, jo mājas vecākā atlīdzība atradās zem pozīcijas «Apsaimniekošanas maksa».

Ja pozīcija «Mājas vecākā atlīdzība» rēķinos tiek izdalīta atsevišķi, tad tā netiek aplikta ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), bet, ja pozīcija būtu palikusi apsaimniekošanas maksā, tad šī summa tiktu aplikta ar PVN.

Atgādinām, ka mājas vecākā atlīdzību nosaka tikai attiecīgās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki. Līdz ar to paši iedzīvotāji lemj, kādu algu un kādos apmēros maksāt savas mājas pilnvarotajai personai. P/A «Ogres namsaimnieks» papildus vēlās norādīt, ka par šīs pozīcijas izveidi iepriekš bija jābrīdina iedzīvotāji, bet pozīcijas izveide nekādā gadījumā nav pretlikumīga,» skaidro I.Saviča.

P/A «Ogres namsaimnieks» darbinieki aicina iedzīvotājus izvērtēt informācijas avotus un nevairot nepatiesu vai līdz galam nepārbaudītu informāciju.

«Ja iedzīvotāji vēlas pozīciju «Mājas vecākā atlīdzība» ievietot apsaimniekošanas maksā, tad aicinām sasaukt mājas kopsapulci un lemt par atlīdzības pārvietošanu uz pozīciju «Apsaimniekošanas maksa». Sapulces protokols iesniedzams PA «Ogres namsaimnieks» darbiniekiem Ogrē, Mālkalnes prospektā 3, 16. kabinetā,» norāda I.Saviča.

Lai atbildētu uz māju vecāko jautājumiem, P/A «Ogres namsaimnieks» direktora pienākumu izpildītājs Kaspars Grīnbergs aicina māju vecākos uz tikšanos, kura norisināsies 2.martā pulksten 19 Ogrē, Zilokalnu prospektā 12 (sapulču zālē).

Marta Poga